Не Вервольфом єдиним: ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини

П'ятеро відомих вінничан запропонували свої версії ТОПу об'єктів, які мають чималий туристичний потенціал

Не Вервольфом єдиним: ТОП-5 альтернативн…

Якщо пересічного українця запитати, що цікавого можна побачити у Вінниці та області, то він скоріше за все назве музей-садибу Пирогова, ставку Гітлера та фонтан Рошен – такий собі джентльменський набор туристичної Вінниччини в цілому та обласного центру зокрема. Насправді ж побачити гостям та мешканцям Поділля є що. 

Depo.Вінниця запитали у п'ятьох вінничан, які добре знають історію та особливості регіону, а також діяльність яких так чи інакше пов'язана із туризмом, які непопулярні нині об'єкти мають шанси стати туристичними перлинами області. І склали невеличкий перелік альтернативних принад Вінниччини, без вже згадуваних Пирогова, Гітлера та Рошену. 

Директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька

1. Іллінецький кратер. Один із найстаріших на Землі. Має вік близько 400 млн років. Розташований поблизу містечка Іллінці, у 40 км на південний схід від Вінниці.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 1

2. Підземелля вінницького костьолу Матері Божої Ангельської, побудованого у 1746 році за кошти вінницького старости Людовіка Калиновського у стилі тосканського бароко.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 2

3. Музей-квартира Миколи Леонтовича у Тульчині, де композитор жив у 1908-1921 роках. Серед експонатів – фортепіано Леонтовича та диван, на якому його було вбито.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 3

4. Історико-культурний заповідник "Буша". На його території розташовані рештки трипільского поселення, залишки фортеці XVI-XVII ст., унікальний скельний храм, цвинтар XVIII-XIX століття.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 4

5. Музей-аптека в Тульчині. Нараховує близько 500 експонатів. Серед них - сучасні та старовинні пристрої для виробництва ліків.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 5

Директор Вінницького обласного державного архіву Юрій Легун

1. Вінницькі Мури. Найдальше просування європейської фортифікаційної архітектури на південь і схід. Дуже великий потенціал має і площа, розташована за музеєм, де проводять розкопки.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 5

2. Скіфські вали поблизу Немирова. Це цілком реальна бізнес-інвестиція: готель, ресторан, оглядова вежа, можливо, кінний маршрут – і маємо цілком готовий туристичний об'єкт. 

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 6

3. Панські маєтки Вінниччини. Ті маєтки, що розташовані в містах, ще якось використовуються. Всі інші, у селах - занедбані. А це якраз і була специфіка польських маєтків – розташування у селах. На відміну від росіян, які виїжджали до столиці, а тут лише гроші збирали, поляки вважали, що потрібно жити коло землі. За всі роки ми не спромоглися на якусь чітку ідею щодо цих маєтків, тож вони руйнуються. І це дуже прикро, тому що з міркувань привабливості це - перлина регіону, наша візитівка.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 7

4. Тематичний маршрут "Авіація Вінниччини". Його складовою частиною може стати музей авіації та космонавтики у Вороновиці, де свого часу жив Олександр Можайський.  

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 8

Крім того, у Вінниці тривалий час жив і працював Ігор Сікорський, а це постать світового масштабу. Доконаним фактом є і те, що тут зародилася військова авіація України. Зараз тут знаходиться військовий штаб авіації, є музей авіації, нажаль, закритий і недоступний. Я бачу це так, щоб біля палацу у Вороновиці літаки стояли, і щоб раз на рік на аеродромі поблизу відбувалися авіашоу малої авіації. На Заході вони дуже популярні, а у нас такого взагалі немає. Все це цілком складається, пазл вимальовується, просто потрібна людина, яка б цим горіла, і потім – воля влади". 

Директор Вінницького обласного художнього музею Ілля Безбах

1. Вінницький обласний художній музей. Нараховує понад 11 тисяч експонатів, серед яких – картини Тропініна, Каналетто, Яблонської.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 9

2. Вінницькі Мури. 

3. Будівля у Вінниці по вул. Грушевського, 30, де у 1918 році був розташований перший краєзнавчий музей. 

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 11

4. Музей гончарного мистецтва ім. Луцишина. Розташований на території садиби гончара, заслуженого майстра народної творчості України.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 10

Завідувачка кафедри історії та культури України Інституту історії ВДПУ, професор, доктор наук Ольга Коляструк 

1. Миколаївська церква - найдавніша та єдина у Вінниці церква української архітектури. Згадується у люстраційних списках 1554 року.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 11

2. Артинівська будова – колишня синагога на Червонохрестівський. Її можна обіграти, по-перше, як культову споруду, по-друге, це неоготика. Та й, знову таки, це єврейська минувшина те, що залишилося нам від такої значної громади Вінниці.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 12

3. Особняки Вінниці: будинки Длуголенського (нині художня школа), Четкова (департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради), Альтмана (орендує ТОВ ЖЕО), Кумбари  - це все і архітектурні об'єкти, і культурні, і пов'язані із визначними іменами.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 13

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 16

4. Вінницький зоопарк. Заснований у 2005 році і є наймолодшим в Україні. Нараховує понад 40 видів тварин і понад 30 видів птахів: зубри, бізони, страуси, олені, ведмеді та ін. 

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 14

5. Тематичний маршрут "Вінниця радянська": Два полюси - негатив і позитив. По-перше, сюди увійдуть всі пам'ятки вшанування. По-друге, зразки радянського конструктивізму на вулиці Артинова, один з найкращих зразків на Правобережній Україні (біля кол. "Спутника", біля зупинки). Крім того, конструктивізм – це і кінотеатр Коцюбинського. Можна і ті ж хрущовки обіграти, той же сталінський ампір – Будинок учителя, Будинок залізничника.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 15

Журналіст Олександр Абрамчук

1. Лядівський скельний чоловічий монастир. Заснований у 1013 році родоначальником руського чернецтва преподобним Антонієм Печерським на його шляху зі святої гори Афон до Києва.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 16

2. Музей ретро-техники "Автомотовелофоторадіо". В музеї представлено понад 100 експонатів: автомобілі, мотоцикли, велосипеди, патефони, телевізори, фотоапарати, радіоприймачі та ін.  

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 17

3. Єдиний в Європі магазин-музей колоніальних товарів "Заваркін та син". Розташований у колишньому прибутковому домі, зведеному у 1898 році. В колекції музею – самовари, коробочки для чаю та льодяників, чайні сервізи та ін.

Не Вервольфом єдиним, - Або ТОП-5 альтернативних "родзинок" Вінниччини - фото 18

4. Історико-культурний заповідник "Буша".

5. Скіфські вали поблизу Немирова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme