На Вінниччині "відгули" "Шершні Леонтовича"

Фестиваль проводився з метою привернути увагу громадськості до збереження будинку, в якому проживав композитор з родиною понад 8 років

У селі Шершні Тиврівського району, що на Вінниччині, відбувся перший культурно-мистецький фестиваль "Шершні Леонтовича". Про це повідомляє Depo.Віниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

Захід був присвячений життю і творчості відомого українського композитора Миколи Леонтовича і проводився з метою привернути увагу громадськості до збереження будинку, в якому проживав композитор з родиною понад 8 років – з 1879 по 1888 роки.

У рамках програми культурно-мистецького фестивалю відбувся творчий концерт, виставка обласного краєзнавчого музею "Визначні пам'ятки Вінниччини", майстер-класи, благодійні заходи та частування учасників.

Додамо що народився Микола Леонтович в селі Монастирок Брацлавського повіту Подільської губернії в сім'ї сільського священника. Його раннє дитинство минуло у селі Шершнях Тиврівської волості. Початкову музичну освіту Леонтович здобув у батька, який грав на віолончелі, скрипці, гітарі та деякий час керував хором семінаристів. У 1887 році Леонтович вступив до Немирівської гімназії. Нині ім'я Миколи Леонтовича носять музичні колективи, навчальні закладу, названі вулиці у Києві та інших містах України. Меморіальний музей Леонтовича працює в Тульчині, а також нещодавно відреставрований музей в селі Марківка Теплицького району неподалік місця його поховання.

Нагадаємо, понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а на Європейській площі Вінниці "Щедрик" лунає тричі на день.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця