Головний поліцейський Вінниці: герой АТО чи сепаратист?

З чого почався і як набирав оберти скандал з головним вінницьким поліцейським
Depo.
25 лютого 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Головний поліцейський Вінниці: герой АТО чи сепаратист?
Головний поліцейський Вінниці: герой АТО чи сепаратист?

Чутки щодо призначення кримчанина Антона Шевцова на посаду начальника ГУ Нацполіції у Вінницькій області з'явились ще на початку лютого. За кілька днів по тому, 5 лютого, заступник голови Національної поліції України Олексій Руденко вже офіційно представив особовому складу вінницької поліції нового керівника.

В реноме 40-річного Шевцова, на перший погляд, був повний набір звань, посад і досвіду для призначення його керівником силового відомства регіону, який межує з потенційно-небезпечним Придністров'ям. Останнім місцем роботи до призначення на Вінниччину в офіційній біографії Шевцова зазначається Чернігівський міськвідділ поліції. До того – служба в складі батальйону міліції особливого призначення "Луганськ-1" та служба на оперативних та керівних посадах в УБОЗ м. Севастополя та ГУБОЗ України.

Спочатку призначення Шевцова викликало позитивний резонанс, в соцмережах почали писати, що з вінницьких ринків зникли "міняли", тож з новим поліцейським їм домовитись не вдалось. Однак не минуло й місяця, як з "легкої руки" координаторки місцевого Автомайдану Таїси Гайди спалахнув скандал ледь не державного рівня. 

У неділю, 21 лютого, Гайда розмістила на своїй сторінці у "Фейсбуці" пост, в якому повідомила, що керівник обласної поліції у Вінниці виявився "сєпаром і прихильником руцкого міра". Такі висновки активістка зробила з оглядом на сторінку Шевцова в соцмережі "Мой мир", де український правоохоронець був підписаний на проросійські спільноти. 

Як соціальні мережі зробили з атовця Шевцова сепаратиста та прихильника "руского міра" - фото 1

Крім того, Гайду обурила світлина, де діти Шевцова позують на фоні російської військової техніки, тримаючи в руках російсько-комуністичні прапори.

Як соціальні мережі зробили з атовця Шевцова сепаратиста та прихильника "руского міра" - фото 2

Поліцейський намагався виправдатись, мовляв, світлину зроблено 9 травня 2013 року, коли півострів ще не був анексований. Однак Гайда знову "перекрила" аргументи Шевцова своїми, знайшовши відео з параду в Севастополі, датоване 9 травня 2013 року, де видно, що у цей день була сонячна та ясна погода, тож усі були одягнені по-літньому. А от 9 травня 2014 року дощило, відтак, севастопольці, включно з дітьми Шевцова, були в куртках та з парасольками.

Головний поліцейський Вінниці: герой АТО чи сепаратист? - фото 3

Наступним "закидом" Шевцову стала сторінка у соцмережі "Однокласники", яка належить його дружині - Олені Шевцовій. Її зміст шокував користувачів соцмереж - відкрита поціновувачка "руского міра" Шевцова, паралельно з фотографіями з сімейного відпочинку, активно "постила" дописи в дусі проросійської пропаганди.

Нині сторінку Шевцової, яка раніше була відкрита для усіх користувачів соцмережі, видалено. 

Отже, старту у нової вінницької поліції вийшов, прямо скажемо, зі скандалу, змазаним. Ситуація складається досить таки неоднозначна. З одного боку, Шевцов - реальний боєць, який виїхав з Криму і з перших же днів пішов захищати Донбас у складі добровольчого батальйону, тож тут питань щодо його призначення не виникає. З іншого, аргументи Гайди змушують сумніватися в його щирості. Як і сам той факт, що родина українського патріота Шевцова лишилася у окупованому Криму і, судячи з усього, непогано себе там почуває.

А тим часом автомайданівка Таїса Гайда заявляє, що їй пропонують "домовитись" і погрожують. Антон Шевцов в свою чергу готується до брифінгу, де, ймовірно, має роз'яснити, яким чином на його родину знайшлося стільки компроментуючих матеріалів. В МВС  ситуацію взагалі не коментують, хоча їхні роз'яснення почути було б як раз дуже цікаво.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця