Чим жила Україна: Рік Бандери, маршрутки-"друшляки" та притулок на дереві

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Рік Бандери, маршрутки…

Тиждень видався активним: українці відкидали сніг, міркували над бюджетами та Новим роком, а також над сенсом життя. Коротко про найцікавіше – у тижневику Depo.ua

Київ

Зі старих вагонів метро у столиці на Новокостянтинівській надумали звести хостел. За проектом він матиме тераси для відпочинку, барчик та окремі номери. Відтак у старих вагонів з'явиться шанс на життя, а у любителів урбанізму – привід для втіхи.

До переліку зимових селфі-локацій столиці додалась нова цікавинка. Нею стала унікальна лавка з кришечок, вагою в 200 кілограмів. Кришечки перероблені, тож лавка вважається екологічною. Щоб посидіти на ній, треба приїхати на ВДНГ та знайти 30-й павільйон. Там лавка і встановлена.

Американський музикант Oliver Tree представив новий кліп до пісні "Hurt", який зняв у Києві. Епатажне відео Олівера, зняте у спальних районах та на Рибальському мосту, вже завойовує мережу. У ролику літає відірвана голова, роз'їжджає танк, відірвана голова співає – словом, ще той треш.

Столичні депутати хоч і з потугами, але ухвалили бюджeт на 2019 рік. Доходи планують на рівні 51,422 млрд гривeнь, а спeцфонд - 3,5 млрд гривeнь. Сeрeд доходів планують залучити більшe 22 млрд гривeнь з податків на доходи фізичних осіб. За новим бюджетом, найбільше у наступному році має піти на освіту - понад 17 млрд гривeнь. А от на рeмонт доріг запланували 1,5 мільярдів. Головне, аби дірок в асфальті поменшало.

Донбас

У Маріуполі на базі полку "Азов" розпочались навчання військової школи імені Коновальця. Чоловіки тут проходять школу молодого бійця, а програму навчання для них створювали на основі досвіду країн НАТО. Для кого навчання видається заважким – ті можуть його або покинути, або піти на тилові посади. Для "виходу з гри" в "азовців" є процедура – "дзвін", зроблений зі снаряду. Хто хоче піти, має тричі стукнути в нього.

Українське радіо прорвалось в ОРДЛО. Радіо НВ, Голос Донбасу (НСТУ) і UA:Радіо Промінь (НСТУ) можна почути на території Донецької області. Ретрансляція здійснюється з 190-метрової теле- та радіовежі у місті Гірник за 15 км від лінії розмежування. Відтак на окупованій території тепер можна слухати шість українських FM-радіостанцій: Радіо НВ, Голос Донбасу (НСТУ), UA:Радіо Промінь (НСТУ). Армія ФМ, UA: Українське радіо, Країна ФМ. Аналогове мовлення здійснюють телеканали UA: Донбас (НСТУ) та UATV. Окупанти тим часом намагаються глушити сигнал в Донецьку, однак це не заважає збільшувати кількість мовників на нових частотах і обходити перешкоди.

Росія готується до наступу. Побачивши супутникові знімки, на яких видно сотні російських танків на новій військовій базі за 18 кілометрів від нашого кордону, у міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб зазначили, що воєнний стан був введений точно не на порожньому місці, а з підґрунтям. Тож розслаблятись нема коли, краще бути на сторожі.

Львів

2019 рік на Львівщині проголосили роком Степана Бандери. Прихильники провідника відзначатимуть 110-років з дня його народження. Тож, як казав голова ОУН, "ніщо не зупинить ідеї, час якої настав".

На Городоцькій у Львові відреставрували старовинну браму. "Скинулись" на ремонт міська рада (70% вартості) та мешканці (30%). На ремонт пішло не багато й не мало – близько 45 тисяч гривень, але чого не зробиш задля відновлення брами.

Львівських любителів запаху свіжої хвої в хаті закликають долучитись до акції "Збережемо життя ялинці". Учасникам пропонують не рубати дерев і не купувати їх на ринку, а зробити новорічну ялинку із вторсировини. Відтак одним пострілом можна вбити двох зайців: творчі здібності вдосконалити і природу зберегти.

Дніпро

Тим часом на Дніпропетровщині розчистили три кілометри річки Чаплинка біля селищ Петриківка та Хутірське. Варто було витягти мул із дна, розшири берег, прибрати хащі і – о, диво! Глибина водойми збільшилась до 2,5 метрів, відновилася течія, у водоймі з'явилася риба.

На дворі зима, а мешканці Дніпра роз'їжджають містом в маршрутках-"друшляках". Пасажири на тижні виклали в мережу підтвердження – на фото стеля маршрутки, яка "дихає на ладан".

Коли похмура погода навіває ліричний настрій, кам'янчани занурюються у творчість. Після такого чергового занурення на стінах дитячого садочку у Кам'янському з'явився новий мурал. Величезні яскраві квіти повертають людей подумки у літо, а ще диво-малюнки непогано контрастують із сніговими кучугурами.

Здавалося, що все цікаве із земельних надр давно витягнуто, але ж ні. Нещодавно шахтар з Тернівки привіз до історичного музею Дніпра стародавні таблички із квітами, які знайшов на глибині 250-300 метрів. Спеціалісти почали думати, що то за малюнки такі, але так до спільної думки і не дійшли. Хтось каже, що на кам'яних табличках зображені хвощі, хтось стверджує, що морські лілії, а дехто припускає, що то скам'янілі безхребетні. Як би там не було, що то насправді – вгадати важко.

Одеса

До дитячого табору "Вікторія", в якому рік тому сталася смертельна пожежа, прибули на збори резервісти. Близько 500 чоловіків, і всі добровільно. Корпуси табору тимчасово виділили військовим на час воєнного стану. До заарештованих дерев'яних корпусів табору допуску резервістам немає, та місця і без них всім вистачає.

Катерина Туманова з Одеси на тижні справила 100-річчя. Бабуся має двох онуків, шість правнуків, а секрет її довголіття дуже простий: "Потрібно працювати, допомагати людям, нікому не бажати зла і радіти життю постійно", - запевнила довгожителька.

ЖКС "Порто-Франківський" доведеться сплатити за варварство над старовинним будинком Лібмана. Це стало відомо після того, як суд відмовив управляючій компанії у задоволенні адміністративного позову щодо визнання протиправною та скасування постанови голови ОДА про накладення фінансових санкцій. Відтак ЖКС має заплатити 340 тисяч гривень.

Харків

Чергова пригода із втечею з дому неповнолітньої сталась у Харкові. 16-літня дівчина втекла з дому через вікно спальні і сіла на потяг сполученням Бахмут-Львів. Батьки вчасно оговтались, підключили до пошуку копів. Знайшли дитину вже у Житомирі. Хто-хто, а підлітки з легкістю можуть спонтанно, не вагаючись сісти у потяг і податись "світ за очі", шукаючи сенс життя.

З приходом зими українці дивуються новим тарифам. Так і в Харкові. Тут виконавчий комітет міськради затвердив нові тарифи на послугу з вивезення побутових відходів. Згідно проекту рішення, вартість послуги складе 22 грн 8 коп. на одну людину на місяць, що більш ніж в два рази більше нинішніх 10 грн 15 коп).

За даними харківського рибоохоронного патруля, кількість порушень, пов'язаних з ловом риби на зимувальних ямах, відчутно зменшилась. У 2018 році було складено лише три адміністративних протоколи, позаяк за аналогічний період 2017 року було складено понад десяти. Чи то риба перевелась, чи в магазині смачніше – причин в патрулі так і не розкрили.

Запоріжжя

Жваві запорізькі "моржі" вже визначились із планами на зимові свята. Любителі купань зустрічатимуть День Святого Миколая у морі, так само пірнатимуть у холодну воду на Різдво та Новий рік. У крижаній воді "моржі" плескатимуться і на День Води 3 січня, а також на Водохреща 6 січня. А далі – як карта ляже.

У місті Пологи на Запоріжжі на деревах можна побачити не лише годівниці для птахів, а й будинки для котів. Тут для пухнастих спорудили притулок на дереві, в якому "заякорились" близько десяти котів. Окрім даху над головою чотирилапі мають ще регулярне ситне харчування. Справжній котячий готель "all inclusive".

Недільного ранку бердянські зоозахисники відчинили двері свого офісу і побачили біля порогу цілий зоопарк: клітину з двома папугами, кошик із британськими котами та цуценя далматинця на додачу. Згодом додався тазик із трьома безпородними цуценятами. Як показало відео з камер спостереження, останній "подарунок" принесла дівчина у фіолетовій куртці. Комусь не по силах видалась відповідальність за братів менших.

Закарпаття

Майстри пряничного мистецтва зібрались на Закарпатті. Умільці із пряників створили такі шедеври, що їх навіть шкода їсти. Тут є і пряничні будиночки, і храми, зокрема пряниковий макет ужгородського Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору. Також є пряничні звірятка, різні атрибути новорічно-різдвяних свят. Потрапивши на такий фест, ставлення до пряника як до просто випічки змінюється кардинально.

У Карпатах завжди трапляються якісь дива. Цього разу посеред грудня у Ясінянському лісовому господарстві зацвів шафран. Ці квіти занесені до Червоної книги, зривати їх заборонено, а от милуватись можна скільки завгодно.

Прикарпаття

Двоє українських моряків, яких росіяни поранили, коли захоплювали в полон, відповіли з московської в'язниці. Один з них - Андрій Ейдер родом з Прикарпаття. У листі хлопець пише, що вдячний за підтримку. Операцію переніс нормально, однак не може через поранення згинати ліве коліно. Батьки Андрія підтвердили, що лист і справді належить сину. За його листами можна зрозуміти, наскільки він сильний духом.

Вінниця

Винахідник-авіатор Анатолій Стафійчук з Вінниччини самостійно змайстрував гвинтокрил. Причому інженер-зв'язківець зробив це, не маючи авіаційної освіти. Так чоловік втілив у життя дитячу мрію - літати. Гвинтокрил пана Анатолія може підніматись на два кілометри і розвивати швидкість близько 100 кілометрів на годину. Продавати свій винахід чоловік не збирається, поки хоче залишити в себе. А згодом, можливо, подарує авіамашину музею.

На вінницькому ринку "Вишенька" встановили поличку, на якій люди лишають харчі для тих, хто не може їх купити. Люди, яким до душа гасло "Потребуєш – візьми, можеш – поклади", охоче приносять сюди макарони, крупи, воду, фрукти. Щоправда, на ринку помітили, що, буває, безкоштовні харчі забирають навіть ті, хто цілком може їх собі дозволити. Але в більшості випадків підходять саме нужденні.

Вінничанин Федір Гота зареєстрував на сайті міськради петицію, в якій просить дозволу вільно користуватися туалетами закладів громадського харчування. Гота має надію, що з 1 січня 2019 року його прохання набуде сили, але станом на 14 грудня під петицією було лише 96 голосів з потрібних 350. А час йде.

Кропивницький

На кордоні з Польщею у пункті пропуску "Шегині" у багажі жителя Кропивниччини знайшли радіоактивні гриби. Пакунок сушених грибів довелось вилучити. Звідки чоловік віз гриби та чи сам знав про їхню радіоактивність, прикордонники не повідомили.

Головну ялинку Кропивницького відкриють 50 святих Миколаїв із мішками подарунків. Правда, подарунки дістануться не всім, а тим, хто старався: дітям, які досягли успіхів у навчанні, перемагали у творчих конкурсах та на спортивних турнірах.

Полтава

Полтавці, яким геть набридли страйки маршрутників, зареєстрували петицію, в якій просять розривати договори з перевізниками, які не виконують свої обов'язки, а також навести порядок в міських перевезеннях. На думку ініціаторів петиції, договори варто підписувати з тими перевізниками, які будуть виконувати всі умови. Станом на 14 грудня петицію підписали 196 містян. Далі буде.

Одеський авіаційний завод поповнив експозицію Полтавського музею дальньої авіації унікальним експонатом – винищувачем-бомбардувальником третього покоління "МіГ-27К". Наприкінці 1980-х він вважався одним з найдосконаліших ударних літаків колишнього СРСР. Він оснащений прицільно-навігаційною системою "Кайра", яка мала здатність "завалювати" напрямок лазерного променя у всіх напрямках. Всього було побудовано 214 таких машин, проте після розпаду Союзу їх зняли з озброєння і знищили. Полтавці виявили літак у одеських запасникахйого готували до утилізації в наступному році, але музейники забрали собі.

Події та суди довкола екс-мера Олександра Мамая не вщухають. На останньому судовому засіданні справу розглянули по суті та допитали свідків, а далі суд вивчатиме долучені докази до справи. "Пригоди" полтавського екс-мера Мамая тільки набирають обертів.

Хмельницький

Мало хто замислюється з містян над тим, якою коштовною обходиться міському бюджету головна ялинка. Мало її просто змонтувати, її ще й охороняти потрібно. До прикладу, охорона головної ялинки Хмельницького в грудні "виллється" міськраді у 44 тис. гривень. Також приватним охоронцям доводиться контролювати частину вулиці, де встановлені інші новорічні фігури. Бо краще один раз охорону найняти, аніж потім заново фігури купляти.

Кам'янчанка Катерина Таірова, яка працює викладачкою в музичній школі, встановила "голосовий" рекорд України. Національним реєстром рекордів України під час зйомок програми "Караоке на майдані" в Києві був зафіксований рекорд України "Відтворення найнижчої ноти жіночим голосом" (нота "соль" великої октави G2) частотою 98 Hz у виконанні співачки. Так тримати!

Тернопіль

У селі Озерна на Тернопільщині впіймали водія, який їхав на авто, неначе на ракеті. Чоловік гнав зі швидкістю 132 км/год замість дозволених 50 км/год. Відповідно до протоколу, порушник має сплатити 510 гривень штрафу. Та чи допоможе це вгамувати пристрасть до швидкості – покаже час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme