Чим жила Україна: Трамвайний дрифт, нашестя такс та скіпетр степового царя


Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Трамвайний дрифт, наше…

 

Збуджено гортаючи агітки від кандидатів, спантеличені та насторожені, провели українці цей тиждень. Про те, чим переймалась країна у передостанній тиждень перед виборами - у дайджесті Depo.ua

Київ

Столичні водії громадського транспорту продовжують вражати киян. На жаль, в негативному сенсі. В четвер ввечері неподалік станції метро "Дорогожичі" водій автобусу збив трьох людей, які переходили дорогу на пішоходному переході на зелений сигнал світлофора. Постраждали троє осіб, одну людину затягнуло під автобус. Постраждалих забрали до лікарні з травмами різного ступеню тяжкості, одна людина - в тяжкому стані. Водій маршрутки заявив, що його підрізали і він намагався уникнути зіткнення. Хоча з відео пригоди складається враження, що він взагалі не гальмував.

Міст Кличка знову супроводжують скандали. ЮНЕСКО виступило проти будівництва переходу, який мав з'єднати Володимирську гірку з аркою Дружби народів. Міст почали будувати ще минулоріч і планували відкрити до Дня Києва. Та, незважаючи на заклик міжнародної організації, у мерії припиняти будівництво мосту не збираються. Вимальовується досить делікатна ситуація, бо якщо Київ і ЮНЕСКО не знайдуть спільну мову, договір про співпрацю між сторонами може бути розірваний.

Стовпи пилу, шум, запах гарячого асфальту та скарги на затори: на Шулявському шляхопроводі кипить робота. Будівництво – "довга пісня". Вкластися планують у 1,5 року. Аби якось вирішити проблему створених заторів, рух транспорту на час ремонту шляхопроводу організували прилеглими вулицями. Вулицю Антона Цедіка (до перетину з вулицею Петра Нестерова) та вулицю Петра Нестерова переведуть в режим одностороннього руху, така ж доля спікатиме і вулицю Гарматну (до перетину з вулицею Виборзькою) та вулицю Виборзьку.

Весна принесла для любителів піших прогулянок несподівані новини. З головної вулиці столиці почали зникати візитівки столиці – каштани. За результатами голосування за програмою "Обери дерево для Хрещатика", більшість киян висловилися за платан. Мовляв, він не такий примхливий, стійкий до хвороб, шкідників та загазованості. Як би там не було, у Facebook вже прокотилась хвиля обурення тих, кому не вистачатиме каштанів. 

Донбас

Не солодко доводиться російським найманцям на Донбасі. Командування окупаційних військ лишило їх без надбавки за виконання бойових завдань. Більше того, ці виплати навіть не заплановані у першому півріччі поточного року. За даними української розвідки, окупанти планують задіяти велику кількість місцевих жителів до  інженерних робіт на передових позиціях для риття траншей і окопів. Бо рити, схоже, більше нема кому. А поки є сили, бойовики гатять з мінометів й протитанкових ракетних комплексів. І роблять це навіть вдень. Українські військові, переживаючи в напрузі чергове "перемир'я", зізнаються, що сидіти, склавши руки, їм нема коли.

Землі, де раніше точились запеклі бої на Донбасі, можна побачити у відеопідбірці оновлених карт. У місцях найпотужніших зіткнень видно вирви і воронки від артилерії. Все заросло густим бур'яном. Іноді знятий згори Донбас чимось нагадує планету Марс, пошуки ознак життя на якому тривають досі.

Львів

Українці, здається, вже бачили все, але, виявляється, ні. На тижні на Львівщині до поліції поскаржилась жінка, яку без її відома висунули на посаду голови ДВК. Хтось підробив заяву про її згоду виконувати посадові обов’язки голови, заступника голови або секретаря однієї з дільничних виборчих комісій та подав цю заяву в одну з окружних виборчих комісій. Про те, як проходять вибори в Україні можна вже і серіали знімати, матеріалу вистачить.

Вибори виборами, але голови жінок на Львівщині зайняті іншим. Красуні активно виходять заміж за іноземців, а за останніми підрахунками, лише за 2018 рік у Львові зареєстрували 547 шлюбів з іноземними чоловіками. Серед обранців львів’янок є поляки, росіяни, турки, німці, британці, ірландці. Є й білоруси, італійці, євреї, молдавани, іспанці, єгиптяни, тунісці, грузини, марокканці, чилійці. І яким би не був шлюб - "тренувальним" чи до кінця життя - головне, аби люди у цьому союзі цінували один одного.

Історія про школярку Андріану Дзюбайло з Трускавця змусила на тижні когось скептично підняти брови, а когось – розтанути у посмішці. Випадки, коли хтось знаходить сумку, доверху набиту грішми, і повертає її власнику, трапляються не часто. Сталось це на турнірі із вільної боротьби, під час якого дівчинка і знайшла сумку із 150 тисячами гривень. Тож окрім медалі за перше місце і статуетки у номінації "За волю до перемоги" Андріана отримала ще й спеціальний Кубок "За чесність". Хоча можна ще було б окремо дати грамоту "За хорошу вдачу".

Чернівці

Вчиш людей не палити суху траву, вчиш, а їм тільки дай з вогнем погратися. На Буковині в селі Заволока Сторожинецького району пожежні врятували з такого полум'я зайченя. Під час гасіння пожежі рятувальники помітили маля у траві: тварина жалібно пищала та намагалася втекти від вогню, однак не могла – вогонь обпік їй лапу та бік. Працівники Служби порятунку врятували вухастого та ліквідували пожежу. Травмоване звірятко прихистили у себе – надали йому необхідну допомогу і піклуються про нього, щоб після того, як зайченя видужає, відпустити його на волю.

Одеса

Серйозну здобич "вловили" цього тижня робітники одеської митниці: у вантажі бананів з Еквадору вони знайшли 220 брикетів з білою речовиною, якою виявився кокаїн. І не простий, а помаркований наліпками з собаками та носорогами - а саме так позначають елітний наркотик. Загальна вага "сюрпризу" - 257 кг. За словами в.о. начальника Одеської митниці Сергія Тупальського, це найбільша партія кокаїну, затримана в Україні за останні 10 років. Її вартість за цінами "чорного ринку" скадає близько $15 мільйонів.

Весна крокує всією Україною, але південними регіонами вже геть впевнено. В Татарбунарах на ділянці офісу Нацпарку "Тузлівські лимани" навіть абрикоса розквітла. Як зазначив еколог Іван Русєв, за 40 років спостережень найраніше квітла абрикоса у 1989 році - 29 березня. Нинішня розквітла 20-го. Рекордсменка!

Одеські комунальники взялися доводити до ладу місцеві пам'ятники. Почали з пам'ятнику князю Воронцову, в планах - кульптурна група "Лев і Левиця" у Міському саду, пам'ятник героям-льотчикам на 5-й станції Великого Фонтану та елементи куточка "Стара Одеса" біля Тещиного моста. На монументах відремонтують облицювання постаментів й інших елементів, які потребують поточного ремонту, відмиють від бруду і написів, а завершальним етапом стане покриття поверхонь антивандальним захисним розчином, аби малювалося на них погірше.

Дніпро

Такси у Дніпрі, наче перебуваючи у змові, несподівано почали губитись. Здивовані комунальники, які в останній час знайшли кілька довготілих песиків, навіть дали оголошення, аби їх хтось забрав. Бо якщо вони і далі продовжуватимуть знаходитись, "Зооконтроль" доведеться перейменовувати на "таксоконтроль". 

Дніпровські депутати ухвалили кодекс етики для себе. Згідно кодексу, депутати мають не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їхніх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів. Також депутати не мають права брати хабарі та приймати "ліву" винагороду за свою роботу. При всьому цьому депутати мають бути ввічливими, тактовними, мусять проявляти повагу до головуючого, депутатів, посадових осіб місцевого самоврядування та інших, присутніх на засіданнях. Цікаво, чи довго протримаються.

У Дніпрі завершили створення єдиного в Україні експериментального стенду – імпульсної аеродинамічної труби короткочасної дії. Винахід дозволяє моделювати умови польоту літальних апаратів у діапазоні від малих надзвукових до гіперзвукових швидкостей – від 1,5 до 8 чисел Маха і слугує для експериментального підтвердження і уточнення розрахункових аеродинамічних характеристик проектованої ракетно-космічної техніки. Гордість бере за дніпровських винахідників, враховуючи те, що роботи виконувались власними силами із використанням власних технічних рішень.

За свої ракети дніпровські винахідники точно вже можуть спати спокійно. У Французькій Гвіані днями запустили ракету-носій "Вега". На ракеті відправили на орбіту апарат дистанційного зондування Землі, який будуть використовуватися для моніторингу навколишнього середовища, боротьби із забрудненням та інших цілей. Блок маршового двигуна 4-го ступеня РД-843 розробили у КБ "Південне" та зараз серійно виготовляють у "Південмаші". Це вже 14-й успішний пуск ракети "Вега" із дніпровськими двигунами.

Харків

Харківський 9-річний знавець термінів з квантової фізики та астрофізики, лауреат Всеукраїнської премії "Диво-дитина", Лев Бондаренко прочитав лекцію з біології для семикласників. Хлопчик розповів про пластинчастих тварин, зокрема, про трихоплакси, трептоплакси і гонконгського морського дракона. Цю тему він обрав тому, що вона, на його думку, мало вивчена. Після лекції Лев перевірив знання семикласників, ставлячи їм запитання. Судячи з фото, сумувати на уроці нікому не довелось. 

І знову фірмовий харківський трамвайний дрифт. Нещодавно один із трамваїв "Салтівського трамвайного депо", рухаючись по Польовій без пасажирів, зійшов з рейок та врізався у гараж. Про постраждалих в управлінні Укртрансбезпеки не повідомили.

У Ізюмі тим часом зачули по радіо з російським шансоном. Для припинення безліцензійної діяльності радіостанції без позивних, яка поширювала російську попсу і блатняк, реагувати довелось СБУ. Ворожий радіоголос вирубили.

Запоріжжя

Під час чергових розкопок у Пологівському районі на Запоріжжі знайшли цікаві артефакти. Знахідки представляють культури різних періодів, від доби ранньої бронзи і закінчуючи добою пізньої бронзи. Чаші, скіпетр з бронзовим покриттям, який, скоріше за все, належав людині доволі високого соціального рангу, передали місцевому краєзнавчому музею. Невідомого володаря скіпетра журналісти охрестили "степовим царем". Хоча все це, звісно, лише здогадки.

Поява борсучка на Хортиці "поставила  на ноги" всіх навколо. Люди, які помітили тварину на острові, не вірили очам, адже борсуків на Хортиці раніше не помічали. Про те, як ці кумедні тварини потрапили на острів, почали міркувати науковці. Фахівці припускають, що борсуки могли перейти на Хортицю вночі мостом, адже в цей час рух на ньому не надто потужний, також тварини могли переплисти Дніпро. Хоча є і інша версія - борсуки давно мешкають на запорізькому острові, просто стараються не траплятись людям на очі. Що б там не думали, але поява барсука на острові – це добрий знак.

Закарпаття

Поки кияни чекають, коли заквітнуть магнолії, закарпатці та туристи насолоджуються красою шафранових галявин, які розкинулись неподалік Мукачевого. Цього року ці червонокнижні квіти вкрили майже 20 гектарів парку. Ходити та милуватись можна всім, а от зривати – зась.

У Перечині надумали відновити старе єврейське кладовище. Вже обносять його огорожею, згодом планують обладнати вхід. Єврейська громада мешкала тут, починаючи із XVII століття, а найстаріша могила тут датована 1851-им роком. По могилах можна було дослідити, хто з яких був родів, також зі знаків і написів на надгробках можна дізнатись, що за людина тут захоронена. Олені зображені на могилах чоловіків з ім'ям Герш та Цві. Лані та птахи зображені на могилах молодих дівчат, а в залежності від кількості свічок вирізьблений кам’яний підсвічник може розповісти, скільки дітей було у похованої жінки.

Від зимової сплячки вже прокинулись 13 ведмедів, мешканців Реабілітаційного центру парку "Синевир". Клишоногі опинились тут не просто так. До того, як потрапити сюди, їм довелось пережити знущання, жорстоке поводження. Через стрес деякі ведмеді перестали впадати у зимовий сон. Та схоже, перебування у "Синевирі" пішло пухнастим на користь – цю зиму вони пропали як треба.

Вінниця

У вінницькому сквері на вулиці Оводова на тижні кипіла робота. Тут встановлюють монумент, що символізуватиме набуття містом Магдебурзького права. Колона, увінчана кулею, була виготовлена ще на початку ХХ ст. у Гнівані. Пізніше, у 1921 році, більшовицька влада встановила колону на місці сучасної Європейської площі у Вінниці на честь вшанування "борців за владу рад". А у 1974 році під час створення Меморіалу Слави колону перевезли до села Павлівки Калинівського району. Знайшли пам’ятник у 2017 році. Завдяки зусиллям Центру історії Вінниці та активістів Вінницького історичного товариства він повернувся до міста. Оновлений монумент вінничани та гості міста побачать на День Європи.

Час іде, а "розборки" віруючих точаться досі.  На Вінниччині у селі Лука-Мелешківська сталась штовханина між вірянами - частина з них не давала іншим зайти всередину храму для проведення богослужіння. Рознімати вірян, які "чубились" між собою, довелось патрульним та групі поліцейських особливого призначення.

Кропивницький

Буває, що любов не лише до людей, а й до собак не має меж. Марина Калачова з Кропивницького відкрила дім для безпритульних собак. Але перш ніж реалізувати свою ідею будівництва такого притулку, жінці довелось продати квартиру та переїхати у місто. Зараз у притулку живуть вже вісімнадцять собак. Тут їх лікують, доглядають і підшукують для них родини.

Кропивничанка, з квартири якої вивезли 12 вантажівок сміття, знову нанесла в хату мотлоху. Разом з мишами, тарганами і щурами. Суд ще рік тому визнав її дієздатною, і лікування вона уникнула, тож не дивно, що сміття повернулось знову на своє місце. За словами очільника спецінспекції міської ради Кропивницького Андрія Максюти, біля квартири страшно смердить. Сусіди знову переполохані. Але помешкання за законом є недоторканним і жінка вважається дієздатною. Тож аби "вдихнути з полегшенням", сусідам знову треба починати судову колотнечу з самого початку.

Як не крути, а тема виборів надихає на різні дії не лише дорослих, а й молодь, яка ітиме голосувати на вибори вперше. Учні знам'янського професійно-технічного училища №12 створили пластиліновий мультик про те, чи потрібно голосувати на виборах. Озброїтись правильним мисленням щодо виборчого процесу вкрай важливо для тих, хто голосує вперше. Бо досвіду ще нема, а стереотипів звідусіль хоч відбавляй. 

Полтава

У Полтаві на фоні скандалу зі звинуваченнями у хабарництві перший заступник очільника Полтавської ОДА Андрій Пісоцький пішов у відставку. Заявивши про неї на Facebook, Пісоцький підкреслив, що ніколи не тримався і не буде триматись за посади. А всі крапки над "і" з часом будуть розставлені.

Зате полтавські комунальники чекають - не дочекаються сприятливої погоди, аби як слід озеленити місто. Плани цьогоріч масштабні – хочуть висадити понад 200 дерев та кущів. Тож, у парку по вулиці Петра Юрченка, парку Скорботної матері, у парк Котляревського, на Першотравневому проспекті, бульварі Богдана Хмельницького, вул. Марії Башкірцевої, вул. Європейській, Гожулівській, Лідова стане зеленіше.

Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд звільнив від кримінальної відповідальності депутата Хмельницької обласної ради від "Свободи" Віктора Бурлика. Для тих, хто забув: Бурлику загрожувало максимальне покарання в три роки ув'язнення за "махання кувалдою" - в березні 2017 року в стінах Будинку Рад. За підрахунками слідства, Бурлик завдав 48 ударів кувалдою по турнікету та контрольно-пропускному пункті. Та на тижні Бурлика звільнили від відповідальності. Адвокат обранця подав клопотання про закриття кримінальної справи, в зв’язку із змінною обстановки (ст. 48 ККУ). Клопотання було задоволено.

І про хороше. У Кам'янець-Подільському районі у селі Панівці ввели в експлуатацію "Кам’янець-Подільську"сонячну електростанцію.

На 110 га встановили 220 тисяч монокристалічних модулів сонячних елементів і модулів, а також силові трансформатори. Бюджет же сільської громади отримуватиме щорічно 2,6 млн грн орендної плати. Заплановане щорічне виробництво електроенергії складе 68,2 ГВт/рік, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13000 домогосподарств в Кам'янці-Подільському і дозволить забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тисяч тон щороку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme