UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Микола Леонтович та його "Щедрик": У Вінниці покажуть фільм про найпопулярнішу мелодію світу

Режисер Василь Медяний вирішив створити фільм після поїздки до США на різдвяні свята у 2015 році

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
"Микола Леонтович та його "Щедрик": У Ві…
Фото: Інформаційна Вінниччина

У четвер, 13 січня, о 13:30, у Вінниці в кінотеатрі "Родина" відбудеться прем’єра фільму "Микола Леонтович та його Щедрик". Стрічка присвячена до 100-річчя виконання "Щедрика" у концертному залі Нью-Йорку "Карнегі Хол".Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо. 

Режисер Василь Медяний вирішив створити фільм після поїздки до США на різдвяні свята у 2015 році.

"На кожному кроці звучали відомі акорди Щедрика, було дивно, що ніхто не знає справжнього автора цього шедевру. Під час зйомок нашого фільму були залучені як вінницькі історики, які глибоко вивчають творчість Леонтовича, так і закордонні дослідники його спадку, зокрема в Канаді та США. У фільмі використані локації, де насправді працював Микола Леонтович. За три роки зйомок група дослідила багато локацій та документів, пов’язаних з життям композитора. Фільм є учасником багатьох міжнародних фестивалів",  зауважує Василь Медяний на своїй сторінці у соцмережі.

Фільм створений вінницькою студією SwitVideo Production за власні кошти за підтримки Вінницької міської ради. У зніманні стрічки брали участь актори Вінницького музично-драматичного театру.

Вдруге фільм покажуть 14 січня о 13:30 годині.

Афіша фільму "Микола Леонтович і його "Щедрик"

На Вінниччині свято бережуть пам’ять про легендарного земляка.  До 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти.  На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". В селі, де Леонтович проживав вісім років, щороку проводять фестиваль "Шершні Леонтовича". В такий спосіб активісти привертають увагу до збереження історичної спадщини, адже будинок композитора – в аварійному стані. Втім, є версії, що це зовсім не той будинок, і суперечки з цього приводу точаться не один рік.  Крім того, вінничани встановили рекорд України, виконавши понад сотню творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge.

Ім’ям композитора у Вінниці названо фаховий коледж культури і мистецтв, обласну філармонію і центральний парк, влітку цього року в Тульчині зафіксували новий рекорд України з наймасовішого виконання всесвітньовідомого "Щедрика" Миколи Леонтовича, а з Вінницької Вежі "Щедрик" лунає щодня. А ще цю пісню брендували як мелодію краю. І це далеко не всі заходи в пам’ять про композитора, бо перелічити всі просто немає можливості. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme