ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бюрократія може лишити музей Чайковського без ремонту

До музею Петра Чайковського та Надії фон Мекк щороку приїжджає близько п'яти тисяч туристів
Depo.
27 квітня 2016 18:45
ФОТО: depo.ua
Бюрократія може лишити музей Чайковського без ремонту
Бюрократія може лишити музей Чайковського без ремонту

Музей композитора Петра Чайковського та його благодійниці Надії фон Мекк, що у Браїлові, Жмеринського району, потребує ремонту. Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповів начальник Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський.

Провести ремонтні роботи наразі неможливо. За словами Городинського є дві проблеми - брак коштів та питання з правом власності на будівлю, в якій знаходиться музей.  

"Музей знаходиться у приміщенні професійно-технічного училища і належить Фонду держмайна. Щоб райдержадміністрація могла виділити на нього кошти треба, щоб будівлю передали на баланс місцевої громади", - каже чиновник. 

За його словами, на відновлення музею потрібно більше мільйона гривень. Кошти необхідні на закупівлю додаткових експонатів, поточний ремонт приміщень та благоустрій території музею, зокрема саду. 

"Щороку до музею приїжджає чотири-п'ять тисяч туристів. Хотілося б, щоб він мав відповідний вигляд. Крім того, щороку у нас відбувається Міжнародний фестиваль ім. Чайковського та фон Мекк, на який приїжджають гості з різних країн. Ми були б раді і їм показати музей", - зазначив Станіслав Городинський. 

Керівник департаменту сумнівається, що цьогоріч вдасться приступити до ремонтних робіт. Каже, було б добре, аби вдалось "закрити" питання передачі будівлі на баланс місцевої громади. 

На Вінничичні музей Чайковського не можуть відремонтувати через бюрократичну тяганину  - фото 1

Нагадаємо, в Іллінцях двом десяткам споруд мають присвоїти статус пам'ятки архітектури місцевого значення. Протягом двох минулих років в місті проводили історико-містобудівні дослідження, в результаті яких і виявили об'єкти, які мають бути занесені до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця