Вінничан пустили у підземелля капуцинів
Брати капуцини відзначали ювілей приходу своїх попередників на вінницьку землю
- Винница
-
22 сентября 2016 09:14

Учора, 21 вересня, у Вінниці, в костелі Діви Марії Ангельської на честь 270-ї річниці прибуття братів капуцинів до Вінниці відбувся "Вечір відкритих дверей". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланнм на "День".
Розпочалося святкування з освячення пам’ятної дошки на фасаді костелу. Потім була служба Божа, під час якої відбулвся презентація документального фільму і книги «І він буде вам свідком». Після служби розпочався концерт органної музики, під час якого дозволялося піднятися на другий поверх і зблизька побачити, як грає органіст. Та з найбільшою цікавістю гості чекали на вечірню екскурсію підвалами та частиною підземного ходу монастиря.
Підземелля храму капуцини відчинили для відвідувачів уперше. Як повідомив настоятель костелу Діви Марії Ангельської Костянтин Морозов, у монастирі вівся літопис чи не з того моменту, як до Вінниці прибули капуцини.
"Каміння капуцинського монастиря стало свідком численних історичних подій, які відбувалися у місті практично від самого народження. Від прибуття капуцинів до Вінниці (21 вересня 1746 року) у монастирі вівся літопис, де записувалися події, пов’язані з храмом, а також ті, які відбувалися у місті. На жаль, ми не знаємо, де зараз цей літопис, але нам відомий його зміст, бо збереглися праці істориків, які досліджували і працювали з ним. Зокрема відомо, що на території монастирського комплексу, окрім храму, були розташовані медоварня, конюшня, білильня воску та великий плодовий сад. Територія займали не менше 2 гектарів землі. Тому сміливо можна припустити, що центр міста усіяний підвалами і підземними ходами. На жаль, за радянських часів комплекс, його інтер’єр, скульптури були знищені. У приміщенні храму був кінотеатр, а потім лекторій. На місці вівтаря зробили сцену для лекторів, а в монашому хорі – туалет... Повернулися капуцини до Вінниці лише у 1990 році. З тих пір працюємо над відновленням інтер’єру храму. Мріємо закінчити недороблені елементи в головному вівтарі, реконструювати боковий навісний амвон, закінчити оббивку деревом нижньої частини стін, привести у порядок підвали, де за радянських часів був склад", - розповів священик.
Спеціально до визначної дати архітектор Євген Совінський створив макет будівлі монастиря у тому вигляді, яким він був до приходу більшовиків. Брати капуцини, бачачи великий інтерес вінничан до історії, обіцяють проводити екскурсії в підземелля частіше.
Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница
Все новости на одном канале в Google News
- 09:08Экономическая эффективность болтов с шестигранной головкой в больших проектах Инновации
- 19:25Обзор чехла с ремешком ESR Orbit Hybrid Case (HaloLock) Titanium для AirPods Pro 2 Актуально
- 09:20"УЗ" назначает дополнительный поезд между Киевом и Винницей (ГРАФИК)
- 08:04В "Дії" снова можно менять место жительства
- 07:18"УЗ" меняет маршруты некоторых пригородных поездов (СПИСОК)
- 12:58Как выбрать холодильник по размеру кухни Актуально
- 13:47Наборы Лего 18+ Актуально
- 09:58Киберполиция предупреждает о новой мошеннической схеме с банковскими приложениями
- 11:40В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в мае
- 16:30Три бытовых прибора, которые упростят жизнь с первого дня Актуально
- 11:02В Виннице арестовали заместительницу начальника ТЦК и ее подельника, избивших мужчину
- 12:10Дисбактериоз – миф или реальная проблема Актуально
- 11:19В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в апреле
- 20:39Почему iPhone 16 Pro Max — лучший выбор для геймеров Инновации
- 20:55Стоит ли покупать б/у iPhone Актуально
- 20:27Какой сухой корм лучше выбрать для котёнка? Актуально
- 09:18В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в марте
- 14:40СМИ: Галеристка Наталья Заболотная делала себе пиар на фейковом "доме Леонтовича", судьба 650 тыс. грн, собранных на проект — неизвестна