Зірки Бродвею у Тульчині: Фестиваль опери на Вінниччині завершили мюзиклом "Чикаго"

Організаторам довелося отримувати дозвіл на виконання твору у внука композитора Джона Кандера та тісно співпрацювати із Посольством США в Україні

Зірки Бродвею у Тульчині: Фестиваль опер…

Фінальну крапку на оперному фестивалі у Тульчині поставили виконавці з-за океану. Солісти із Нью-Йорку та Лос-Анджелесу приїхали у райцентр на Вінниччині із постановкою мюзиклу "Чикаго". Як організаторам фесту вдалося показати українським глядачам унікальну постановку – дізнавалася кореспондентка Depo.Вінниця.

За словами продюсерки фестивалю Ірини Френкель, на цьогорічному фестивалі мистецький контент – у кілька разів сильніший. Один із показників: право на єдине виконання концертної версії мюзиклу "Чикаго" в Україні. Постановка стала першим досвідом співпраці бродвейських та українських артистів.

"Нам знадобилося десь 7-8 місяців, аби мені перший раз сказали чи натякнули, що, можливо, дадуть цей дозвіл. І вже тоді ми почали переговори із Посольством США. Бо авторські права – це великі кошти, і коли наприкінці січня я отримала контракт, то не могла повірити своїм очам. Там досить жорсткі умови щодо виконання, але ми їх виконали. Приємним є те, що солісти навіть не питали, де знаходиться Тульчин – вони просто приїхали", - розповідає Ірина Френкель.

Вже у січні розпочали роботу над постановкою. Оскільки до роботи долучалися різні регіони країни, то часто доводилося тримати зв'язок через Skype.

"Постановка складна: бо задіяна хореографія, оркестр, диригент, солісти. Солісти, до речі, живуть у Лас-Вегасі та Нью-Йорку. Дистанційно важко працювати було. Хореографія робилася в Харкові, костюми та реквізит – на території всієї України. І все це потрібно було зібрати тут, на сцені. Остаточно всіх зібрали тільки у день проведення та провели єдину повноцінну репетицію", - каже режисер постановки Павло Третьяков.

Новинка від режисера-постановника у цій виставі: паралельно можна було згадати кадри із однойменного фільму – найсмачніші уривки транслювалися зі сцени.

Після виступу та гостинної зустрічі артисти із Америки залишилися задоволеними. Не було ні мовних бар'єрів, ні, кажуть, географічних.

"Ми також із різних міст Сполучених Штатів Америки, тому нам доводилося вчити матеріал до вистави та контактувати на відстані, але це не завадило зі всім справитися, - ділиться Дрейк Шерман, який виконав роль Біллі Фліна у мюзиклі.

"Музика і танці – це універсальна мова для всіх людей планети, тому жодних бар'єрів не було", - запевняє зірка Бродвею та виконавиця ролі Велми Келлі Мішель Джонсон.

Додамо, що постановки "Чикаго" виконуються у 24 країнах світу, 12 мовами, їх побачили понад 20 мільйонів глядачів. Тепер побачили, почули та відчули колорит 20-х років США і гості оперного фестивалю в Тульчині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme