Професійний мітингар, містер скандал і "не той" Бойко: Хто йде в нардепи по 13 округу на Вінниччині

Як і на решті вінницьких округів, на 13-му окрузі спостерігається гендерний дисбаланс: з дюжини кандидатів – лише одна жінка

Професійний мітингар, містер скандал і "…

Основу одномандатного мажоритарного округу №13 становлять три великі райцентри: Калинівка, Хмільник та Козятин, два з яких (Козятин та Хмільник) – міста обласного значення. До Верховної Ради України тут балотується 12 кандидатів. З них лише половина живе в населених пунктах у межах округу. Решта – так звані "парашутисти" з Вінниці та столиці. 

Юрій Бойко, але"не той"

Тезка та однофамілець одіозного проросійського політика Юрій Бойко балотується по 13 округу від політичної партії "Сила і честь". Він проживає у Києві, однак народився в селі Широка Гребля Хмільницького району Вінницької області. Юрій Бойко 1962 року народження, тож зараз офіційно на пенсії. Кандидат – безпартійний і ймовірно – нове обличчя в політиці, адже інформацію про його партійну передісторію знайти на вдалось. Як і про бізнес чи місце роботи. Тож доведеться обмежитись короткою автобіографічною цитатою, розміщеною на сторінці про кандидата: "Великий досвід, як керівника, командира, офіцера, волонтера дає мені натхнення спільно з Вами будувати краще життя".

Професійний мітингар 

Наймолодший кандидат на окрузі – 26-річний вінничанин Андрій Вербецький. Він – член партії "Національний корпус", займається підприємницькою діяльністю: на ФОП Вербецього відкрито КВЕД – Діяльність агентств нерухомості. Також він значиться серед власників громадської організації "Товариство захисту тварин" та є керівником благодійного "Фонду соціального захисту пенсіонерів". Раніше Вербецький був активістом "Батьківщини молодої", "Чорного комітету" й інших молодіжних організацій, організовував та брав участь у численних акціях протестів, мітингах.  

Єдина "голосна" на Вінниччині

31-річна Ірина Колесник з Козятина – депутатка нинішнього скликання Вінницької обласної ради. Вона потрапила до самоврядного органу від партії "Самопоміч" і увійшла до однойменної фракції. Нічим особливим її депутатська каденція не відзначилась: голосувала Колесник в унісон з рештою колег по партії, в скандалах не помічена. Нині кандидатка в нардепи безробітна та безпартійнa, проживає в селі Козятин Козятинського району. Колесник – єдина висуванка партії Святослава Вакарчука "Голос" у Вінницькій області.

Вітально-букетний заступник голови ОДА

Заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк теж хоче стати народним депутатом. В ОДА він відповідальний по представництву адміністрації на всіх можливих публічних заходах. Відзначення, привітання, перерізання стрічки "від імені ОДА" – його основний функціонал у владі. Крученюк – член Політичної партії "Європейська Солідарність", яка і є суб'єктом висування цього кандидата. 

Народився він у 1978 році в місті Хмільник Вінницької області, де і проживає донині. Раніше Крученюк був керівником приватного підприємства "Агролад-П", яким сьогодні керує його дружина Світлана. Компанія займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. Натомість чиновник – засновник Хмільницької районної організаціїї партії "БПП Солідарність".

Депутат-пенсіонер 

Безпартійний вінничанин Юрій Максименко – висуванець партії "Слуга народу" по 13 округу. В той же час, Максименко –депутат вінницької міської ради від "Самопомічі". Він займається громадською та підприємницькою діяльністю. Остання, відповідно до декларації за 2018 рік, принесла Максименку 50 тис. грн прибутку. 

Також депутат міськради разом з дружиною, викладачкою іноземних мов, задекларували квартиру, два будинки і три земельних ділянки. А також 350 тис. грн та $15 тис. заощаджень. Основне місце роботи Юрія Максименка – КП "Вінницяоблтеплоенерго". Хоча 38-річний депутат також отримує пенсію – близько 2500 грн на місяць.

Головний рибалка Козятина

Депутат Козятинської міської ради та голова Козятинського риболовного клубу Сергій Матвіюк народився і проживає в місті Козятин Вінницької області. Разом із дружиною займається бізнесом – має у власності приміщення стоматологічного кабінету, магазину та цеху напоїв. Також він власник будинку та чотирьох земельних ділянок. Ще п'ять земельних ділянок Матвіюк орендує. Відповідно до декларації, бізнес приніс родині Матвіюків близько 1,2 млн грн.

Матвіюк – потерпілий у кримінальній справі за статтею "Умисне легке тілесне ушкодження", що перебуває на розгляді Козятинського міськрайонного суду Вінницької області. Член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", утім балотується як самовисуванець. 

Невидимка Рабиновича-Медведчука

Член та висуванець Політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Андрій Москалюк, народився і проживає у Вінниці. Він керує ТОВ "Барбарис", що займається діяльністю ресторанів та наданням послуг мобільного харчування. Також він є одним із засновників та керівником двох столичних ТОВок - "Сказбука" та "Добрава", що займаються виготовленням меблів і виробів із пластмаси. Власне, це вся інформація, яку вдалось знайти в інтернеті та соцмережах щодо цього кандидата. Схоже, що активної передвиборчої кампанії на окрузі він не веде. Щоправда, завдяки сайту ЦВК, виборці 13 округу, принаймні, можуть побачити, як виглядає представник партії Рабиновича-Медведчука.

Любитель кредитів у костариканських колонах

Член партії "Соціальна справедливість" Олег Побережний народився в селі Стара Гута Хмільницького району Вінницької області, нині проживає у Вінниці. Працює головою громадської організації "Партія Національного Порятунку", також є помічником народного депутата Сергія Мельничука на громадських засадах.

У 2017 році Побережний претендував на посаду заступника начальника відділу в Національному агенстві з питань запобігання корупції. На той час він працював головним спеціалістом у Держінвестпроекті України. З 2009 по 2011 рік був співробітником Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. А у 2002-2007 роках працював в управлінні з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та інформаційної політики Вінницької ОДА.

Олег Побережний є засновником Всеукраїнської громадської організації "Чесне слово", головою правління громадських організацій "Братство хмільничан у Києві", "Подільські ініціативи" та "Партії Національного Порятунку", членом Всеукраїнської громадської організації "Еліта держави". У 2012 році балотувався до Верховної Ради по 13 округу від партії "УДАР". 

У власності кандидата – будинок у Старій Гуті та старенький "Хюндай". Також, відповідно до декларації, у 2016 році Олег Побережний взяв кредит у... костариканських колонах.

Батьків син і заступник

Син власника санаторію "Поділля" у курортному Хмільнику, Олександр Реп’ях – самовисуванець.-безпартійний. Він народився в Хмільнику, проживає у Вінниці. Працює заступником у свого батька. Відповідно до даних Youcontrol, є керівником, засновником та бенефіціарним власником низки підприємств.

Дванадцять років в одному кріслі

"Люстрований" голова Козятинської районної ради Валерій Стахов обіймав цю посаду більше 12 років. Він народився і проживає в Козятині Вінницької області. Працює головою селянсько-фермерського господарства "Богдан", яке займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Крім того він є бенефіціаром ТОВ "Бродецьке МГП", яке працює за аналогічним КВЕДом, та керівником громадської організації "Суспільні ініціативи Козятинщини". Безпартійний, самовисуванець.

Нардеп, який хоче ще

Народний депутат України Петро Юрчишин вже не вперше балотується по округу: на виборах 2012-го року він зміг набрати лише 15,40%, однак у жовтні 2014-го саме Юрчишин "витіснив" столичного юриста Миколу Катеринчука з "насидженого" округа. Тоді безпартійний самовисуванець Юрчишин набрав 44,79%, тоді як Катеринчук – 41,29%. Різниця між їхніми результатами становила трохи більше трьох тисяч голосів. 

Тож саме Юрчишин в рамках минулого скликання був представником 13-го округу у Верховній Раді. Тож нинішні вибори стануть оцінкою його роботи у законодавчій владі в цілому та на окрузі зокрема.

З найсвіжішою декларацією чинного нардепа можна ознайомитись за посиланням.

Містер скандал

Депутат Вінницької обласної ради, ексрегіонал та ідейний "Опоблоківець" Юрій Яремчук – найскандальніший політик у Вінниці. Він може собі дозволити будь що: битися, принижувати, звинувачувати, обзивати. І все це – під час сесій чи інших піблічних заходів облради. 

Яремчука висунула партія "Опозиційний блок", членом якої він є з моменту її заснування. У декларації за 2018 рік Яремчук вказав, що працює у обласній бібліотеці для дітей ім. І. Я. Франка, однак станом на сьогодні депутат є безробітним. Він – власник будинку та земельної ділянки у Вінниці. 

Нагадаємо, що у 2017 році одіозний вінницький депутат звільнився з ОДА через Сороса. Того ж року Яремчук програв суд журналістам. На рік раніше його оштрафували "копи". Крім того "опоблоківець" розважав вінничан зізнаннями, що "насіяв" собі дві картки для голосування в облраді, а депутатський мандат – "випросив" у золотої рибки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme