Вінничан пустили у підземелля капуцинів

Брати капуцини відзначали ювілей приходу своїх попередників на вінницьку землю
Depo.
22 вересня 2016 09:14
ФОТО: depo.ua
Вінничан пустили у підземелля капуцинів
Вінничан пустили у підземелля капуцинів

Учора, 21 вересня, у Вінниці, в костелі Діви Марії Ангельської на честь 270-ї річниці прибуття братів капуцинів до Вінниці відбувся "Вечір відкритих дверей". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланнм на "День".

Розпочалося святкування з освячення пам’ятної дошки на фасаді костелу. Потім була служба Божа, під час якої відбулвся презентація документального фільму і книги "І він буде вам свідком". Після служби розпочався концерт органної музики, під час якого дозволялося піднятися на другий поверх і зблизька побачити, як грає органіст. Та з найбільшою цікавістю гості чекали на вечірню екскурсію підвалами та частиною підземного ходу монастиря.

Підземелля храму капуцини відчинили для відвідувачів уперше. Як повідомив настоятель костелу Діви Марії Ангельської Костянтин Морозов, у монастирі вівся літопис чи не з того моменту, як до Вінниці прибули капуцини.

"На жаль, ми не знаємо, де зараз цей літопис, але нам відомий його зміст, бо збереглися праці істориків, які досліджували і працювали з ним. Зокрема відомо, що на території монастирського комплексу, окрім храму, були розташовані медоварня, конюшня, білильня воску та великий плодовий сад. Територія займали не менше 2 гектарів землі. Тому сміливо можна припустити, що центр міста усіяний підвалами і підземними ходами", - розповідає священик.

За його словами, за радянських часів комплекс, його інтер’єр, скульптури були знищені.

"У приміщенні храму був кінотеатр, а потім лекторій. На місці вівтаря зробили сцену для лекторів, а в монашому хорі – туалет. Повернулися капуцини до Вінниці лише у 1990 році. З тих пір працюємо над відновленням інтер’єру храму", - каже Морозов.

Спеціально до визначної дати архітектор Євген Совінський створив макет будівлі монастиря у тому вигляді, яким він був до приходу більшовиків. Брати капуцини, бачачи великий інтерес вінничан до історії, обіцяють проводити екскурсії в підземелля частіше.

 Вінничан пустили у підземелля капуцинів  - фото 1Вінничан пустили у підземелля капуцинів  - фото 2

Вінничан пустили у підземелля капуцинів  - фото 3

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця