Шиндер з Гальжбіївки вирощує дві сотні сортів винограду і радить пити тільки сухе вино

Щоб сусіди не крали виноград, ямпільчанин подарував їм саджанці
Depo.
4 листопада 2016 11:30
ФОТО: depo.ua
Шиндер з Гальжбіївки вирощує дві сотні сортів винограду і радить пити тільки сухе вино
Шиндер з Гальжбіївки вирощує дві сотні сортів винограду і радить пити тільки сухе вино

63-річний Анатолій Шиндер з Гальжбіївки Ямпільського району, що на Вінниччині, вирощує понад дві сотні сортів винограду. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Дирижабль".

Ямпільчанин займається виноградарством понад 35 років. Йому допомагає вся родина: дружина, три сини і невістки. Один із синів, Андрій, закінчив факультет плодоовочівництва та виноградарства Київського аграрного університету.

"Раніше я був головним, але після того, як син пішов учитися, я йому лише допомагаю", — каже глава родини.

Шиндери мають свій сайт, з допомогою якого спілкуються з клієнтами і публікують поради з догляду за лозою. Більшість сортів винограду, які розводить родина, - столові, але є й технічні (винні). Вина Анатолій виготовляє небагато - тільки для родини. Для цього тримає два сорти червоного і білого винограду. Визнає тільки сухе вино.

"Сухе вино краще пити, ніж солодке. Воно не впливає на печінку та шлунок. І спирт, який знаходиться в ньому, дуже схожий до того, який виробляє людський організм", — каже чоловік.

Родина виноградарів має постійних покупців.

"У мене купляють виноград і для дуже маленьких дітей. Він чистий, бо хімією майже не кропимо — хіба що тоді, коли ягоди тільки з’явилися і розміром не більші за горошину. До моменту, коли виноград дозріває, в ягодах ніяких шкідливих речовин не лишається", - переконує виноградар.

Для поливання Анатолій використовує крапельну систему. А ще він розказав, що за роки вирощування лози придумав дієву "систему" проти крадіжок:

"Виноград у мене не крадуть. Я всім сусідам роздав саджанці, просто подарував. І розказав, як його доглядати і вирощувати. Якщо їм щось потрібно, завжди можу допомогти", - додав господар виноградника.

Читачам він теж дав пораду.

"Щоб перевірити, чи смачний виноград, треба спробувати найнижчу ягідку з грона. Якщо вона солодка, то і весь виноград буде солодким", - переконує Шиндер. 

Шиндер з Гальжбіївки вирощує дві сотні сортів винограду і радить пити тільки сухе вино - фото 1

Шиндер з Гальжбіївки вирощує дві сотні сортів винограду і радить пити тільки сухе вино - фото 2

Читайте також Міс Вінниця подалась у винороби

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінн