Кондитерний король та власниця котика-муркотика: Хто потрапив до парламенту від Вінниччини
До парламенту потрапили десять представників Вінницької області, серед яких - чотири жінки
- Вінниця
-
25 липня 2019 11:00
На усіх восьми округах Вінниччини перемогла партія "Слуга народу" - за президентську політсилу проголосувало 37,9% виборців Вінниччини. У той же час, висуванці "Слуги народу" здобули перемогу не на всіх мажоритарних округах - народними депутатами від Вінниччини стали четверо самовисуванців, двоє з яких - чинні нардепи. Що відомо про тих, хто відстоюватиме інтереси виборців регіону у парламенті, досліджувало Depo.Вінниця.
Від ОВО 11 округу до Верховної Ради проходить кандидат від "Слуги народу" Максим Пашковський (26,62%). За нього проголосувало 21 582 виборця округу.
Працює Пашковський юристом – він є засновником та керівником піддприємства "ПАНЧЕР СОЛЮШНС", яке займається консультуванням з питань комерційної діяльності й керування. Компанія зареєстрована у Києві, тоді як сам 36-річний новоспечений нардеп проживає у Вінниці.
Від ОВО 12 округу до Верховної Ради проходить кандидат від "Слуги народу" Анатолій Драбовський (33,22%). Він отримав 26 544 голосів виборців округу.
Найстарший серед новоспечених нардепів від Вінниччини - 61-річний Анатолій Драбовський - безпартійний. Проживає він у Вінниці, працює ректором Вінницького кооперативного інституту. Драбовський - віцепрезидент Вінницької обласної федерації важкої атлетики. Бізнесу не має. Багатодітний батько - виховує чотирьох дітей.
Від ОВО 13 округу до Верховної Ради проходить кандидат-самовисуванець Петро Юрчишин (36,41%). За нього проголосували 26 742 виборців округу.
Нардеп VIII скликання Юрчишин вже не вперше балотувався по округу: на виборах 2012-го року він зміг набрати лише 15,40%, однак у жовтні 2014-го саме Юрчишин "витіснив" столичного юриста Миколу Катеринчука з "насидженого" 14-го ОВО. Тоді безпартійний самовисуванець з Хмільника набрав 44,79%, тоді як Катеринчук – 41,29%. Різниця між їхніми результатами становила трохи більше трьох тисяч голосів.
З найсвіжішою декларацією чинного нардепа можна ознайомитись за посиланням.
Від ОВО 14 округу до Верховної Ради проходить кандидатка від "Слуги народу" Ірина Борзова (30,09%). Вона заручилась підтримкою 23 816 виборців округу.
Вінничанка Ірина Борзова – висуванка від партії "Слуга народу" . Для того, щоб підтримати Борзову, президентська партія навіть "продинамила" керівницю Зе!команди під час виборів президента Світлану Лутковську, яка теж зареєструвалась кандидаткою в нардепи по 14 округу. Причина у давніх приятельських та бізнесових стосунках з батьком Борзової – впливовим у колах гумористів вінничанином Наумом Борулею, який свого часу був "правою рукою" Олександра Маслякова у грі КВК і обіймав посаду гендиректора компанії "АМиК" ("Александр Масляков и компания"). Вочевидь, ці самі стосунки допомогли чоловіку Ірини Сергію Борзову вдруге після корупційного скандалу очолити, хай і – номінально – тимчасово, Державне управління справами.
Нагадаємо, що у серпні 2015 року президент України Петро Порошенко призначив вінничанина Сергія Борзова на посаду т.в.о. керівника Державного управління справами. Згодом, за інформацією журналістів програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом", Державне підприємство Укржитлосервіс, підвідомче Державному управлінню справами, видало родині Борзових свідоцтво про право власності на квартиру площею 187,8 кв. метрів вартістю понад 10 млн грн у будинку на столичному бульварі Лесі Українки. У липні 2016 року президент Петро Порошенко звільнив від виконання обов’язків керівника ДУС Сергія Борзова. Одразу після виходу сюжету журналістів Центр протидії корупції звернувся із заявою про злочин до Національного антикорупційного бюро України. Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження за фактом передачі службовими особами Державного управління справами у приватну власність екс-виконуючому обов’язки керівника ДУС Сергію Борзову квартири у центрі столиці.
Від ОВО 15 округу до Верховної Ради проходить кандидатка-самовисуванка Лариса Білозір (35,87%). Їй віддали свої голоси 26 143 виборця округу.
Білозір була єдиною жінкою-кандидатом по округу. Вона балотувалась як безпартійна самовисуванка. Працює новвобрана парламентарка виконавчим директором благодійної громадської організації "Життя та розвиток громад". У 2015 році Білозір була обрана депутатом Вінницької обласної ради, де входить до фракції Блоку Петра Порошенка "Солідарність", а також є членкинею міжфракційної депутатської групи "За майбутнє Вінниччини" та міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості". Окрім того - очолює постійну комісію облради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва.
Згідно з інформацією персонального сайту кандидатки у нардепи, її чоловік Андрій – син українського композитора Ігоря Білозіра та народної артистки України Оксани Білозір.
За 2018 рік Лариса Білозір задекларувала чотири квартири у Києві на 340,7 "квадратів" та чотири земельні ділянки на Київщині загальною площею понад 23,5 тис. кв. м. Також у декларації фігурують годинник Breguet вартістю 120 тис. грн. та два автомобілі: Lexus RX200t 2016 року випуску та BMW X5 2017, які загалом коштують 3 млн 79 тис 630 грн. Окрім цього, кандидатці у народні депутатки належать 726 акцій ВАТ "Вінницький комбінат хлібопродуктів 2" номінальною вартістю 181 грн, а її чоловіку - майнові авторські права спадкоємця на музику Ігоря Білозіра.
Від ОВО 16 до Верховної Ради проходить кандидат-самовисуванець Геннадій Вацак (32,65%). Він заручився підтримкою 20 557 виборців округу.
Вацак - депутат Вінницької обласної ради член комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності. До облради чинного скликання обирався від Блоку Петра Порошенка "Солідарність", а до складу самоврядного органу попереднього скликання пройшов як представник "Батьківщини". До Верховної Ради IX скликання йшов як самовисуванець.
Геннадій Вацак є генеральним директором "Кондитерського дому "Вацак". Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, товариство з обмеженою відповідальністю з такою назвою, засновником та кінцевими бенефіціарним власником якого є Геннадій Вацак, було зареєстровано у лютому 2019 року зі статутним капіталом в одну тисячу гривень.
У своїй декларації за 2018 рік новообраний нардеп зазначив, що йому належить 99,244% прав власності на приватне підприємство "Поділля і Ко", 99,982177% прав на ПП "Подільський легіонер", 99,965% - на ПП "Славська", 58,4% – на колективне підприємство "Хмельницький завод оцинкованого посуду" (ще 39,6% належить його дружині Вікторії Вацак) та 100% прав на ТОВ "Виробничий комплекс "Камелот"". Також Геннадій Вацак є президентом ГО "Федерація кікбоксингу Вінницької області "ВАКО"".
Окрім корпоративних прав у декларації фігурують три земельні ділянки загальною площею 63 627 м кв., квартири у Могилеві-Подільському площею 58,58 та 27,32 м кв., житловий будинок із надвірними спорудами у 325 м кв. та нежитлові приміщення та прибудови загальною площею 2 370,1 м кв. Із рухомого цінного майна – годинники Hublot, Breguet, Ulysse Nardin та соболина шуба, вартість яких не вказана.
Від ОВО №17 до Верховної Ради проходить кандидат-самовисуванець Микола Кучер (34,96%). Його підтримало 27 997 виборців округу.
Кучер - народний депутат VIII скликання. За інформацією з офіційного сайту Верховної Ради - входить до фракції "Блоку Петра Порошенка" та є членом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Микола Кучер є членом Української народної партії з 2005 року. У 2012 він балотувався до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець. У 2010 році обирався депутатом Вінницької обласної ради від Української народної партії. З 2013 до 2014 рік - був директором Департаменту виробництва продукції рослинництва і тваринництва ПАТ "Миронівський хлібопродукт". А починав свою кар'єру у 1994-1999 роках на посаді голови управління сільського господарства Вінницької ОДА.
Рух "ЧЕСНО" харакретиризує Миколу Кучера як "кнопкодава", проте відзначає зразкову відвідуваність сесій та комітетів. Також відзначається високий рівень відповідальності народного депутата: з 25 своїх передвиборчих обіцянок він виконав вже 21, ще чотири – у процесі виконання.
За 2018 рік Микола Кучер задекларував 417 945 гривень депутатської зарплати. Серед нерухомого майна, що належить йому та його дружині – квартира площею 112,4 кв. м в Партеніті (Алушта, Крим), придбана в квітні 2013 року, в Києві 114 кв. м та 103,1 кв. м, придбані в 2004 та 2018 роках. Також задекларовано право користування квартирою в Ладижині 67,9 кв. м. Окрім квартир задекларовані шість земельних ділянок загальною площею 9 тис кв. м та житловий будинок 538,9 кв. м у Віті-Поштовій Києво-Святошинського району.
Від ОВО №18 до Верховної Ради проходить кандидат-самовисуванець від "Батьківщини" Олег Мейдич (30,41%). Його підтримало 23 086 виборців округу.
Мейдич - депутат Вінницької обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", член постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації. У 2002 році він балотувався до Вінницької обласної ради як самовисуванець, у 2010 – від СПУ.
Працює народний обранець директором ТОВ "Калинівський маслозавод" ЛТД, а також є засновником ГО "Асоціація спортивної боротьби Вінницької області". Окрім того, в його декларації за 2018 рік в розділі "Членство суб'єкта декларування в організаціях та їх органах" зазначений відокремлений підрозділ в Вінницькій області ГО " Всеукраїнська організація сприяння збройним силам України імені Гетьмана Сагайдачного" із кодом в ЄДР 39230586. Щоправда, в самому ЄДР інформація про юридичну особу з таким кодом відсутня. За даними ж YouControl, всеукраїнська ГО заснована в 2014 році та має відокремлені підрозділи у 16 регіонах України.
За 2018 рік депутат та кандидат у нардепи задекларував, зокрема, чоловічі годинники Ulysse Nardin, Breguet та Vacheron Constantin. Їхня вартість не зазначена, але зазвичай у гривнях вона вимірюється шести- та навіть семизначними цифрами. Також у декларації фігурують автомобілі Volkswagen Touareg вартістю 508 918 гривень, Toyota Land Cruiser 150 за 790 125 гривень та Land Rover Range Rover Evoque за 1 249 890 гривень. Також депутат та його дружина Тетяна Мейдич є кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Калинівський виробник", ТОВ "Вінницький полк імені Івана Сірка", серед КВЕДів якого – "Проведення розслідувань та забезпечення безпеки", приватного підприємства "Продхолод" та ТОВ "Дистрибютцентр".
Під час президентських виборів 2019 року Олег Мейдич був зареєстрований довіреною особою кандидатки на пост Президента Юлії Тимошенко по 18 округу.
Також інтереси вінничан у Раді будуть представляти дві представниці політичних партій, які подолали прохідний бар'єр.
Партія "Слуга Народу" заводить до парламенту Юлію Овчиннікову (номер у списку – 84). Новоспечена парламентарка працює виконувачкою обов’язків декана біологічного факультету Донецького національногой університету імені Василя Стуса. Овчиннікова – безпартійна.
Партія "Голос" заводить до парламенту вінничанку Олександру Устінову (номер у списку – 5).
Устінова – антикорупційна активістка, членкиня правління Центру протидії корупції та партії "Голос". Була секретарем Ради громадського контролю НАБУ. Боролася за права важкохворих пацієнтів. Також вона займається підприємницькою діяльністю у сфері зв'язків із громадськістю.
Устінова на двох із чоловіком володіє квартирою у Києві, а на двох із мамою – будинком та земельною ділянкою у Вінниці. Також вона має автівку "Вольво" XC60 2010 року випуску.
Крім того, новоспечена нардепка задекларувала собаку-тапки-погризяку, котика-муркотика та першу в Україні футболку Ukraine Fuck Corruption.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:44На Вінниччині учитель створює безпілотники для захисників України. Дрони отримують імена загиблих героїв ФОТО
- 10:20СБУ затримала баристу з Вінниці, що коригував удари по Києву та намагався вчинити диверсії на залізниці ФОТО
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 08:32 росіяни атакують Україну ракетами та дронами: у низці регіонів лунали вибухи, є загиблі та постраждалі ФОТО
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 15:33У 45 років помер чемпіон з боксу В’ячеслав Узелков
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 11:56У Вінниці боксери влаштували бійку зі зброєю у клубі: ЗМІ розібрали "бій" покадрово
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 12:45У Вінниці судитимуть організатора підпільної гуральні
- 12:12До Молдови на гумовому човні: На березі Дністра впіймали ухилянта та його "поводиря"
- 22:50На Вінниччині засудили ґвалтівника 83-річної пенсіонерки
- 18:30У широкий прокат виходить стрічка "ОЧІ: ЛЕГЕНДА КАРПАТ", натхненна Україною (ТРЕЙЛЕР) ФОТО Відео