UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Вінниччині хочуть брендувати “Щедрик” як мелодію краю


В області розроблятимуть туристичні маршрути "Шляхами Леонтовича"

На Вінниччині хочуть брендувати “Щедрик”…

Сьогодні, 24 січня, у Вінницькій ОДА відбулося засідання круглого столу щодо створення бренду "Щедрик" Миколи Леонтовича, який має стати логотипом і головним символом подій, пов’язаних з ім’ям Леонтовича. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА. 

У засіданні взяли участь науковці, дослідники творчості Леонтовича, культурні діячі, представники виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, мешканці територій, де жив і творив митець.

Основні питання, які були винесені на обговорення: "Щедрик" М.Леонтовича як бренд та складова маркетингової стратегії Вінницької області"; подання на Експертну раду Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини мелодії щедрівки з Вінницької області; розробка туристичних маршрутів "Шляхами Леонтовича" у Вінницькій області; проведення мистецьких заходів, присвячених творчості М.Леонтовича; історична спадщина села Шершні Тиврівського району як ресурс для розвитку громади.

Під час засідання презентували візуалізацію майбутнього логотипу, створеного дизайнером Андрієм Янченком.

Нагадаємо, нещодавно вінницький історик спростував міф про "будинок Леонтовича" в Шершнях. Чергова хвиля обурення станом "будинку Лентовича" піднялася під час новорічно-різдвяних свят.

До 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти. На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". В селі, де Леонтович проживав вісім років, щороку проводять фестиваль "Шершні Леонтовича". В такий спосіб активісти привертають увагу до збереження історичної спадщини, адже будинок композитора - в аварійному стані.

Крім того вінничани встановили рекорд України, виконавши більше сотні творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge.

У центрі Тульчина митці створили цілий "Леонтович Арт Квартал", тут же на початку червня відкрили скульптурну композицію, яка тричі на день "грає" "Щедрика". У Вінниці на Європейській площі "Щедрик" теж лунає тричі на день у виконанні головного годинника міста, що на вінницькій Вежі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme