Вісімдесятирічний інженер з Вінниччини написав портрет Шевченка мікроскопічними літерами


Основою для написання портрета послужив текст “Кобзаря”

Вісімдесятирічний інженер з Вінниччини н…

Портрет Тараса Шевченка написав рядками з його творів колишній інженер-землевпорядник Петро Брижук, який родом з Томашполя, що на Вінниччині. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на 20 хвилин.

Літери, з яких складається портрет, менші за макові зерна. Писав їх художник пером і тушшю, перо сточив до товщини волосини.

Колишньому інженеру-землевпоряднику уже 80. Зір підводить, тому він  уже не пише картини. Його роботи демонстурвали в Італії, обіцяють показати ще й в США і Канаді.

 Ідея написати портрет Кобзаря в незвичний спосіб виникла не випадково, розповів Брижук.

“За спеціальністю я інженер-землевпорядник. Під час навчання у Львівському сільськогосподарському інституті улюбленим предметом було креслення. Дотепер зберігаю креслярські набори, якими користувався, будучи студентом. Дістав якось інструмент – і вирішив спробувати попрацювати. Перо сточив  до розміру волосини. Писав тушшю. Контури портрета Шевченка не мої, скопіював з одного із зображень. Придбав у книгарні. Його розмір 57х44 сантиметри. Писав у тій послідовності, що й твори у Кобзарі”, - розповів автор портрета.

Тільки у зіницях очей на портреті нема літер, там зробив крапочки, а все інше – одяг, шапка, це рядки з "Кобзаря". Відтінки змінював насиченням кольору або, навпаки, робив його світлішим. Часто доводилося затамовувати подих. Рука не мала тремтіти.

“Коли переписав "Причинну", тобто перший вірш, взяв макових зерен, сипнув на аркуш і побачив, що вони більшого розміру, ніж мої літери”, — говорить митець.

У нього є ще один портрет, написаний у такий спосіб, – портрет Пушкіна. Виконаний рядками з віршів з першого тому 3-томного зібрання, куди увійшов, зокрема, відомий твір "Руслан і Людмила". Приблизно рік часу витратив на написання портрету Шевченка, трохи більше — на портрет Пушкіна.

Рукописний "Кобзар", розміром з сірникову коробку Після написання двох портретів у Брижука з’явилася нова ідея – спробувати переписати вірші з "Кобзаря" такими самими літерами. Рядки однієї сторінки з уже згаданого видання вмістилися на папері розміром 3,5х5,5 сантиметрів. В одному рядку нараховується 35 літер, а на сторінці – 42 рядки. Переписав книгу від першої до останньої літери.

Рукописний "Кобзарик" має розмір 3,5х5,5 сантиметрів.

“Друкарським способом таких розмірів "Кобзарі" є видані. Про рукописну книгу таких розмірів не доводилося чути, - сказав Брижук.

Крім "Кобзаря", у майстра каліграфії є ще дві книги такого ж розміру – "Енеїда" Котляревського та перший том творів Пушкіна. Каже, одного лише терпіння недостатньо. Треба мати навички креслярської справи, добрий зір, міцну руку.

Прочитати макові літери, написані Брижуком, без збільшуваних засобів складно.

Нагадаємо, найменшу у світі скульптуру створив митець із Вінниччини. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme