ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Вінниччині протестують проти будівництва сміттєпереробного заводу

Жителі довколишніх сіл підозрюють, що насправді збудують не сміттєпереробний завод, а лише новий полігон для відходів

Depo.
12 січня 2018 10:52
ФОТО: depo.ua

Жителі Жмеринського району, що на Вінниччині, протестують проти будівництва сміттєпереробного комплексу поблизу села Людавка. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на телеканал "ВІТА".

Жителі довколишніх сіл підозрюють, що насправді збудують не сміттєпереробний завод, а лише новий полігон для відходів.

"Якщо завод, то позиція позитивна. Якщо сміттєзвалище, то негативна", - говорить сільський голова Людавки Роман Пашковський.

Директор департаменту комунального господарства і благоустрою Володимир Ніценко пояснює, будівництво такого заводу справа не одного року, і для інвестора слід виконати підготовчі роботи. Зокрема доведеться таки обладнати полігон для складування відходів, але не для утилізації на самому полігоні, а для подальшої переробки.

Найголовніша вимога інвестора – дотримання усіх екологічних норм, і саме цим міська влада намагається заспокоїти жителів довколишніх сіл. Майданчик для складування відходів застелять бентонітовими матами для захисту ґрунтових вод – рідина не витікає навіть, якщо матеріал пошкодити. Стоки після опадів, потраплятимуть до спеціальної "лагуни". Воду очищатимуть і тільки після цього повертатимуть на зрошення або інші потреби. Ділянку для складування відходів не використовуватимуть до початку переробки сміття, обіцяють селянам.

Нагадаємо, на Вінниччині з'явився ще один сучасний сміттєвий полігон.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця