ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці хочуть розібрати стіну музею заради "стола Петлюри"

Голова Вінницької ОДА хоче, щоб стіл Симона Петлюри стояв у фойє облдержадміністрації, а не в кабінеті директора музею
Depo.
11 квітня 2016 14:27
ФОТО: depo.ua
У Вінниці хочуть розібрати стіну музею заради "стола Петлюри"
У Вінниці хочуть розібрати стіну музею заради "стола Петлюри"

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій має намір "переселити" унікальну історичну пам'ятку - антикварний стіл Симона Петлюри - до відремонтованого фойє ОДА. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

"Стіл - зразок мистецтва. Коли закінчимо ремонт в фойє ОДА, ми поставимо його там, щоб люди могли бачити його", - зауважив Коровій.

Стіл наразі знаходиться у кабінеті директорки Вінницького краєзнавчого музею Катерини Висоцької. Як повідомив  начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський, пам'ятка важить близько тони і щоб його винести з кабінету, потрібно розбирати стіну.

Директор музею Катерина Висоцька розповіла кореспонденту Depo.Вінниця, що мова про передачу стола до ОДА ведеться з осені минулого року. Саме тоді під час одного із офіційних заходів голова ОДА сфотографувався за ним. Відтоді він задумав прикрасити антикварним стором фойє облдержадміністрації. Однак, за словами Висоцької, з передачею пам'ятки може виникнути паперова тяганина.

"Ми не проти його передати. Але стіл належить до фондів музею і передати його до іншої установи можна лише за погодженням з Міністерством культури. Якщо такий дозвіл вдасться отримати, тоді і можна буде щось казати конкретніше", - прокоментувала ситуацію директор.

У Вінниці розберуть стіну музею, щоб винести з кабінету директорки "стіл Петлюри" - фото 1

Проте, за словами завідуючого сектором охорони культурної спадщини Управління культури і туризму Вінницької ОДА Михайла Потупчика, фойє облдержадміністрації - не найкраще місце для зберігання історичної пам'ятки, адже має бути відповідний клімат-контроль.

"Для того, щоб отримати погодження від Міністерства, потрібен відповідний висновок реставраторів. Крім того, мають бути забезпечені відповідні кліматичні умови і фойє навряд чи підійде", - розповів Потупчик.

Дерев'яний стіл, про який іде мова, датується ХVIII століттям. Згідно легенди, за ним сидів Голова Директорії та Головний Отаман Військ Української Народної Республіки Симон Петлюра в часи перебування Директорії у Вінниці - у 1919-1920 рр. До Вінницького краєзнавчого музею стіл потрапив у 1965 році. 

У Вінниці розберуть стіну музею, щоб винести з кабінету директорки "стіл Петлюри" - фото 2

"До того, як потрапити в музей, стіл стояв у кабінеті одного з секретарів міськкому компартії. Нам його віддали, коли в кабінеті секретаря міняли старі меблі на нові - красиві і поліровані. Як цей стіл занесли сюди у 1965 році, так з тих пір він і стоїть у цій кімнаті", - розповідає Катерина Висоцька. 

За її словами, будівлю музею добудовували того ж 1965 року. Тож стіл в кабінеті директора з'явився раніше ніж стіни. Щоб винести стіл, дійсно потрібно або висаджувати вікно, або розбирати стіну. Хоча для цієї історичної пам'ятки уже передбачено місце - в 10-му залі музею, який ще не відремонтований за браком коштів.

У Вінниці розберуть стіну музею, щоб винести з кабінету директорки "стіл Петлюри" - фото 3

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця