У вінницьких селах збирають інформацію про життя та творчість Леонтовича

Культурологи зібрали цінний матеріал щодо культурної спадщини Миколи Леонтовича. Зокрема, відзняли пам’ятні місця, пов’язані з проживання та творчістю митця

У червні відбулась перша поїздка з метою дослідження, збору та фіксації інформації щодо культурної спадщини, пов’язаної з життям та творчістю Миколи Леонтовича. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на спресслужбу Вінницької ОДА. 

Повідомляється, що робоча група їздила у Немирівський, Тульчинський, Чечельницький, Бершадський, Крижопільський, Томашпільський, Тростянецький, Шаргородський та Тиврівський райони Вінницької області. До складу робочої групи увійшли представники управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, обласного центра культури "Щедрик", викладачка Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича Юлія Васюк, методист обласного центру народної творчості. Вони досліджували та збирали інформацію щодо культурної спадщини, пов’язаної з життям та творчістю Миколи Леонтовича. Метою збору цієї інформації є створення туристичних маршрутів "Шляхами Леонтовича", а ткаож, планування проведення мистецьких заходів, присвячених творчості композитора.

"У рамках дослідження, відбулись зустрічі з представниками місцевої влади та з виконавцями творів М. Леонтовича громади с.Чуків Немирівського району. Здійснено запис виконання творів Леонтовича учасницями фольклорного гурту "Калинове гроно" с.Тиманівка Тульчинського району. В с.Білоусівка зібрано цінний матеріал щодо проживання в селі родини Леонтовичів, а також записано твори композитора, виконані місцевими жителями. Зроблено запис співу творів композитора вокальним колективом села Нова Ободівка Тростянецького району. Зафіксовано виконання творів Леонтовича від майстрів народного співу в селі П’ятківка Бершадського району, а також в селах Каташин та Бондурівка Чечельницького району. Плідні зустрічі відбулись з начальниками відділів культури райдержадміністрацій та з виконавцями творів Леонтовича у Крижополі та Томашполі. В Шаргородському районі в селі Джурин записано народний аматорський хоровий колектив Джуринського СБК та цінні свідчення місцевих жителів про життя композитора. Тиврів представив робочій групі дітей-вокалістів", - йдеться в повідомленні чиновників.

За їх інформацією, планується наступний виїзд робочої групи для подальшого збору інформації. Після завершення опрацювання зібраних матеріалів, результати будуть представлені широкому загалу.

Нагадаємо, до 140-річчя композитора в селі Марківка, де збереглася садиба його батька, в якій Леонтовича було убито, висадили "Діброву Леонтовича". Тут же відновили могилу композитора та реконструювали його музей, приміщення якого тривалий час було занедбане. Серед експонатів музею - старовинне сімейне піаніно, на якому грав композитор та його діти.

На могилі композитора встановили пам'ятник "Щедрику". В селі, де Леонтович проживав вісім років, щороку проводять фестиваль "Шершні Леонтовича". В такий спосіб активісти привертають увагу до збереження історичної спадщини, адже будинок композитора - в аварійному стані.

Крім того вінничани встановили рекорд України, виконавши більше сотні творів композитора. Понад триста хористів Вінниці разом співали славнозвісний "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича, а перші сто років від дня першого публічного виконання найвідомішої у світі різдвяної мелодії у Вінниці відзначили флешмобом #Щедрик100Challenge.

У центрі Тульчина митці створили цілий "Леонтович Арт Квартал", тут же на початку червня відкрили скульптурну композицію, яка тричі на день "грає" "Щедрика". У Вінниці на Європейській площі "Щедрик" теж лунає тричі на день у виконанні головного годинника міста, що на вінницькій Вежі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця