Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні

У Вінниці залучили грант в сумі 6,6 млн. швейцарських франків для реконструкції системи теплопостачання мікрорайону "Тяжилів"
Depo.
15 липня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua
Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні
Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні

Сьогодні, 15 липня, у Вінниці премє'р-міністр України Володимир Гройсман запустив роботу нової котельні, що обслуговуватиме 8 тисяч жителів мікрорайону "Тяжилів" та військового містечка.

Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Нову котельню вінничани будували у співпраці з швейцарцями. Вона отримала два твердопаливних котла загальною потужністю 5,2 МВт, які працюватимуть на щепі. Таким чином Вінниця зможе щороку економити природній газ, електроенергію та зменшити викиди вуглекислого газу. Крім того, покращиться теплопостачання та гаряче водопостачання жителям мікрорайону, також жителі "Тяжилова" забудуть, що таке прориви теплових мереж. 

В рамках будівництва нової котельні було реконструйовано всю систему теплопостачання мікрорайону, а також стару котельню. Вона отримала три нових газових котла загальною потужністю 18 МВт, які вмикатимуть тільки під час сильних морозів. Крім того було встановлено систему "Scada", що автоматично регулюватиме параметри теплоносія. 

"Ми можемо стати експортерами газу. Протягом десятиріч ця галузь занепадала. Ми можемо в 3 - 4 рази зменшити споживання газу, але наразі ми залишаємось не енергоефективною країною. Хочу привітати команду Вінниччини. Вінницька область за останні два роки і частину 2016 року зекономила 30% споживання газу", - сказав Володимир Гройсман. 

За його словами, нова альтернативна котельня обійшлась у 226 мільйонів гривень, з яких 58,3 мільйона - кошти української сторони. Прем'єр прогнозує, що котельня окупиться за 6 років.

Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні - фото 1

Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні - фото 2

Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні - фото 3

Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні - фото 4

Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні - фото 5

Гройсман у Вінниці запустив найпотужнішу твердопаливну котельню в країні - фото 6

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця