UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Мелодію композитора з Вінниччини планують внести до списку нематеріальної культурної спадщини людства

Ще 100 років тому текст української щедрівки перекладали французькою, фламандською та іспанською мовами, а 5 жовтня 1922 року український хор дав прем’єрний концерт у найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка Carnegie Hall.

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
Мелодію  композитора з Вінниччини планую…

На Вінниччині готуються до 100-річчя світового тріумфу "Щедрика" Миколи Леонтовича. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА.

З цього приводу зустрілися голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель, дослідниця теми "100 років культурної дипломатії" Тіна Пересунько і куратор міжнародних проектів TheUkrainianMuseum (Нью Йорк, США) Юрій Савчук.

Ще 100 років тому текст української щедрівки перекладали французькою, фламандською та іспанською мовами. 5 жовтня 1922 року український хор дав прем’єрний концерт у найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка Carnegie Hall.

"Саме в цей день відбулась американська прем’єра "Щедрика". Потім це назвуть першим проектом культурної дипломатії в історії модерної України", – йдеться у повідомленні.

Тепер "Щедрик" став брендом Вінниччини.

У рамках міжнародного проєкту, запланованого на останній квартал 2022 року, передбачена концертна програма в CarnegieHall, наукові конференції в університетах США, виставковий проект із використанням оригінальних експонатів музею – квартири Миколи Леонтовича (Тульчин, Вінницька область) та музею М.Д. Леонтовича (Марківка, Вінницька область) та український вертеп біля Рокфеллер-центру.

Крім того, передбачено видання комплекту монет "ЩЕДРИК – Carol of the Bells" і книги "Від Щедрика до Carol of the Bells" українською та англійською мовами.

Ірина Френкель готує матеріали для внесення пісні "Щедрик" до Списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО.

Про українську хорову капелу свого часу європейська преса писала: "Симон Петлюра знайшов чудовий спосіб подолати західноєвропейське невідання. Цей воєначальник, який намагається врятувати свою країну від пастки більшовизму та царизму, здатний не тільки воювати. Він знає, що меч сам по собі безсилий, і, щоб здобути симпатії західноєвропейського світу, знайомить нас із мистецтвом своєї країни. Україна - країна чорнозему, батьківщина Гоголя, стає для нас країною пісень. Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею!"

Нагадаємо, до 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти. На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". Крім того вінничани встановили рекорд України, виконавши більше сотні творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge. 

У центрі Тульчина митці створили цілий "Леонтович Арт Квартал", тут же на початку червня відкрили скульптурну композицію, яка тричі на день "грає" "Щедрика". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme