Вінницький історик розвінчує міф про “будинок Леонтовича” в Шершнях

Будинок, в якому жили Леонтовичі, був дерев’яним і згорів у 1898 році

Вінницький історик розвінчує міф про “бу…

Вінницький історик Сергій Фазульянов переконаний, що будинок у селі Шершні, який намагаються ввдроджувати як "будинок, де жив Леонтович", насправді не пов’язаний з життям композитора. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Історичну правду".

Посилаючись на різні джерела, Фазульянов повідомляє, що будинок, в якому жили Леонтовичі, був дерев’яним і згорів у 1898 році.

"У всім відомій та шанованій сучасними дослідниками праці "Приходы и церкви Подольской епархии", яку редагував Сіцінський бачимо наступну інформацію про хату священника в Шершнях:"Священнические помещения сгорели в 1898 году"", – пише Фазульянов.

З цього історик вкотре робить висновок про те, що "будинок Леонтовича" фейковий.

"Все дуже просто — чергова кампанія, як і попередні, побудована на фейковій "хаті Леонтовича", бо справжній будинок священника в Шершнях був дерев'яним і проіснував тільки 18 років — з 1880 по 1898. Та ж будівля, яка видається за будинок Леонтовича, складена з цегли та каменю (добудови різних років), а не є дерев'яною. І єдине, що її маркує як будинок Леонтовича це радянська табличка, яку колись навісили на колгоспну контору", – веде далі Фазульянов.

Оскільки в Шершнях відбувається чимало заходів, присвячених пам’яті Леонтовича, дослідник вважає, що відмовлятися від них не слід.

"Чи треба через це Шершням відмовитись від фестивалю, створення музею чи будь-якого іншого увічнення пам'яті видатного земляка (і не кажіть, що він не земляк, бо там не народився)? Звичайно, ні! Навпаки треба активно працювати над створенням музею, творити фестивалі, зводити пам'ятники. Але в цьому процесі не має бути ключовим фейк, а простіше кажучи брехня, яка постала руками радянських чиновників та культивується сучасниками, яким не вистачило тями звернутися до архівів, щоб взнати правду", – йдеться далі у повідомленні Фазульянова.

Додамо, чергова хвиля обурення станом "будинку Лентовича" піднялася під час новорічно-різдвяних свят.

Нагадаємо, до 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти. На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". В селі, де Леонтович проживав вісім років, щороку проводять фестиваль "Шершні Леонтовича". В такий спосіб активісти привертають увагу до збереження історичної спадщини, адже будинок композитора - в аварійному стані.

Крім того вінничани встановили рекорд України, виконавши більше сотні творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge.

У центрі Тульчина митці створили цілий "Леонтович Арт Квартал", тут же на початку червня відкрили скульптурну композицію, яка тричі на день "грає" "Щедрика". У Вінниці на Європейській площі "Щедрик" теж лунає тричі на день у виконанні головного годинника міста, що на вінницькій Вежі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme