Іллінецький кратер, авіація та панські маєтки

Depo.Bінниця склав альтернативний ТОП-20 туристичних цікавинок Вінниці та Вінниччини

Іллінецький кратер, авіація та панські м…

Якщо вас запитають, що цікавого можна побачити у Вінниці та області, у переліку, який ви назвете, скоріше зав все потраплять музей-садиба Пирогова, ставка Гітлера та фонтан Рошен – такий собі джентльменський набор туристичної Вінниччини в цілому та обласного центру зокрема. Насправді ж побачити гостям та й мешканцям Поділля є що. Це доведено опитуванням, яке провело Depo.Вінниця, аби скласти перелік альтернативних принад Вінниччини, без вже згадуваних Пирогова, Гітлера та Рошену. Участь у ньому взяли директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, директор Вінницького обласного державного архіву Юрій Легун, директор Вінницького обласного художнього музею Ілля Безбах, завідувач кафедрою історії та культури України Інституту історії ВДПУ, професор, доктор наук Ольга Коляструк та журналіст Олександр Абрамчук, більш відомий вінничанам як власник єдиного в Європі магазину-музею колоніальний товарів "Пан Заваркін і Син". Цей об`єкт, до речі, також потрапив до переліку.

Отже, помандрували.

  1. Іллінецький кратер. Один із найстаріших на Землі. Має вік близько 400 млн років. Розташований поблизу містечка Іллінц, 40 км на південний схід від Вінниці.
  2. Підземелля вінницького костьолу Матері Божої Ангельської.
  3. Музей-квартира Миколи Леонтовича у Тульчині.
  4. Музей-заповідник Буша.
  5. Музей-аптека в Тульчині. Нараховує близько 500 експонатів. Серед них - сучасні та старовинні пристрої для виробництва ліків.
  6. Вінницькі Мури. "Це найдальше просування на південь і на схід європейської фортифікаційної архітектури. Мені здається, є дуже великий потенціал у площі, що знаходиться за музеєм, де проводять розкопки", - зазначає Юрій Легун.
  7. Музей гончарного мистецтва ім. Луцишена.
  8. Лядівський скельний чоловічий монастир.
  9. Скіфські вали поблизу Немирова.
  10. Артинівська будова – синагога на Червонохрестівський, де зараз знаходиться спортивна школа. "Цю будівлю можна обіграти, по-перше, як культову споруду, по-друге, це неоготика і, знову таки, єврейська минувшина – те, що залишилося нам від такої значної громади Вінниці", - зазначає Ольга Коляструк.
  11. Будівля по Грушевського, 30. У 1918 році тут було відкрито експозицію, яка поклала початок Вінницькому обласному краєзнавчому музею.  
  12. Панські маєтки Вінниччини. "Ті маєтки, що у містах, ще якось використовуються. А всі інші, у селах, занедбані. А це якраз і була специфіка польських маєтків – розташування у селах. На відміну від росіян, які виїжджали до столиці, а тут лише гроші збирали, поляки вважали, що потрібно жити коло землі, коло своїх кріпаків. За всі роки ми не спромоглися на якусь чітку ідею щодо цих маєтків, і вони руйнуються. І це дуже прикро, тому що з точки зору привабливості це перлина регіону, наша визітівка", - каже директор обласного архіву.
  13. Як продовження теми – особняки Вінниці. Зокрема, будинки Четкова, де зараз знаходиться департамент архітектури міської ради, та Длуголенського, де розташована художня школа.
  14. Козацька церква Св. Миколая на Старому місті.
  15. Музей ретро-автомобілів.
  16. Зоопарк.
  17. Тематичний маршрут "Авіація Вінниччини". Його складовою частиною може стати музей авіації та космонавтики у Вороновиці, де свого часу жив Олександр Можайський. "Другий момент – у Вінниці тривалий час жив і працював Сікорський, а це постать світового масштабу. Доконаним фактом є і те, що тут зародилася військова авіація України. Зараз тут знаходиться військовий штаб авіації, є музей авіації, нажаль, закритий і недоступний. Потрібно всі ці моменти зв`язати до купи. Я бачу це так, щоб біля палацу у Вороновиці літаки стояли, і щоб раз на рік на аеродромі поблизу відбувалися авіашоу малої авіації. На Заході вони дуже популярні, а у нас такого взагалі немає. Все це цілком складається, пазл вимальовується, просто потрібна людина, яка б цим горіла, і потім – воля влади", - каже Юрій Легун.
  18. І ще тематичний маршрут – Вінниця радянська: два полюси, негатив і позитив. "По-перше, сюди увійдуть всі пам`ятки вшанування. По-друге, зразки радянського конструктивізму на вулиці Артинова, один з найкращих зразків на Правобережній Україні, біля Спутника, де зупинка, із правого боку. Крім того, конструктивізм – це і кінотеатр Коцюбинського. Можна і ті ж хрущовки обіграти, той же сталінський ампір – Будинок учителя, Будинок залізничника", - каже Ольга Коляструк.
  19. Будинок Натана Альтмана, художника-кубіста, який народився у Вінниці. Серед найвідоміших його робіт – портрет Анни Ахматової.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme