У Вінниці показали, як робитимуть Україну енергоефективною

На "альтернативну" котельню, що обігріває цілий мікрорайон тирсою, приїхали дивитись представники українського бізнесу та громадськості
Depo.
21 жовтня 2016 15:31
ФОТО: depo.ua
У Вінниці показали, як робитимуть Україну енергоефективною
У Вінниці показали, як робитимуть Україну енергоефективною

Сьогодні, 21 жовтня, у Вінниці відбувся форум енергоефективності, де представників бізнесу та громадськості з різних частин України ознайомлювали із проектом заміщення дорогого газу альтернативними видами палива, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Котельню, роботу якої демонстрували учасникам форуму, було збудовано спільно з швейцарцями влітку цього року. Вона обігріває 51 житловий будинок, а також школу і два дитячих садочка у мікрорайоні Тяжилів та військового містечка, а це - вісім тисяч жителів. За словами головного інженера КП "Вінницяміськтеплоенерго" Максима Білика, потужностей котельні вистачає, щоб безперебійно обігрівати оселі вінничан до сильних морозів.

"Зараз на обігрів працює твердопаливна котельня потужністю 5,2 мегават, газову котельню залучатимемо тільки під час пікових температур, тобто. нижче 15 градусів", - каже Максим Білик.

У Вінниці показали, як робитимуть енергоефективну Україну - фото 1

У Вінниці показали, як робитимуть енергоефективну Україну - фото 2

У Вінниці показали, як робитимуть енергоефективну Україну - фото 3

Використовуючи тирсу, котельня дає можливість заощадити більше трьох мільйонів кубометрів газу на рік, відзначив під час форуму голова агентства Держенергоефективності Сергій Савчук.

"Вінниччина має достатньо ресурсів для заміщення газу. Загальна потужність котелень, що працюють на альтернативних видах палива у Вінницькій області складає 125 мегават, що дозволяє економити понад 1,3 мільярди кубометрів газу. Це є прикладом для інших регіонів, - підкреслив Савчук.

У Вінниці показали, як робитимуть енергоефективну Україну - фото 4

Нагадаємо, альтернативна котельня обійшлась у 226 мільйонів гривень. Очікують, що окупність проекту триватиме до шести років. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновленн