Дрескод, рекордні врожаї та йога для підлеглих: Чим запам'яталось губернаторство Валерія Коровія

Валерій Коровій – один з небагатьох очільників Вінниччини, який запам'ятається послідовним розвитком економічної галузі області

Дрескод, рекордні врожаї та йога для під…
Фото: agroportal.ua

Валерій Коровій став головою Вінницької ОДА у непрості часи. Він очолив область наприкінці лютого 2015 року, коли країна була у нестабільному стані через російську агресію на Сході, анексію Криму, перезавантаження влади та економічну кризу. І якшо з гібридною війною новому губенатору, як і решті країни, доводилось тільки знайомитись, то економіка регіону була вже давно для нього прочитаною книгою.

Результат не змусив на себе чекати, і вже за пів року Коровій вивів Вінниччину в лідери за багатьма економічними показниками. Це підтверджує і рейтинг видання "Ділова столиця": Коровій помітно відірвався від суперників і продемонстрував непогані цифри економічного підйому регіону. Тоді Вінниччина лідирувала за динамікою сільгоспвиробництва, промисловості, сфери нефінансових послуг. Крім того, область увійшла до трійки регіонів з найменшим падінням реальної зарплати і найнижчим зростанням споживчих цін, до четвірки – з найнижчим рівнем заборгованості місцевих бюджетів перед організаціями, що надають житлово-комунальні послуги. У листопаді 2015 року Валерій Коровій тільки закріпив лідерські позиції регіону: за жодним з критеріїв рейтингу "Ділової столиці", Вінниччина не потрапила не тільки в трійку або п'ятірку, але навіть у дев'ятку найгірших регіонів. За підсумками всього 2015 року голова Вінницької ОДА посів третю сходинку в рейтингу видання.  

Однак за рік роботи Коровій втратив "пальму першості". А станом на початок літа 2016 року Вінниччина мала спад в промисловості: на 7,8% в січні-березні на 7% в січні-квітні. Утім постійно зростала будівельна галузь та сільське господарство.

В цілому за Коровія економіка області помітно стрибнула. Потужні інвестиційні проекти, які очевидно "зайшли" на Вінниччину не без участі Валерія Вікторовича, створили сотні робочих місць і значно збагатили промисловий потенціал регіону.

Сам Коровій свого часу пишався не лише економічними показниками, а й такими здобутками, як передача храмів релігійним громадам. "Ненормальною є ситуація, коли держава чомусь розпоряджалася культовими спорудами, які вона не будувала. Повернути віру, повернутися у храм – ось ті завдання, які є цементуючими для українського суспільства. Більш міцний зв’язок, ніж зв’язок духовний, націю ніколи не об’єднає", – пояснював він на початку 2016 року.

Коровій відзначився й тим, що по приходу до ОДА узявся встановлювати там власні правила: від документообігу до дрескоду. І якщо з відмовою від зайвих паперів все йшло відносно невимушено, то з новим дрес кодом сталась невелика прикрість – з'ясувалось, що його мають дотримуватись усі працівники ОДА, в тому числі і сам губернатор. Так, навесні 2016 року Валерій Коровій підписав розпорядження "Про затвердження рекомендацій щодо зовнішнього вигляду (дрес-коду) працівників Вінницької облдержадміністрації". Жінкам заборонили декольте та яскравий макіяж, а чоловікам замшеве взуття та яскраві сорочки. Однак менше ніж за тиждень сам підписант дрескоду попався на недотриманні норм.

Ще один курйозний випадок стався після однієї з нарад в ОДА, під час якої очільник області запропонував чиновникам відзначити День йоги. Мовляв, у такий спосіб держслужбовці продемонструють свою повагу до культури Індії, яка забезпечує регіон найбільшим обсягом експорту. Після того, як озвучена пропозиція набула розголосу в ЗМІ, внутрішні наради в ОДА почали проводити без участі журналістів.

Свій тімбілдінг Валерій Коровій почав з того, що поміняв кадри на персонал – підписав розпорядження, відповідно до якого кадровий резерв Вінницької обласної державної адміністрації почав називатися персоналом. Також він вніс зміни до структури ОДА – ліквідував сектор з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації, натомість ввівши дві нові штатні одиниці: головного спеціаліста з питань запобігання корупції та головного спеціаліста з питань внутрішнього аудиту.

Для інтеграції ОДА в інформаційний простір у Коровія створили управління інформаційних технологій апарату облдержадміністрації, до структори якого увійшли: відділ інформаційно-комп’ютерного забезпечення, сектор забезпечення доступу до публічної інформації та відділ адміністрування Державного реєстру виборців. Також Коровій зобов'язав вінницьких держслужбовців відмовитися від аккаунтів на російських Інтернет-серверах.

І на десерт Валерій Коровій попросив представників ЗМІ, громадськості та активістів не називати держслужбовців чиновниками, адже на його думку – це неповага до державної служби. "Покажіть мені закон, де в нормативних актах написано слово "чиновник". Хочу попросити оперуйте поняттями "державний службовець". Це повага до держави і державної служби", – зазначив Коровій. 

Коровій запам'ятається й тим, що в певний період часу його назвали найбільш високооплачуваним губернатором України – за січень 2016 року голова Вінницької обласної державної адміністрації заробив 15 834,82 гривні. З цієї суми посадовий оклад Коровія склав 4 543,16 гривні. Решта – надбавки та доплати.

За Коровія вінницькі аграрії збирали рекордні врожаї – у 2016 році – 3 мільйони тонн, а у 2019 – понад 6 мільйонів тонн збіжжя ранніх і пізніх культур було доставлено на зберігання. Цей намолот зернових став рекордним в історії Вінниччини. За словами Коровія, ще жодного разу – ні за часів Союзу, ні за роки незалежності – у регіоні не збирали такого багатого врожаю. Він зазначив, що успіху сприяли "притаманний від прапрадідів талант хлібороба, нові інноваційні технології, сприятлива кон'юнктура ринку та погодні умови". "Ні влада, ні партійці до цього не причетні. Честь і хвала всім, хто своєю працею і талантом примножує аграрні традиції рідного краю", – наголошував Валерій Коровій у своєму вітанні аграріям.

Вінниччина довго не хотіла відпускати Коровія – до появи указу про призначення Скальського на сайті президента, точилися слухи, що Коровія все ж перепризначать на посаду. Адже в поданні на звільнення голів ОДА, який затвердив Уряд, голови Вінницької ОДА Валерія Коровія не було. Після інавгурації президента Зеленського з'явилась інформація щодо звільнення Коровія, однак згодом він назвав її фейком.  Однак, ймовірно, партійне минуле тепер вже ексголови області не залишило йому жодних шансів на перепризначення. 

Валерій Коровій став членом партії Порошенка в липні 2015 року. На місцевих виборах-2015 він очолив виборчі списки "БПП "Солідарність" в міську та обласну ради. Тоді у Коровія не гребували піаритись на гуманітарній допомозі в АТО – за один з таких випадків вінницьких "порошенківців" пристидила "Опора". 

Наприкінці квітня 2016 року голова Вінницької ОДА Коровій написав заяву щодо припинення членства в партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність". За його словами, членство в партії він припинив тимчасово – допоки очолюватиме Вінницьку ОДА. Сьогодні Валерій Коровій вже не очолює адміністрацію, тож чекаємо на його повернення в команду Порошенка, або іншу активність у великій політиці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme