Як у Вінниці "воюють" з хаосом вивісок та зовнішньої реклами

Нові стандарти діють майже рік, але підприємці витрачатись на нові вивіски не поспішають
Depo.
28 жовтня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Як у Вінниці "воюють" з хаосом вивісок та зовнішньої реклами
Як у Вінниці "воюють" з хаосом вивісок та зовнішньої реклами

Навести лад із зовнішньою рекламою, зокрема з вивісками магазинів та кафе у Вінниці вирішили ще торік, коли ухвалили положення, яке передбачає стандартизацію вивісок на фасадах будівель та порядок їх розташування. Кореспондент Depo.Вінниця поцікавився, як насправді у місті дотримуються нових правил.

Положення про встановлення вивісок на території міста набрало чинності 1 січня 2016 року. Відповідно до документу, усі підприємці мали враховувати вимоги, розроблені департаментом архітектури, містобудування та кадастру міської ради, стосовно розмірів вивіски, місця її розташування та дотримання стилю будівлі.

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 1

Рада підприємців при міському голові на початку року домоглася продовження терміну на впорядкування вивісок. Однак час відтермінування минув ще у травні, а результат поки що не радує. Навіть на центральній вулиці міста Соборній, яка мала б стати прикладом для інших, помітні лише поодинокі спроби привести вивіски до стандартів. А про те, що організація порядку у Вінниці назріла давно, свідчить яскраве і нав'язливе оформлення магазинів у самому серці міста, "під носом" у міської ради.

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 2

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 3

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 4

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 5

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 6

Головний архітектор Вінниці Олександр Рекута визнає, що реалізація проекту виявилось нелегкою. "Маємо певні успіхи на кількох будівлях, однак чимало підприємців справді не виконали наших пропозицій. Причини різні: у одної будівлі часто кілька власників, не всі можуть змінити оформлення одночасно. Моє бачення: вивіска має бути лаконічною. Бажано, назва магазину має складатись з вирізаних окремо літер, причіплених до фасаду. Такого хаосу, що виник за багато років у Вінниці, бути не повинно. Саме тому розробили зазначені стандарти, щоб вивіска лаконічно вписувалась у вигляд будівлі, а не спотворювала його", - пояснює посадовець.

Кажучи про успіхи, Олександр Рекута наводить приклад з будинками на Соборній, 66 та 85, де вдалося вмовити власників прибрати зовнішню рекламу. 

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 7

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 8

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 9

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 10

У муніципальній поліції, що контролює дотримання положення міськради, кажуть, що відколи впровадили нові стандарти вивісок, добровільно їх замінили тільки 5% підприємців. При цьому йдеться лмше про магістральні вулиці, які стали "першопрохідцями" в наведенні ладу.

"Поки працюємо на магістральних вулицях, таких, як Соборна, Коцюбинського. Якщо підприємці не йдуть назустріч, а це нерідко, складаємо протоколи на адміністративне стягнення. Штраф за невиконання стандартів – від 850 до 1700 гривень. Їх уже виписували, але часто підприємці активізуються і поспішають усунути недоліки і штраф скасовуємо", - розповідає начальник муніципальної поліції Василь Гайовик.

Позиція бізнесменів прогнозована: вони рахують гроші. "Ніхто ж безкоштовно не замінить, а мені тільки три роки тому зовнішнє оформлення обійшлося майже у десять тисяч гривень. Зараз, певно, ще дорожче буде, - обурюється власник невеликого косметичного магазину Віктор Мельник.

"Я тільки "за", щоб було красиво і стандартизовано, як в Європі, але коли зростає оренда і треба платити зарплату, питання вивіски лишається другорядним. Крім того, схоже, правила не для всіх, бо навіть щойно відкриті магазини обчіплюють рекламою всі стіни та вікна, а подивіться, що роблять аптеки – світяться і блимають не гірше заказино!", – обурюється вінничанин

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 11

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 12

Поки що до порушень у Вінниці намагаються ставитись лояльно і карати не поспішають. кажуть у муніципальній поліції: "Підприємцям потрібен час. Навіть для ознайомлення з положенням. Спільно з департаментом архітектури та містобудування проводимо роз’яснення. Треба, щоб люди самі зрозуміли, що це потрібно місту і результат прийде", - переконаний начальник муніципальної поліції Василь Гайовик.

Вінниця – не перше місто в Україні, де заходилися наводити лад з вивісками. Найуспішнішим поки що виявився Львів, де підприємці та мережеві бренди відповідальніше поставились до збереження історичного вигляду міста. Львівський блогер Іван Вербицький порівняв оформлення закладів у столиці та у його рідному місті. Будемо відверті: перевага явно не на користь Києва.

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 13

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 14

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 15

Як у Вінниці борються з хаосом вивісок та реклами - фото 16

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах