UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Парижі експонуються роботи кераміста, рід якого походить з Іллінців

Дід Дейла Дороша виїхав у Канаду сто років тому 

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
У Парижі експонуються роботи кераміста,…
Фото: пресслужба The Meloy Art.

У Парижі в Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції в рамках  виставки "Найкращі українські митці: сучасники і майстри минулого" експонується колекція кераміки, присвячену Іллінецькому метеориту. Про це Depo.Вінниця повідомили в пресслужбі The Meloy Art.

Виставку організували The Meloy Art та Мистецьке Коло Зої у співпраці з Культурно-інформаційним центром Посольства України у Франції. В експозиції – твори українських художників, які мали вплив на розвиток французького мистецтва.

Дейл Дорош і відвідувачі виставки

Дейл Дорош і відвідувачі виставки

Серед тих, чиї роботи виставлені в Парижі, – кераміст Дейл Дорош, рід якого походить з Вінниччини. Родина Дорошів була серед 70 тисяч емігрантів, які з різних причин виїхали з України до Канади в період між першою і другою світовими війнами. Двоє братів, Василь і Дмитро Дороші з містечка Іллінці, неабияк доклалися до розвитку української культури на другій Батьківщині. Василь Дорош емігрував у 1914 році, був учителем, будівельником, архітектором, електриком. Через 7 років виїхав до Канади його брат Дмитро, який згодом став співробітником Департаменту громадських робіт уряду Альберти, а також Департаменту національної оборони. Один із синів Дмитра Андрій здобув ступінь магістра філософії. І от зараз Андріїв син Дейл, онук Дмитра Дороша, збагачує набутками української і канадської культури Південь Франції.

Дейл Дорош, кераміка

Дейл зростав під потужним впливом української культури. Українські їжа, література, музика й танці були його першим джерелом натхнення. Він – вихованець школи танців U.N.F. (Українська національна федерація Канади).

Кераміка Дейла Дороша

Його група спеціалізувалася на традиційних українських народних танцях, таких як Гопак, Козачок та Гуцулка. Танцівники виступали в ефектних українських святкових костюмах з насиченими кольорами та вишивкою. Вишукані костюми Дейла виготовляла його мати Барбара на заняттях, організованих для батьків в U.N.F.

Кераміка Дейла Дороша на виставці в Парижі

З юних років Дейл почав працювати з глиною, він продовжив свою спеціалізацію у кераміста та професора Нобору Кубо. Згодом він відкрив для себе місто Валлоріс, один з європейських центрів мистецької кераміки, де продовжив навчання в муніципальній школі образотворчих мистецтв. У 2001 році створив міжнародну програму проживання художників A.I.R Vallauris з метою створення платформи для міжнародних мистецьких та культурних обмінів.

Кераміка Дейла Дороша на виставці робіт українських митців у Парижі

Дейл зосереджується насамперед на створенні функціональних предметів з чистими формами та ефектами, досягнутими завдяки різним варіаціям глин, емалей та технік випалу. На виставці у Парижі експонується його серія "Космос", на яку значною мірою митця надихнув феномен Іллінецького метеорита, що впав на землю його предків.

 "Франція, зокрема Париж, завжди були зразком і джерелом натхнення для українських митців. Такі імена, як Соня Делоне, Казимир Малевич або навіть Серж Лифар, перегукуються у нашому спільному спадку, наші таланти увійшли у світову історію мистецтва.

Культурний діалог, який вони породжували у своїй творчості, не має собі рівних: енергія, народжена в Україні, та її натхнення у формах, візерунках, палітрі кольорів знайшли у місті вогнів сприятливий ґрунт, підживлений культурним вибухом. Народжені між 1870 і 1919 роками, десять великих українських майстрів, присутніх на цій виставці, вирізняються тим, що творили тривалий час у Франції, або ж і взагалі залишилися тут жити.

Всі вони належали до паризьких мистецьких рухів ХХ століття, а дехто й відіграв у цих рухах визначну роль", – розповідає Зоя Скоропаденко, художниця і куратор виставки.

Нагадаємо, на місце падіння Іллінецького метеорита планують возити туристів.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme