Інтирига року: Хто стане новим головою Вінницької обласної ради

Хто вони – головні претенденти на посаду голови Вінницької обласної ради 

Інтирига року: Хто стане новим головою В…

У п’ятницю, 20 листопада, відбудеться установча сесія новообраної Вінницької обласної ради. В рамках першого пленарного засідання 84 депутата VIII скликання оберуть голову облради, його заступників, сформують фракції, затвердять регламент та "поділяться" на постійні комісії. Таким чином, вже найближчої п'ятниці обласна рада розпочне свою чергову п'ятирічну каденцію у новому складі і з розширеними повноваженнями, які передбачені децентралізацією.

Нині, коли персональний склад депутатського корпусу відомий, найважливішим питанням залишається "хто очолить облраду". Найімовірніше, облраду очолить представник "Української стратегії Гройсмана" – з таким результатом, який партія отримала на виборах, це очевидно. Однак з огляду на те, що від УСГ до ради обрались два ексгубернатора, колишній віцепрем’єр, нардеп минулого скликання, заступники голів ОДА та міськради, а також інші високопосадовці та авторитетні в області люди, спрогнозувати, під чиїм керівництвом найближчих п’ять років працюватиме головний самоврядний орган Вінниччини, вкрай важко. Менше з тим, вимальовується чіткий шорт-лист претендентів, з якими, за інформацією джерел Depo.Вінниця, ведуться (або велися) перемовини щодо головного крісла області.

Результат диктує

За результатами місцевих виборів, які відбулись 25 жовтня, до облради VIII скликання пройшло шість політсил. Найбільше голосів виборці Вінниччини віддали "Українській стратегії Гройсмана", відтак партія одержала 47,62% мандатів від загального складу ради. "Батьківщина" та "Європейська солідарість" – по 13,10%, "Опозиціна платформа – За життя" та "За майбутнє" – по 8,33%, "Слуга народу" – 9,52%. Так, з 84 депутати у складі ради працюватимуть 40 депутатів від "УСГ", по 11 – від "ЄС" та "Батьківщини", 8 – від "СН" та по 7 від "ОПЗЖ" та "За майбутнє".

Партія Гройсмана недобрала 3 мандати для "одноосібної" більшості, однак все ж отримала достатню кількість депутатських "багнетів", аби наростити "критичну масу" і користуватись впливом на раду, формат та зміст її роботи. Тому не дивно, що саме висуванець УСГ на посаду голови облради має найбільші шанси бути обраним. 

Звісно, теоретично, решта п'ять фракцій теж можуть об'єднатися і висунути альтернативну кандидатуру. Але на сьогодні такий розвиток подій видається неможливим, принаймні з огляду на відсутність сильної компромісної кандидатури, яка влаштувала б такі ідеологчіно-полярні політсили, як "Європейська солідарність", "Слуга народу", "ОПЗЖ". Тому максимум, на який може розраховувати кожна з фракцій, – це крісла заступників голови облради та керівні позиції у складі постійних депутатських комісій.

Головних претендентів - п'ятеро

А реальна п'ятірка претендентів на посаду голови Вінницької обласної ради має наступний вигляд:

  • Володимир Кістіон

  • Валерій Коровій

  • Владислав Скальський

  • В’ячеслав Соколовий

  • Ігор Івасюк

Ще до початку передвиборчої кампанії посаду голови облради пророкували ексвіцепрем’єр-міністру України Володимиру Кістіону. Його кандидатура є самою очевидною та логічною, адже Кістіон вже багато років працює пліч-о-пліч з Володимиром Гройсманом. Ця співпраця почалась з Вінницької міської ради та продовжилась після переходу Гройсмана на посади в мінрегіонбуд, Раду та Уряд.

Перебуваючи на посадах в центральній владі, Володимир Кістіон курував інфрастурктурні проєкти на Вінниччині, а торік балотувався в народні депутати, однак виборці Вінниці тоді обрали кандидата від "Слуги народу". 

володимир костіон

На фото: Володимир Кістіон

На посаду голови облради "приміряють" й ексголів облдержадміністрації Валерія Коровія та Владислава Скальського. Якщо першого розглядають як місцевого політичного "аксакала" та управлінця з величезним досвідом, то другого – як технократа та прогресивного топ-менеджера. І Коровій, і Скальський свого часу виводили область у лідери, Вінниччина під керівництвом кожного з них лідирувала у Всеукраїнських рейтингах за соціально-економічними показниками, динамікою розвитку та залученням інвестицій. 

Валерій Коровій – один з небагатьох очільників Вінниччини, який запам'ятався послідовним розвитком економіки області. Він став головою Вінницької ОДА у непрості часи – наприкінці лютого 2015 року, коли країна була у нестабільному стані через російську агресію на Сході, анексію Криму, перезавантаження влади та економічну кризу. За понад чотири роки на посаді йому вдалось не лише досягти відчутного підйому важливих галузей регіону, а й закріпити авторитет та щиру повагу

На фото: Валерій Коровій

Владислав Скальський, якого призначили на посаду восени 2019 року, балансував між традиційним губернаторством і технократичним підходом до управління. Приступивши до виконання обов'язків, він визначив для себе наступні пріоритети: економіка, безпека, дороги, соціальна політика, охорона здоров’я, кадри. Однак постфактум коло його роботи значно розширилось – коронавірус вніс власні корективи.  

Рішення про "заміну" Владислава Скальського на Сергія Борзова було продиктоване підготовкою до місцевих виборів і немає нічого спільного з адекватною кадровою політикою державного рівня. Менше з тим, Скальський йшов з посади, залишаючи Вінниччину регіоном, який динамічно розвивається

На фото: Владислав Скальський

Найбільш неочікуваним претендентом на посаду голови Вінницької облради є колишній прокурор області В’ячеслав Соколовий. Він теж "вписується" в ряди кандидатів на цю посаду, адже багато років пропрацював в органах прокуратури різних районів Вінниччини, а головне – має досвід управління структурою обласного рівня. Це значить – знає область, користується впливом і цілком спроможний скоординувати роботу ради.

Після того, як у вересні 2019 року Соколовий пішов з посади, він зник з публічного інформаційного простору. Як з'ясувалось згодом – поїхав у рідне село Плебанівка і подався у фермерство разом з батьком-аграрієм. 

На фото: В’ячеслав Соколовий

Заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк – "темна конячка" в команді Гройсмана. Колишній директор однієї з вінницьких шкіл почав працювати начальником управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації у 2005 році. Відтоді й донині він працює в структурі ОДА, щоправда на вищих позиціях. Зокрема, Ігор Івасюк очолював Департамент освіти і науки, а у 2018 році був призначений на посаду заступника голови облдержадміністрації. Відтоді змінилося два очільника адміністрації, а їхній заступник Івасюк – константа. Тож він також досить серйозний претендент на посаду голови облради - запевняють джерела Depo.Вінниця. Тим більше, якщо врахувати, що саме Ігор Івасюк очолив робочу групу погоджувальної ради з підготовки першої сесії, відповідно вестиме установчу сесію у п'ятницю. 

На фото: Ігор Івасюк

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme