UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У мережі піднялася хвиля обурення станом будинку, в якому жив автор "Щедрика"

Активісти збирають гроші на відновлення будинку, а дослідники сперечаються, кому він належав

У мережі піднялася хвиля обурення станом…

У новорічно-різдвяні свята знову піднялася хвиля обговорення долі будинку, який пов’язують з Миколою Леонтовичем, автором відомого на весь світ "Щедрика", передає Depo.Вінниця.

Будинок, в яком певний час проживала родина Леонтовичів, руйнується, і активісти збирають гроші на його відновлення, а дослідники сперечаються, кому належав будинок.

"Весь світ у ці святкові дні грає мелодію "Щедрика" ("Carol of the bells"), який вважається символом Різдва. Його автор – український композитор Микола Леонтович. Таня Бойко виклала у твітері фотографії, як ганебно зараз виглядає будинок родини Леонтовича, у селі Шершні Вінницької області. Будинок Леонтовича міг би стати місцем туристичного паломництва діаспори і українців. Дивно, що очільники області, Мінкульт і меценати довгі роки ігнорували цей ганебний факт увагою і коштами. Та й односельцям глибокий докір, що не шанують свого знаменитого земляка!" – пише у ФБ жителька Миколаєва Валентина Коваленко.

За однією з версій, це таки була садиба Леонтовичів, за іншою, – службове житло священника, а батько Миколи Леонтовича був священником і його родина мешкала в тому будинку.

Нагадаємо, до 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти.

На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". В селі, де Леонтович проживав вісім років, щороку проводять фестиваль "Шершні Леонтовича". В такий спосіб активісти привертають увагу до збереження історичної спадщини, адже будинок композитора - в аварійному стані.

Крім того вінничани встановили рекорд України, виконавши більше сотні творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge.

У центрі Тульчина митці створили цілий "Леонтович Арт Квартал", тут же на початку червня відкрили скульптурну композицію, яка тричі на день "грає" "Щедрика". У Вінниці на Європейській площі "Щедрик" теж лунає тричі на день у виконанні головного годинника міста, що на вінницькій Вежі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme