Винахідник з Вінниччини готовий захищати кордон на своєму саморобному гвинтокрилі (ВІДЕО)

Чоловік змайстрував гвинтокрил у домашньому гаражі, не маючи авіаційної освіти

Винахідник-авіатор з Вінниччини готовий допомогти власним вертольотом в обороні кордону. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

46-річний інженер-зв'язківець Анатолій Стафійчук з села Бронниця Могилів-Подільського району, що на Вінниччині, змайстрував гвинтокрил у домашньому гаражі, не маючи авіаційної освіти. Так чоловік втілив у життя свою дитячу мрію - літати.

"Наше село практично на кордоні з Молдовою. З початком воєнного стану подумав, що такі машини можуть бути корисними у разі надзвичайної ситуації. Мій вертоліт піднімається на два кілометри і може розвивати швидкість 100 кілометрів. Бак розрахований на одну годину. За сприятливих умов та дозволу відповідних служб, можна вести патрулювання. До співпраці мене не запрошували ні військові, ні прикордонники", - розповів Анатолій Стафійчук.

У тому разі, якщо силовикам знадобиться допомога Стафійчука, керувати своїм гвинтокрилом він буде самостійно. Крім того, що літальний апарат розрахований на одну персону, є й інші особливості .

"При керуванні задіяні дві руки, дві ноги. І будь-який рух рукою чи ногою супроводжує всі інші рухи. Тому машиною керувати дуже складно. Для того, щоб піднятися у повітря, необхідно налітати хоча б шість годин на місці. На відстані 1-2 метри. А тільки після цього можна вже літати. На даний час я налітав годин 12. Може більше", - продовжує Анатолій.

На створення літальної машини та її випробування у винахідника пішло понад десять років і майже $ 2000. Проте зауважує, разом із своєю роботою, оцінює його вже у $80 000, але продавати не збирається.

"На майбутнє хочу, щоб ця машина залишилася у мене в гаражі. Або віддам у якийсь музей. Тому, що технології йдуть вперед. І розказувати, що ця машина буде найкращою, буде неправдою. Але така машина має бути. Діти ростуть. Вони мають бачити, що таке можна створити. Вони можуть на такій машині відірватися від землі", - констатує винахідник.

Нагадаємо, Рада підтримала запровадження воєнного стану в десяти прикордонних областях, серед яких Вінницька.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #кордон