Команда вінницьких митців створила логотип "Щедрика"

У логотипі поєднано символи, які асоціюються зі "Щедриком" як в Україні, так і за кордоном

Команда вінницьких митців створила логот…

У Вінниці створили логотип "Щедрика". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА.

Протягом кількох місяців команда однодумців працювала над створенням головного культурного бренду Вінниччини – логотипу "Щедрик".

У логотипі поєднано символи, які асоціюються зі "Щедриком" як в Україні, так і за кордоном: ластівка і сонце, дзвоники і нотний стан, і перші чотири ноти твору, за якими "Щедрик" впізнають в усьому світі.

"Різноманіття кольорів і супровідних змістів створюють логотипу широке варіативне коло не змінюючи суті, він може трансформуватись як в афішу, так і в мурал, в поліграфічний продукт і в сувенірну продукцію. Таке функціональне багатство робить його універсальним. Наш "Щедрик" лунає в усьому світі, вражає кожного і резонує з мільйонами сердець. "Щедрик" об’єднує країни і континенти, але варто пам’ятати, що "Щедрик", як і його автор Микола Леонтович, народились тут, на Вінниччині, і ввібрали в себе все багатство музичної палітри рідного краю. "Щедрик - мелодія Вінниччини", відтепер це лунатиме всюди", – йдеться у повідомленні пресслужби.

Нагадаємо, нещодавно вінницький історик спростував міф про "будинок Леонтовича" в Шершнях. Чергова хвиля обурення станом "будинку Лентовича" піднялася під час новорічно-різдвяних свят.

До 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти. На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". В селі, де Леонтович проживав вісім років, щороку проводять фестиваль "Шершні Леонтовича". В такий спосіб активісти привертають увагу до збереження історичної спадщини, адже будинок композитора - в аварійному стані.

Крім того вінничани встановили рекорд України, виконавши більше сотні творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge.

У центрі Тульчина митці створили цілий "Леонтович Арт Квартал", тут же на початку червня відкрили скульптурну композицію, яка тричі на день "грає" "Щедрика". У Вінниці на Європейській площі "Щедрик" теж лунає тричі на день у виконанні головного годинника міста, що на вінницькій Вежі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme