Кияни, ексміліціянтка та "зважений і щасливий" боксер: Що відомо про кандидатів у мери Вінниці

Серед кого вінничани обиратимуть на виборах міського голови, чим у Вінниці відомі кандидати і у кого з них найбільші шанси потрапити до другого туру

Кияни, ексміліціянтка та "зважений і щас…

В неділю, 25 жовтня, в Україні відбудуть місцеві вибори. У всіх регіонах країни обиратимуть депутатів місцевих рад всіх рівнів - обласних, районних, міських, селищних та сільських. Також обиратимуть голів об'єднаних триторіальних громад – у Вінницькій області їх буде 63, в тому числі і Вінницька міська територіальна громада. 

Для вінничан, як і для жителів інших ОТГ, вибори депутатів, звісно важливі, однак найбільше розмов та прогнозів довкола ймовірних очільників громад. У Вінниці на мерське крісло претендує десять кандидатів, в тому числі і чинний мер. Що відомо про кожного з них – у матеріалі Depo.Вінниця.  

Сергій Борзов, партія "Слуга народу"

Попри те, що 40-річний голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов – новоспечений киянин, він все-таки вирішив балотуватись на посаду міського голови Вінниці. У минулому чоловік нардепки Ірини Борзової не мав жодної виборної посади і вибори раніше програвав – у 2010 році він висувався у депутати Вінницької обласної ради від партії "Фронт змін", а у 2006-му за списком партії "Ліберальна Україна" балотувався в депутати Вінницької міської ради.

А от з посадами, на які призначають у чинного голови ВОДА є певні успіхи – за даними джерела Depo.ua, Сергій Борзов в губернатори іти не хотів і пропонував замість себе свою куму, заступницю Наталю Заболотну. Борзову на це начебто відповіли, що губернатором має бути саме він, без альтернатив.

Тесть Сергія Борзова – впливовий у колах гумористів вінничанин Наум Боруля, який свого часу був "правою рукою" Олександра Маслякова у грі КВК і займав посаду гендиректора компанії "АМиК" ("Александр Масляков и компания"). Сергій Борзов теж був менеджером у розважальній індустрії – керував командою КВК "Вінницькі перці".  У серпні 2015 року президент України Петро Порошенко призначив Сергія Борзова  керівником Державного управління справами.

Не обійшлося без гучних історій: за інформацією журналістів програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом", Державне підприємство Укржитлосервіс, підвідомче Державному управлінню справами, видало родині Борзових свідоцтво про право власності на квартиру площею 187,8 кв. метрів у будинку на столичному бульварі Лесі Українки вартістю понад 10 млн грн. Після резонансного журналістського розслідування президент Петро Порошенко звільнив Сергія Борзова від виконання обов’язків керівника ДУС. Одразу після виходу сюжету журналістів Центр протидії корупції звернувся із заявою про злочин до Національного антикорупційного бюро України, а те порушило кримінальне провадження за фактом передачі службовими особами Державного управління справами екс-виконувачу обов’язків керівника ДУС.

Володимир Зеленський, коли став президентов, вдруге призначив Борзова т.в.о. керівника ДУС – у червні 2019 року.

Дружина нинішнього очільника Вінницької ОДА – народна депутатка-мажоритарниця (14 округ) від "Слуги народу" Ірина Борзова. Віднедавна вона очолює обласну партійну організацію ПП "Слуга народу". Дружина чиновника володіє мережею їдалень у Вінниці та була співвласницею бізнесу в Криму. 

Сергій Кармаліта, самовисуванець

Безпартійний 51-річний Сергій Кармаліта – відомий у Вінниці бізнесмен. Він – президент Вінницької міської спілки підприємців і промисловців та голова обласної Федерації важкої атлетики. У своїй офіційній біографії він зазначив, що працює юристом-консультантом ТОВ "Екоконтроль". Однак у Вінниці його знають як власника ТЦ "Жовтень", що було збудовано на місці одного з перших кінотеатрів у Вінниці, а також – як хазяїна нічного клубу "Курсаль", під який Кармаліті вдалось отримати у довгострокову оренду одне з міських бомбосховищ.

На початку "нульових" Сергій Кармаліта був підозрюваним – чи принаймні затриманим –  у справі про вибухи у вінницьких маршрутках, внаслідок яких загинула одна жінка і багато людей отримали опіки. Сам підприємець наполягає на замовності і справ, і їх медійного супроводу, мовляв, влада міста таким чином усувала його як політичного опонента. 

Сергій Кармаліта - самовисування

Ірина Котова, партія "Наш Край"

Пенсіонерка МВС, 49-річна Ірина Котова відома у Вінниці як співробітниця правоохоронних органів (капітан міліції). Працювала на різних посадах, в тому числі й слідчою. Котова – безпартійна, нині працює директором агентства нерухомості. Керує двома багатоповерхівками. 

Більш відомим у Вінниці є син Ірини Котової – Денис. Нині він балотується до Вінницької обласної ради від "Слуги народу", а раніше часто потрапляв у місцеві новини як активіст "Чорного комітету". 

Сергій Кудлаєнко, партія "Європейська Солідарність"

Безпартійний 45-річний Сергій Кудлаєнко балотується від "Європейської солідарності". Він – народний депутат VIII скликання, був обраний від партії "Блок Петра Порошенка" (№63 у списку). Кудлаєнко працював заступником голови Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. 

У 2019 році спробував ще раз потрапити до парламенту – балотувався по 11-му округу у Вінниці як безпартійний самовисуванець, однак першим у гонці не став. Згодом був призначений на посаду керівника держпідприємства "Дирекція з будівництва міжнародного аеропорту Одеса".

2012 року висувався до Верховної Ради VII скликання від ВО "Батьківщина" (№81 у списку) як безпартійний. Улітку 2013 року його вилучили з виборчого списку з власної волі. 2010-го був обраний до Вінницької обласної ради за списком партії "Фронт змін", також балотувався туди в мажоритарному окрузі.

Сергій Моргунов, партія "Українська Стратегія Гройсмана"

Чинний мер Сергій Моргунов в 2015 році змінив на цій посаді Володимира Гройсмана. До того він протягом восьми років працював секретарем міськради.

Нині йому 52 роки. Він член партії "Українська Стратегія Гройсмана" та голова обласного осередку цієї політсили. 

На виборах 2006 року Моргунов потрапив до Вінницької міської ради за списком партії "Народний союз Наша Україна" та був обраний секретарем міськради. Того самого року він балотувався до Верховної Ради під непрохідним 434-м номером як член НСНУ.

Читайте також: Як мер Вінниці Моргунов виконував свої передвиборчі обіцянки

У 2015 році Сергій Моргунов був обраний Вінницьким міським головою з результатом 48,2% (51 849 голосів виборців).

За роки його каденції Вінниця значно змінилась - було відкрито три нові заводи, створено 9000 нових робочих місць, запрацювало шість нових дитсадків та 24 спортивні осередки та ігрові майданчики біля шкіл, відкрилася школа в мікрорайоні "Поділля", Вінниця почала виготовляти електротранспорт – зібрано 10 трамваїв та 6 тролейбусів тощо. 

За результатами всеукраїнського рейтингу Regional Doing Business,  Вінниця визнана містом, в якому найлегше вести підприємницьку діяльність в Україні. За оцінками незалежних рейтингових агентств України, місто має найвищі рейтинги інвестиційної привабливості, а міський голова визнається одним із найкращих в Україні.

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці показали, що діяльністю Сергія Моргунова задоволені 76% опитаних, не задоволені – лише 14%.

Наталія Солейко, партія ВО "Батьківщина"

Поважна вінницька лікарка-дитячий хірург 68-річна Наталія Солейко теж йде в мери. Вона членкиня та висуванка політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". 

У 2013-2014 роках Солейко була заступницею голови Вінницької облради. До ВОР обиралася двічі – у 2010 та 2002 роках. Ще двічі вибори до облради програла – у 2015 та 2006 роках. 

 У 2014 та 2012 роках безуспішно балотувалась в ВРУ від партії "Батьківщина" по 11 виборчому округу.

В'ячеслав Узелков, партія "Опозиційна Платформа – За Життя"

Безпартійний 41-річний боксер та шоумен В'ячеслав Узелков балотується в мери від політичної партії "Опозиційна платформа - За життя".

Узелков – боксер-професіонал у напівважкій ваговій категорії, за свою спортивну кар'єру провів 34 бої, з яких здобув 30 перемог. Також брав участь в телепроектах "Україна має талант", "Зважені та щасливі"в якості члена журі та тренера.

Олександра Устінова, партія "Голос"

Ще одна кандидатка зі столичною пропискою – 35-річна Олександра Устінова. Членкиня партії "ГОЛОС". Працює народною депутаткою України XIX скликання – Комітет з питань правоохоронної діяльності.

До парламентських виборів Устінова була антикорупційною активісткою, членкинею правління Центру протидії корупції, секретарем Ради громадського контролю НАБУ. Боролася за права важкохворих пацієнтів. Також вона займалася підприємницькою діяльністю у сфері зв'язків із громадськістю.

У 2018 році новоспечена нардепка задекларувала собаку-тапки-погризяку, котика-муркотика та першу в Україні футболку Ukraine Fuck Corruption.

Валентин Щекотунов, самовисуванець

31-річний безробітний самовисуванець Валентин Щекотунов – кандидат-загадка. В Інтернеті інформації про нього знайти не вдалось, однак є надія, що однойменна сторінка у соціальній мережі "Фейсбук" належить саме тому Щекотунову. 

Валентин Щекотунов - самовисування

Валентин Юзва, самовисування

Кандидат-загадка №2 – 22-річний Валентин Юзва. Відомо лише, що він – безпартійний, має вищу освіту та проживає у Вінниці. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme