Купатися чи не купатися: У Православній церкві України пояснили, чому пірнання в ополонку не змиває гріхів

На думку священників, грішні люди не можуть "наслідувати" Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах, та ще й не соромлячись оголювати напоказ тіло, "підігріватися" спиртними напоями, не стримуватися у лайці під час занурення у крижану воду

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Купатися чи не купатися: У Православній…
Фото: ФБ-сторінка ПЦУ

Сьогодні, 19 січня, по всій Україні у містах і селах сміливці купатимуться у крижаній воді. Щороку це роблять навіть ті, хто не практикує моржування. Тривалий час точаться суперечки не лише на тему "Водохреще чи Водохреща", а й "купатися чи не купатися на Водохреще".

Православна церква України пояснила свою позицію з цього приводу, передає Depo.Вінниця

"Вже не перший рік ми пояснюємо, що традиція купання в ополонці на Водохреща не має нічого спільного зі "змиванням" гріхів, отриманням особливого Божого благословіння чи духовного очищення. Жодного церковного припису в Українській Церкві для звершення занурення у зимову воду немає і ніколи не було", – повідомляється на ФБ-сторінці ПЦУ. 

У повідомленні йдеться про те, що священники звершують чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоб у ній купатися, а саму воду освячують зовсім не "іони срібла" хреста, який у неї занурюють, бо хрест при цьому може бути й дерев’яний, а вода все одно "силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею – агіасмою (від грец. ἁγίασμα – "святиня")".

В Євангелії йдеться про те, що, занурившись у води Йордану, Спаситель освятив їх і благословив таїнство хрещення як необхідну умову для спасіння. Сам він зійшов у води Йордану не для очищення від особистого гріха, бо був безгрішним, а для того, щоби взяти на себе гріхи людства.

"Таким чином Господь явив Свою готовність пережити все те, що переживає людина, яку Він спасає. Та в цій події постає ще один важливий сенс – повнота Пресвятої Тройці відкриває Себе світові: Син Божий приходить хреститися, голос Бога-Отця лунає з небес, а Дух Святий сходить, як голуб. Ось в чому зміст свята та особливого освячення води, і саме тому ми називаємо цей день не тільки Хрещенням Господнім, але й Богоявленням", – йдеться далі в повідомленні ПЦУ.

На думку священників, грішні люди не можуть "наслідувати" Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах, та ще й не соромлячись оголювати напоказ тіло, "підігріватися" спиртними напоями, не стримуватися у лайці під час занурення у крижану воду.

"І чомусь "обов’язково треба" зануритися тричі і перехреститися перед зануренням… Вода в річці Йордан в цю пору року сягає 12 - 16° тепла, вона не є крижаною, такою, що провокує стрес для організму. Купатися в ополонці не підготовленим для цього людям – це ризикувати своїм здоров’ям і життям, а значить – нехтувати даром Божим. А щодо "змивання" гріхів, то нагадаємо: занурення в ополонку не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб її вилікувати, потрібно спочатку її виявити, від щирого серця покаятись та змінитися з допомогою Божою і через таїнства церкви", –такими словами завершується пояснення. 

Але прямої заборони церква не видає, більше того – нерідко священники бувають присутні саме під час масових запливів на Водохреща. А купатися чи не купатися на Водохреще – особиста справа кожного. 

Нагадаємо, що для охочих скупатися у Вінниці прорубали ополонки на двох озерах. Організатори дійства просять бути обережними і наголошують на дотриманні правил поведінки на воді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme