У Вінниці хлопчик "із затримкою розвитку" виграв шаховий турнір

Мама Артема просить лікарів не поспішати ставити на особливих дітях тавро, а вірити в них і в зусилля їхніх батьків

Семирічний Артем Андрієнко, на якому лікарі ставили тавро "Дитина із затримкою фізичного та психічного розвитку", переміг у шаховому турнірі початківців у Вінниці. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Vlasno.info.

Артем Андрієнко виграв 6 партій з семи можливих, що принесло йому не лише перемогу, а й перший юнацький розряд.

"Можливо, для когось це досягнення є невеликим. Але для нас, зважаючи на те, що Артем – дитина з особливими потребами, це є значним здобутком. До нього Артем йшов півроку. Він переміг у чесній боротьбі завдяки тому, що дуже багато трудився, тренувався, – каже мама хлопчика Марина Андрієнко.

Жінка дякує тренеру, міжнародному майстру з шахів Володимиру Вусатюку та усім небайдужим до Артема людям, яки вірили в нього і раділи його успіхам.

"Хочу звернутись до усіх лікарів України, які звикли ставити тавро на дітях (тим самим вбиваючи віру батьків у своїх дітей). Артем – та дитина, якій ви поставили тавро "із затримкою фізичного та психічного розвитку", яку деякі з вас радили вбити ще в утробі, а потім радили відмовитись від нього. Лікарі, які "співчували нам", як буде важко, які не вірили у нас. А, виявляється, потрібно було небагато – трішки любові і людяності. Я звертаюсь до батьків діток з особливими потребами: "Ніколи не зраджуйте своїх дітей. Вірте у них! І тільки Ваша віра і любов допоможе їм чогось досягти", – сказала мама.

Володимир Вусатюк розповів, що Артем Андрієнко відвідує його уроки з жовтня минулого року.

"Він важко ходить і важко говорить. Але в шахах розбирається непогано, як для початківця. Тому Артем Андрієнко займається в загальній групі, разом з усіма опановує теорію і практики. Ставлення у мене до нього, як для всіх інших учнів, –сказав Вусатюк.

Наставник розраховував, що на обласному кваліфікаційному турнірі Артем Андрієнко виконає перший юнацький розряд, але першого місця не передбачав.

Нагадаємо, вінницький шахіст привіз високу нагороду з міжнародного турніру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця