Як доглядати за орхідеєю: Все, що потрібно знати про цю рослину

Орхідея або фаленопсіс — чудова прикраса будь-якого інтер'єру, яка відмінно поєднується в композиціях з іншими квітами. Кожний різновид цієї рослини має свою особливість, тому важливо знати, як доглядати за кімнатною орхідеєю і які умови їй необхідні

Як доглядати за орхідеєю: Все, що потріб…
Фото: Рixabay

За деякими даними, орхідеї існують на планеті близько 130 млн років. Вирощувати орхідеї вдома люди почали приблизно 450 років тому. Існує думка, що квітка орхідеї дуже примхлива, а хтось і зовсім вважає, що ця рослина є паразитом, але це не так. Орхідея використовує дерева тільки як опору, тому не паразитує, а для нормальної життєдіяльності їй дійсно потрібні особливі умови.

Журналісти Depo.ua розкажуть, як правильно доглядати за орхідеями, який їм потрібен ґрунт і чому багато води — шлях до загибелі для них.

Фаленопсіс: як доглядати і що потрібно знати про цю рослину

Орхидею не рекомендуется ставить в спальне

Тим, хто хоче прикрасити будинок орхідеєю, спочатку варто познайомитися з цією рослиною. У спеціальних магазинах навряд чи розкажуть про всі тонкощі, тому краще витратити трохи часу, простудіювати тематичні статті та озброїтися необхідними знаннями самостійно.

Де поставити орхідею в будинку

Вважається, що з енергетичної точки зору орхідея — рослина-вампір. Вона нібито живиться енергією господаря, особливо це відбувається в нічний час, тому не рекомендується ставити орхідею в спальні, а тим більше — в дитячій кімнаті. Краще знайти для квітки місце в коридорі або на заскленому балконі.

З тієї ж причини, якщо ви — не квітникар, утримайтеся від великої кількості орхідей, інакше у оточуючих може спостерігатися відчуття втоми і перепади настрою.

Як створити особливі умови для орхідеї

Орхидеи нельзя ставить возле батарей

Фаленопсіс — вельми вибаглива кімнатна рослина, особливо в тому, що стосується освітлення. Орхідеї не виносять яскравих сонячних променів і темряву, але просто обожнюють приглушене світло. Водночас цій рослині потрібен тривалий світловий день — близько 12 годин. Деякі господині, піклуючись про фаленопсіс, коли на вулиці стемніє, включають спеціальну неяскраву лампочку, а ще краще — спеціальну фітолампу, призначену саме для освітлення рослин.

Слід зазначити, що орхідеї не можна ставити біля батарей, оскільки спека для них згубна. Також вони не люблять сильні протяги.

Який ґрунт і горщик потрібен орхідеї

Коріння фаленопсіса потребує постійного провітрювання, тому краще вибирати горщик із пластику, в якому можна зробити отвори, або ж відразу з ними, дерев'яний ящик зі щілинами або коробок із прутів.

Орхідея не росте в звичайному ґрунті, як багато інших рослин. Підґрунтям для неї є суміш з деревного вугілля і коренів папороті, а також подрібненої кори дуба, осики і сосни. Краще використовувати покупний ґрунт, тому що його приготування може займати багато часу.

Тим, хто не боїться труднощів і воліє самостійно виготовляти ґрунт для рослин, потрібно знати, що перед подрібненням шматки кори потрібно двічі прокип'ятити в чистій воді по 30 хвилин. Така підготовка допоможе вбити паразитів, які живуть в деревній корі. Далі кору потрібно просушити і подрібнити.

У ґрунт для орхідей можна додавати торф, крейду, моховиння і дрібний керамзит, який буде вбирати зайву вологу.

Коли можна пересаджувати фаленопсіс

Орхидею лучше пересаживать весной

Весна — найкращий час для пересадки орхідей. Робити це не обов'язково щорічно, можна і через рік, головне — дотримуватися всіх правил.

  1. Акуратно витягуємо корінь рослини з горщика, промиваємо і просушуємо його.
  2. Якщо є підгнилі або засохлі корені, акуратно їх зрізаємо, місця зрізу замазуємо подрібненим деревним або активованим вугіллям. Також підійде кориця.
  3. Після цього орхідею потрібно поставити в приміщення з неяскравим світлом і поливати раз на тиждень, поки квітка не адаптується до нових умов.

Як часто потрібно поливати орхідею

Орхідею можна заливати водою. Іноді фаленопсіс краще не полити, ніж перенаситити вологою. При цьому важливо пам'ятати, що вода для орхідеї повинна бути теплою, а поливати її потрібно приблизно раз в два тижні.

Існує спосіб зрозуміти, чи потребує ваша рослина води. Якщо корінці фаленопсіса сірувато-жовті, їх потрібно полити. Зелені коріння свідчать про те, що орхідея не потребує додаткового зволоження.

Як правильно доглядати за орхідеями в період цвітіння

Орхидея в период цветения нуждается в ярком рассеянном свете

Фаленопсіс стає більш вразливим в період цвітіння. Йому потрібне більш яскраве світло — розсіяне, а не пряме, а також прохолода. Рекомендується поміщати вазон в місткість з водою на 30-60 хвилин, і обприскувати листя (але не квітки) з тильної сторони.

У період цвітіння орхідея потребує також підгодовування (раз на кілька тижнів). Спеціальну суміш для цих рослин можна знайти в квітковому магазині.

Як доглядати за орхідеєю, якщо вона захворіла

Время от времени листья орхидеи начинают желтеть и засыхать

Фаленопсісу, як і іншим кімнатним рослинам, властиво хворіти. Це може бути пов'язано з неправильним доглядом або появою шкідників.

Жовте листя

У кожної рослини є свій період, коли листя починає жовтіти і засихати. Якщо таке відбувається з великими листковими пластинами, то переживати не варто — це природний процес оновлення рослини. Однак в тому випадку, якщо жовтіти почало молоде листя орхідеї, можна зробити висновок, що рослина захворіла. Причин цього декілька:

  1. Перезволоження ґрунту. У кореневій системі затримується вода, що призводить до пожовтіння листя.
  2. Низька вологість повітря. Якщо в приміщенні несприятливі умови для існування орхідеї, вона може почати гнити. Листя потрібно обприскувати з розпилювача.
  3. Жовті листочки можуть з'явитися і взимку, коли на рослину впливає протяг.
  4. Влітку листя може жовтіти через попадання на нього прямих сонячних променів.

Рослина почала гнити

Нерідко причиною цього є шкідники — борошнисті червці і павутинні кліщі, які роблять рослину слабкою і млявою. Якщо паразитів мало, буде досить протерти листові пластини мильним розчином (раз на 7 днів до повного зникнення шкідників). У разі, коли ваша рослина зіткнулася з сильним зараженням, буде потрібна обробка інсектицидами.

Як доглядати за орхідеєю вдома, щоб вона зацвіла

Найчастіше фаленопсіс не цвіте, коли йому не вистачає світла. Нерідко цей процес спостерігається саме в зимовий час, і є абсолютно нормальним — рослина перебуває в режимі спокою. Для того, щоб орхідея цвіла цілий рік, не скупіться на освітлення. Забезпечте квітці додаткове світло за допомогою настільної лампи або торшера.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme