ТОП-5 кримінальних справ 2017 року, за якими стежить вся Вінниччина

Більшість із найрезонансніших проваджень ще на стадії досудового розслідування, однак одне вже скерували до суду

ТОП-5 кримінальних справ 2017 року, за я…

У 2017 році на Вінниччині сталося чимало подій із кримінальним присмаком. Деякі із них відгриміли на всю Україну, а правоохоронці повідкривали кримінальні провадження. Деякі із цих матеріалів слідчі та прокурори забрали із собою у рік 2018-й, оскільки слідство триває. Depo.Вінниця підготував власну добірку "найсмачніших" та "найекзотичніших" кримінальних проваджень, які внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань у 2017 році вінницькі правоохоронці.

Диверсія

Провадження відкрили у вересні 2017 року за фактом вибухів боєприпасів на 48-му арсеналі Збройних сил України. Слідство ведуть Військова прокуратура Центрального регіону України та Управління СБУ у Вінницькій області.

Варто сказати, що пресі важко відстежувати (а відтак і робити прозорим, у рамках чинного законодавства України) хід досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні та об'єктивно інформувати громадськість про його перебіг, оскільки із міркувань безпеки слідство триває "під сімома замками". Так, скажімо, ухвали слідчих суддів на час досудового розслідування засекретили: їх не публікують на Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Втім відомо, слідство посилено працює над двома основними робочими версіями причин детонації боєприпасів на 48-му арсеналі ЗСУ. Одна із них – проникнення сторонніх осіб на технічну територію частини та умисне спричинення ними вибуху, який і розпочав пожежу на відкритих майданчиках зберігання боєприпасів. Досудове розслідування триває.

Державна зрада

Кримінальне провадження за фактом державної зради вінницькі прокурори та слідчі СБУ відкрили у травні 2017 року. На такий рішучий крок правоохоронці пішли, коли у ході проведених негласних слідчих розшукових дій дізналися, що у Вінниці нібито готували акцію протесту на замовлення із Росії. Один зі співорганізаторів акції у Вінниці – очільник обласної організації "Україна-Росія" Іван Бондарчук.

У цьому кримінальному провадженні вже допитано майже сотню свідків, слідство неодноразово просило через суд про тимчасовий доступ до документів. Також відомо, що під час обшуків у помешканні фігуранта справи вилучили вже готові гасла на проросійський протест у Вінниці та квитки у Москву, що свідчить про те, що чоловік неодноразово відвідував столицю Російської Федерації "у справах".

Вже понад півроку триває досудове розслідування, а про підозру досі нікому не оголосили: така категорія кримінальних проваджень є досить "слизькою", а тому слідчі та прокурори ретельно та покроково збирають докази, яких би вистачило на підозру в тяжкому злочині. Чи вдасться це силовикам – побачимо, ймовірно, вже у році 2018-му.

Рейдери-хулігани

В останній день весни минулого року Вінниччина "відзначилась" на усіх новинних ресурсах України. Новина про те, що спецпризначенці поклали "обличчям у землю" 45 озброєних рейдерів у селі Метанівка Теплицького району, не могла не привернути увагу до регіону.

Із рушницями та у балаклавах молодики намагалися захопити фермерське господарство. Між ними та місцевим фермером-орендарем зав'язалася бійка, у хід пішла вогнепальна зброя, розпочалася стрілянина. Один із селян отримав поранення в живіт, ще 5 були травмовані.

Згодом у суді обирали запобіжні заходи всім 45 затриманим. Їм інкримінували хуліганство. Це був винятковий та, беззаперечно, складний випадок для Вінницького міського суду. Оскільки у визначений час (72 години) треба було розглянути майже півсотні клопотань. Судді справилися та обрали всім підозрюваним у хуліганстві міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Конвоювали усіх затриманих із кількох районних слідчих ізоляторів у пасажирських автобусах під охороною поліції.

Додамо, що багато з затриманих були представниками охоронних фірм. Наймолодшому підозрюваному – 20 років. Інший фігурант цієї справи, якого також затримали та закували в кайданки, – депутат Добровеличківської районної ради Кіровоградської області Сергій Тупчієнко. За версією слідства, саме він керував озброєними рейдерами у Метанівці, претендуючи на зернотік у селі. Із часом деяким затриманим позмінювали й інкриміновану статтю Кримінального кодексу, і міри запобіжних заходів на м'якіші. Слідство триває.

Контрабанда зброї

Наприкінці травня 2017-го вінницькі силовики звітували про затримання контрабандистів зброї. Банда складалася із п'яти осіб – через західний кордон України вони постачали зброю із Чехії та Словаччини.

Затримали їх в Ужгороді та вилучили цілий арсенал зброї: 5 пістолетів із глушниками, 4 автоматичних пістолети Scorpion, різнокаліберні набої тощо, а на додачу – ще й півкілограма кокаїну.

"Покупки" вели вінницькі специ: під прикриттям вони "купили" пістолети. Ціна – не менше півтори тисячі євро за імпортний товар. Варте уваги те, що розслідують справу вінницькі правоохоронці. Чому? Бо передбачливі контрабандисти побоювалися мати справу із місцевими та обрали регіон для реалізації товару подалі від Закарпаття, наприклад, Вінниччину, але наткнулися на… СБУшників.

Слідство триває за фактами контрабанди та незаконного поводження зі зброєю. Один із підозрюваних має статус учасника бойових дій. На час досудового розслідування їм обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але із альтернативою внесення застави – трьом із них у розмірі понад півмільйона гривень, двом – по майже 135 тис грн. Зараз троє із них перебувають під вартою. Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скерований в Ужгородський міський суд.

"Фінансова піраміда"

У листопаді 2017 року співробітники Управління захисту економіки у Вінницькій області виявили "фінансову піраміду". Як вдалося встановити правоохоронцям, за попередньою версією, керівники та менеджери компанії "Веларм" спонукали громадян до перерахунку грошових коштів на рахунки електронних гаманців компанії, пообіцявши їм щомісячний прибуток у розмірі 17-20% від вкладеної суми. Потім, як кажуть у слідстві, ці кошти виводили через інші банківські рахунки та привласнювали зняту готівку.

Попередньо, загальна сума, на яку "кинули" вінничан, склала 200 мільйонів гривень. Керівника компанії "Веларм", який нібито мав намір втекти до Барселони, затримали та оголосили підозру за шахрайство в особливо великих розмірах.

Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у слідчому ізоляторі протягом двох місяців із альтернативою внесення застави у рекордному для Вінниччині розмірі – 25 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme