ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінниця декомунізується: які назви носитимуть 12 центральних вулиць міста

Комісія з декомунізації запропонувала нові назви для вулиць в центрі Вінниці
Depo.
21 серпня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua
Вінниця декомунізується: які назви носитимуть 12 центральних вулиць міста
Вінниця декомунізується: які назви носитимуть 12 центральних вулиць міста

Комісія з декомунізації запропонувала нові назви для 12 вінницьких вулиць зі 134, що підлягають перейменуванню, повідомляє Depo.Вінниця із посиланням на прес-службу міської ради.

На учорашньому засіданні розглядалися пропозиції щодо назв вулиць у центрі міста. Так, вулицю Едельштейна, запропонували назвати на честь історичного району, в якому вона розташована - вул.Єрусалимка. Інтернаціональна має шанс перетворитись на вулицю Князів Коріатовичів, яким Вінниця, віжповідно до офіційної версії, має завдячувати своєю появою. Ще одна центральна вулиця -Козицького, "зависла" між Директорією УНР та Симоном Петлюри.

Вулицю Поліни Осипенко хочуть перейменувати на вулицю Мури, Володарського - на Монастирську, Соколова на Івана Шиповича, Червоних Партизан на Владислава Городецького, Чкалова на Семена Петлюри, З.Космодемянської на Валентина Отамановського, Михайличенка на Митрополита Петра Могили. Першотравнева готується до повернення історичної назви: Магістратська.

Найбільшу дискусію викликали варіанти нової назви вулиці Свердлова: Шпитальна, Могилянська, Славетна, Майбороди, Південнобузька. Тож комісія вирішила повернутися до обговорення цього питання під час наступного засідання.

А тим часом дискусія щодо нових назв розгорнулась в Інтернет-просторі. Так, вінничанин Володимир Барцьось на своїй сторінці у Фейсбуці висловив обурення тим, що комісія не запропонувала для центральних вулиць жодної назви, яка б увіковічнила пам'ять "національних лідерів і Героїв визвольної боротьби, як наприклад Коновальця, Шухевича, Бандери, жодного Героя Небесної Сотні і сучасної війни із московітами".

А Олександр Шемет у своїй статті "Тавро звіра на тілі Вінниці. Звернення до комісії по декомунізації топонімів у Вінниці" запитує, чому не планується перейменування площі Героїв Сталінграду:

"...чи є у нашому місті вулиця чи площа, наприклад, імені "Героїв Корсунь-Шевченківської операції", чи "Жертв Уманської битви "? Немає. Але є площа "Героїв Сталінграду". Ми називаємо росіян ватниками. Але вони перейменували Сталінград у Волгоград і не повертають чомусь назад "історичне і легендарне" ім'я..."

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.