Перший рік другої каденції: Як Моргунов виконує свої обіцянки перед вінничанами

У передвиборчій газеті, яку роздавали вінничанам восени 2020-го, йшлося про десять пріоритетів Сергія Моргунова. Докладний звіт про рік роботи міської влади під керівництвом Моргунова обіцяють на сесії у грудні

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Перший рік другої каденції: Як Моргунов…
Фото: ФБ-сторінка Сергія Моргунова

Рік тому, 25 жовтня 2020 року вінничани вдруге обрали на посаду міського голови Сергій Моргунова, який балотувався від "Української Стратегії Гройсмана". Перед тим Моргунов як соратник і послідовник Гройсмана працював на цій посаді з 2015 року.

Сергій Моргунов

Що обіцяли вінничанам Моргунов і команда? У передвиборчій газеті, яку роздавали вінничанам восени 2020-го, йшлося про 10 пріоритетів Сергія Моргунова. Нижче – докладніше про виконання кожного з них. 

10 пріоритетів Сергія Моргунова

Обіцянки, звісно, давалися не на один рік, а на цілу каденцію, але за рік деякі з них вдалося повністю чи частково виконати. Докладний звіт про рік роботи міської влади під керівництвом Сергія Моргунова обіцяють на сесії у грудні, і Depo.Вінниця ознайомить читачів з ним, а тим часом нагадаємо про основні події, які протягом року відбулися в тій чи іншій сфері.

20 листопада 2020 року на 1-й установчій сесії новообраної міської ради депутати ухвалили рішення про створення трьох старостинських округів на приєднаних територіях. На території Вінницької міської територіальної громади утворено Вінницькохутірський, Деснянський і Стадницький старостинський округи. Вінницькохутірський округ з центром в селі Вінницькі Хутори об’єднав території сіл Вінницькі Хутори, Писарівка, Щітки. До складу  Стадницького  старостинського округу з центром в селі Стадниця увійшли території сіл Стадниця, Великі Крушлинці, Малі Крушлинці, Гавришівка. До складу Деснянського округу входить територія селища міського типу Десна. Територію Вінницької громади згодом почали називати Великою Вінницею. Пріоритети визначалися для Великої Вінниці.

Пріоритет № 1.Належний доступ жителів кожного мікрорайону і кожної приєднаної громади до якісних послуг.

Йдеться про розвиток системи транспортного сполучення, мережі прозорих офісів, підліткових клубів і культурних центрів.

Чи не найактивніше міська влада взялася за наближення адмінстративних послуг до жителів приєднаних сіл. У них створили маленькв "прозорі офіси" – віддалені робочі місця центрів надання адміністративних послуг, і жителям цих населених пнуктів уже не треба їздити в місто за кожною довідкою. Але для тих, хто працює в місті, збереглася оможливість отримати адміністративні полвуги і в ЦНАПах Вінниці.

ЦНАПи у селах Великої Вінниці

Почали у Вінниці розвивати й транспортне сполучення з приєднаними селами. Створюються нові автобусні маршрути і продовжуються наявні. 

Транспортне сполучення з приєднаними до міста селами

У приєднаних до Вінниці селах відкриваються філії центру "VinSmart". Зокрема філії вже працюють – у Писарівці й Вінницьких Хуторах. У Писарівці школярі отримали можливість безоплатно відвідувати додаткові уроки англійської мови, а у Вінницьких Хуторах відбуваються тренування з футболу. 

Філії підліткового клубу у приєднаних до Вінниці селах

Філії підліткового клубу у селах Великої Вінниці

Міська влада взялася урізноманітнювати дозвілля не тільки юних, а й дорослих жителів приєднаних до Вінниці сіл. Наприклад влітку у всій міській громаді відбувався фестиваль народної творчості  "Мистецьке літо".

Мистецьке літо

Пріоритет № 2. Оновити на території громади 50 км доріг, збільшити транспортний парк на 130 одиниць.

Оновлення доріг справді в пріоритеті у Вінницькій міській територіальній громаді. Наприклад, завершується ремонт вулиці Данила Нечая – головної магістралі Старого міста. 

Ремонт вулиці Данила Нечая

На Старому місті завершили й капітальний ремонт вулиці Гальчевського, на якій раніше подекуди взагалі не було асфальту. 

Капітальний ремонт вулиці Гальчевського

До кінця цього року обіцяють завершити капітальний ремонт дороги на Сабарівському шосе

Ремонт Сабарівського шосе

У найближчих планах міської влади – капітально відремонтувати ділянку дороги, що сполучає вулицю Сергія Зулінського та Житомирське шосе

У Вінниці цього року планують облаштувати 11 кілометрів велосипедних доріжок та смуг. Для цього ухвалили програму подальшого розвитку веломережі. Велодоріжки в рамках капітального ремонту прокладено на вул. Данила Нечая, Якова Гальчевського, заплановано обладнати велосмуги і на Сабарівському шосе, ремонт якого завершується. 

Велодоріжки у Вінниці

Нещодавно Вінниця поповнила муніципальний автобусний парк десятьма новими автобусами турецького виробництва. Вони екологічні та комфортні, працюють на газі. Модель сертифікована в Європейському Союзі і відповідає сучасним вимогам.

Поповнення муніципального автобусного парку у Вінниці

У Вінниці поставили на потік створення власних тролейбусів VinLine, частина з яких – з автономним ходом. Тролейбуси з автономним ходом дозволяють створювати нові маршрути.

Тролейбус з автономним ходом

Пріоритет № 3. Створити 1250 місць у дитсадках, провести реконструкцію з утепленням 17 шкіл і дитсадків, Оновити стадіони в п’яти і басейни в двох школах, відкрити шість дитсадків, розпочати будівництво нової школи.

Рік нової каденції Моргунова позначений і будівництвом дитсадків, а також реконструкцією та утепленням будівель дитсадків і шкіл. 

Зокрема новий дитсадок збудували на Тяжилові. Завершити будівництво дитсадка мали до кінця 2020 року, але вийшла затримка, і будівельні роботи завершували цього року.

Дитсадок на Тяжилові

Новий дитсадок з’явився і в селі Вінницькі Хутори. Будували його коштом інвестора, але за кошти  міського бюджету для нового дитсадка купують меблі, обладнання та інші необхідні речі.

Дитсадок у Вінницьких Хуторах

Триває утеплення дитсадків. Уже 20 міських закладів дошкільної освіти комплексно утеплені. Триває реконструкція ще двох дитсадків – №№21 і 16, щойно завершено термомодернізацію будівлі дошкільного закладу №47. 

Дитсадок № 47

За минулий рік у Вінниці утеплили п’ять дитсадків і дві школи. Нині триває термомодернізація школи-гімназії №23, а в школі №9 монтують нову покрівлю. 

Школа № 9

Школа № 23

Триває комплексна термомодернізація школи №13, розташованої на вулиці Максима Шимка. 

Школа № 13

Пріоритет № 4. Створити 12 тисяч нових робочих місць.

Докладний звіт на тему виконання цього пункту програми чекаємо у грудні. 

Пріоритет №5. Використовувати нові підходи в економіці міста (на засадах зеленої економіки і нових технологій).

Докладну інформацію з цього приводу теж чекаємо, але вже відомо, що на будівлях комунальних підприємств і закладів охорони здоров'я Вінниці планують збудувати сонячні електростанції. Нещодавно ухвалено спеціальну програму, розраховану на 2022-2026 роки. У Вінниці діє завод з виробництва сонячних панелей

Пріоритет № 6. Провести капітальний ремонт 230 прибудинкових територій.

У Вінниці вже не перший рік проводиться комплексний ремонт прибудинкових територій на умовах співфінансування: 70% фінансує міська рада, 30% – співвласники багатоповерхівок. У дворах ремонтують не тільки асфальтобетонне покриття, а й попередньо замінюють зовнішні інженерні мережі, облаштовують відмостки біля будинків та роблять благоустрій територій. 

Ремонт прибудинкових територій у Вінниці

Кілька років тому вінничани почали зосереджувати свою увагу на зонуванні прибудинкових територій, зокрема на впорядкуванні місць для паркування автомобілів.

Паркувальні місця в дворах у Вінниці

"Минулого року облаштували 221 паркомісце на 10 прибудинкових територіях багатоповерхівок. В цьому році ми облаштували паркувальні майданчики у 19 дворах. Приємно, що вінничани беруть активну участь у впорядкуванні своїх прибудинкових територій і долучаються до міських програм співфінансування", – зазначив директор департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Роман Фурман.

Пріоритет № 7. Створити сучасний аеропорт з реконструйованою злітною смугою і шляхопровід до Тяжилова, завершити реконструкцію спорткомплексу на вулиці Академіка Янгеля, осучаснити Європейську площу, майдан Небесної Сотні, Центральний парк імені Леонтовича, сквер "Кумбари", парк "Хімік".

Нещодавно розпочалася довгождана реконструкція злітної смуги аеропорту "Вінниця". Реконструкція смуги відьувається за державні кошти, а Вінницька міська рада взяла на себе зобов’язання з реконструкції аеровокзалу

Візуалізація реконструкції аеровокзалу аеропорту "Вінниця"

От-от стане до ладу спорткомплекс "Аква-Він"  на вулиці Академіка Янгеля. Завершити масштабну реконструкцію планують вже цієї осені. Об'єкт мають передати на баланс міської ДЮСШ №3. В оновлених залах можна буде проводити регіональні та всеукраїнські змагання.  

Спорткомплекс Аква-Він

Масштабна реконструкція приміщення почалася у 2018 році. Спершу підсилили та укріпили будівлю.   Заклад утеплили, замінили вікна, влаштували систему опалення, оновили приміщення під спортивну, гімнастичну, тренажерну зали тощо. Облаштували підіймач та ліфт для зручності відвідувачів з інвалідністю та маломобільних груп. Також виконали роботи з укріплення чаші басейну. 

Спорткомплекс,  реконструкцію якого планували закінчити ще в кінці 2019 року, обіцяли відкрити до 1 вересня цього року, але роботи ще тривають. 

Триває реконструкція парку "Хімік". Завершити реконструкцію обіцяли до вересня, але, очевидно, викликані карантином економічні труднощі втрутилися і в цей процес, як і в чимало інших проєктів у місті.

Реконструкція парку "Хімік"

Пріоритет № 8. Завершити будівництво кардіоцентру і нового корпусу лікарні швидкої допомоги, провести реконструкцію терапевтичного корпусу МКЛ №1 і пологового будинку №1.

Будівництво кардіоцентру ще в розпалі, хоч  завершити будівництво планували ще у серпні 2020 року. Це єдиний кардіоцентр України, який не добудований із проекту Світового банку. За масштабами – це найбільше будівництво у сфері охорони здоров’я у Вінниці. Також це один з найбільших медичних проектів "з нуля" у Європі, які фінансує Світовий банк, тому місто не має прямого впливу на кінцевий результат.

Кардіоцентр у Вінниці

Будівництво нового корпусу лікарні швидкої допомоги  практично завершене, триває його оснащення сучасною апаратурою. Новий корпус лікарні обіцяли добудувати торік восени, але в листопаді над будівництвом нависла загроза замороження через борги уряду перед будівельниками. Щоб врятувати ситуацію, наприкінці жовтня минулого року з бюджету Вінниці на завершення побудови нового корпусу лікарні ШМД в якому планують відкрити відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, виділили 29 мільйонів гривень. Додамо, що будівництво розпочато у 2017 році, через деякий час Уряд відмовив Вінниці у фінансуванні будівництва та закупівлі обладнання для нової лікарні "швидкої допомоги", що раніше було передбачено в межах фонду соціально-економічному розвитку. Фінансуються роботи з коштів державного та міського бюджетів.

Новий корпус лікарні швидкої допомоги у Вінниці

Пріоритет № 9. Провести очищення річки і модернізацію всієї системи водопідготовки й очисних споруд.

Очищення русла Південного Бугу триває вже кілька років. Вже виконано більшу частину робіт першого етапу проєкту. Загалом з річки викачали  208 тис. кубів мулу, це приблизно як 2500 залізничних цистерн. Розчистили й ділянку водозабору.

Очищення річки Південний Буг

Але, незважаючи на всі зусилля з очищення річки, кілька років під час купальних сезонів з вінницьких пляжів майже не зникають таблички "Купатися заборонено". 

На пляжах Вінниці купатися не рекомендують

Покращення екологічного стану річки Південний Буг є однією з цілей Стратегії "Вінниця 3.0".  Проєкт масштабний і тривалий, терміни його реалізації, як наголошують у міській раді, залежать від різних факторів. З наступного року  в міськраді планують розпочинати реалізацію другої, найскладнішої, черги проєкту. 

Пріоритет № 10. Замінити 80% вуличних світильників. Збудувати сміттєпереробний комплекс.

Вінницька міськрада оголосила тендер на будівництво низки споруд майбутнього сміттєпереробного комплексу у Людавці Жмеринської громади. Міська влада готова витратити на будівництво 34,9 мільйона гривень. Від потенційних виконавців вимагається завершити роботи до 30 жовтня 2022 року. 

Візуалізація сміттєпереробного комплексу в Людавці

Проект сміттєпереробного заводу на місці колишньої військової частини  у Людавці підготували ще три роки тому. Тоді жителі довколишніх сіл протестували проти будівництва, підозрюючи, що насправді там буде не сміттєпереробний завод, а лише новий полігон для відходів.

Із заміною світильників справи наьагато кращі. Проектом з модернізації вуличного освітлення передбачалося встановлення ЛЕД-світильників на вулицях Соборній, Пирогова, Келецькій, Барському і Хмельницькому шосе. Завершено замінв на вулицях Соборній, Пирогова, Келецькій та Барському шосе.

Заміна ліхтарів у Вінниці

Докладніше про виконання передвиборчих обіцянок Сергія Моргунова поінформуємо читачів через два місяці, а поки що нагадаємо, що сьомий рік поспіль Вінницю визнають найкомфортнішим містом України. Очевидно, заслуга міської ради і міського голови у цьому є. 

Вінниця

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme