Таємнича знахідка: Під час ремонту вінничанин натрапив на"ключ від Єрусалимки"
Будинок, в кому виявили ключ, розташований саме в тому історичному районі Вінниці, де в минулому компактно проживали представники єврейської громади
- Вінниця
-
3 жовтня 2019 10:50

Вінничанин Віталій Гуменюк під час ремонту у підвалі будинку на вулиці Магістратській знайшов старовинний 25-сантиметровий ключ із ручкою у формі зірки Давида. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "На Парижі".
Жартома очевидці зі спільноти "Тіні. Вінниця" вже кажуть, що знайдено ключ "від Єрусалимки", адже будинок розташований саме в тому історичному районі Вінниці, де в минулому компактно проживали представники єврейської громади.
Про знахідку у Facebook написав власник підвалу, де раніше було виявлено підземний тунель вздовж всього будинку. За словами вінничанина, він розбирав закладений цеглою дверний отвір.
У стіні поруч замурованого отвору його зацікавили кілька цеглин з характерними швами між ними, які відрізнялися від загальної кладки. Крім того, за словами В. Гуменюка, їх поклали не на звичайний вапняний розчин, а на глину. Коли чоловік вийняв ці цеглини, то знайшов ключ, який був у маленькій ніші.
Оскільки будинок 1906 року забудови розташовано у самому серці Єрусалимки – єврейського району Вінниці – він припускає, що саме євреї, які мешкали тут, свого часу замурували ключ.
"Ймовірно знахідка могла належати ключнику однієї з вінницьких синагог. Оскільки ключ знайдено поблизу від колишньої синагоги, яка раніше займала приміщення у будинку по вул. Червонохрестівської, 11 (нині дитяча спортшкола), то можна припустити, що він міг відчиняти саме двері цієї культової споруди чи окреме приміщення", - пояснює історик, адміністратор спільноти "Тіні. Вінниця" Владислав Сушинський.
Сушинський вважає: знахідка може свідчити про те, що у важкий для єврейської громади Вінниці період ключ потрібно було сховати від недоброзичливців. Можливо, це було під час німецької окупації Вінниці 1941-1944 років.
Нагадаємо, якщо наприкінці 1930-х років євреї становили понад третину населення міста, то за даними останнього перепису – лише 0,5%.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:40По 15 років проведуть за гратами блогер Анатолій Шарій та ексочільник поліції Вінниччини Антон Шевцов за держзраду
- 20:33Працювали на 9 областей: Викрили наркоторгівців, які щомісячно заробляло близько 5 млн грн ФОТО Відео
- 23:25Літній сезон: Медики назвали українські пляжі на яких не можна купатися
- 20:21Через кордон на надувному матраці: На Вінниччині затримали правоохоронця, що сприяв ухилянтам
- 20:40На Вінниччині чоловік дивом вижив після падіння в 10-метровий колодязь
- 20:20На Вінниччині група лікарів за гроші "робила" інвалідів (ФОТО, ВІДЕО) ФОТО Відео
- 09:58В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у червні
- 23:29У цьогорічний епідсезон в Україні перехворіло понад 4,5 мільйона людей, майже 200 померли
- 15:35Посівна на фініші: Українські аграрії засіяли 94% ярих зернових та зернобобових культур
- 09:08Економічна ефективність болтів з шестигранною головкою у великих проєктах Інновації
- 18:37Гурту "Курган і Агрегат" скасували виступи в Івано-Франківську та у Вінниці через матюки у піснях
- 19:25Огляд чохла з ремінцем ESR Orbit Hybrid Case (HaloLock) Titanium для AirPods Pro 2 Актуально
- 13:35Юнакам приготуватися: МОН змінило правила вступу у виші
- 09:20"УЗ" призначає додатковий поїзд між Києвом і Вінницею (ГРАФІК)
- 19:31Підпали у Києві та прифронтових регіонах: Правоохоронці затримали пʼятьох посібників ворога
- 08:00 Зоолог Денис Вишневський про "транзитних" ведмедів, гігантських сомів та повернення людей до Чорнобильської зони
- 12:39ДБР повідомило про підозру гендиректору "Нижньодністровської ГЕС" через розтрату майже 5 млн грн
- 08:04У "Дії" знову можна змінювати місце проживання
- 07:18"УЗ" змінює маршрути деяких приміських поїздів (СПИСОК)