UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Унікальні й модні речі з відходів: У Стіні Тульчинського району відроджують традиційний промисел

Сільські майстрині тчуть традиційні українські доріжки та чохли для ноутбуків
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
Унікальні й модні речі з відходів: У Сті…

У селі Стіна Тульчинського району виготовляють традиційні українські ткані доріжки із відходів швейного виробництва. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Укрінформ.

Окрім того, майстрині стартапу VERETA роблять чохли для ноутбуків. За словами засновника проекту голови ГО "Наше Поділля" Юрія Степанця, ідея налагодити екологічно спрямоване виробництво виникла давно, відколи "Наше Поділля" працює над проблемами безпечної утилізації побутових відходів.

"Ми створювали сортувальні станції й на певному етапі виникла проблема, що робити із текстилем. Потроху прийшли до думки, що можна було б організувати якесь виробництво з його повторного використання, - і в цей момент нам трапився конкурс від одного з агрохолдингів. Ми його виграли і отримали грантову підтримку на стартап, вклали власні кошти і створили виробництво традиційних українських тканих доріжок - VERETA у селі Стіна, де збереглися традиції ткацтва", - розповів Юрій Степанець.

Починалося виробництво з однієї ткалі та одного автентичного українського ткацького верстата, який знайшли у Стіні. Нині ж там працює шість ткаль, а верстати для них збирали по всій країні.

Юрій Степанець проект VERETA називає соціальною та екологічною ініціативою, яка створює робочі місця в селі та дбає про повторне використання тканин.

"Окрім того, ми зберігаємо традиційне для України ремесло, яке через засилля машинного ткацтва не витримує конкуренції", - каже Юрій Степанець.

Нагадаємо, проект VERETA на Вінниччині започаткували близько року тому. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme