На Вінниччині на два десятки пам'яток архітектури стане більше

В Іллінцях виявили 20 об'єктів культурної спадщини, які мають історичну та архітектурну цінність

На Вінниччині на два десятки пам'яток ар…

В місті Іллінці статус пам'ятки архітектури мають присвоїти 20 будівлям. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомив завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і туризму Вінницької ОДА Михайло Потупчик.

За його словами, протягом двох минулих років в Іллінцях проводились історико-містобудівні дослідження, в результаті яких і виявили об'єкти, які мають бути занесені до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.

"Це - комплекс будинків маєтків графині Демидової-Сан Донато, до якого входять жилі та нежилі будівлі, господарські споруди. Також - комплекс споруд одного з найстаріших в області цукрових заводів, дерев'яна церква XVIII століття, багато об'єктів сакаральної іудейської архітектури", - розповів Потупчик.

На Вінниччині на два десятки пам'яток архітектури стане більше - фото 1

Дзвіниця дерев'яної церкви Різдва Богородиці, яка датується XVIII ст. 

На Вінниччині на два десятки пам'яток архітектури стане більше - фото 2

Цукровий завод поміщики Ярошинські збудували наприкінці XIX ст. 

За словами чиновника, в Міністерстві культури вже прийняли рішення про внесення вінницьких об'єктів до реєстру пам'яток архітектури. Потрібно лише, щоб відповідний наказ підписав міністр. Тільки от коли саме на об'єктах з'являться відповідні таблички, наразі невідомо - на них немає коштів.

"У 2013 році одна табличка коштувала 360 гривень. Зараз, мабуть, вдвічі дорожче. Вони мають бути затвердженого зразка та виготовлені з вогнетривкого матеріалу", - пояснив Потупчик. 

Всього, за словами Михайла Потупчика, Вінницька область на предмет історичних пам'яток досліджена приблизно на половину. Є райони, де такі дослідження не проводились взагалі.   

На Вінниччині на два десятки пам'яток архітектури стане більше - фото 3

Будівля колишньої синагоги

На Вінниччині на два десятки пам'яток архітектури стане більше - фото 4

Надгробні плити на єврейському кладовищі Іллінців

Нагадаємо, губенатор області Валерій Коровій має намір перемістити "стіл Петлюри" з Вінницького краєзнавчого музею до фойє облдержадміністрації після його ремонту. За його словами, таку цінність повинні мати змогу бачити усі охочі. Наразі стіл стоїть у кабінеті директорки музею Катерини Висоцької і щоб його винести, потрібно розбирати одну зі стін приміщення. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme