Сенцов у Вінниці "зазвучав" українською

Київські студенти - майбутні актори - презентували вінничанам авторське сценічне прочитання оповідань Олега Сенцова

Студенти Киїівського національного університету театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого презентували у Вінниці виставу за автобіографічними оповіданнями Олега Сенцова, передає Depo.Вінниця.

У червні 2015 року оповідання вийшли друком. Їх Олег написав ще до ув'язнення в Росії. До збірки увійшли 8 творів російською мовою: "Автобиография", "Собака", "Детство", "Больничка", "Школа", "Завещание", "Бабушка", "Макары". 5 із них представили вінницькому глядачеві.

Напередодні вистави на кожному глядацькому сидінні лежав паперовий літачок, розгорнувши який можна було прочитати цитати Олега Сенцова. Чимало із них - вислови сказані в російських судах.

Костюми акторів - мінімалістичні: сірі футболки та джинси. Декорації - теж: паперові літачки, дитячі іграшки, футбольний м'яч тощо.

"Ми не говоримо про сценічну постановку, а радше - про сценічне прочитання. Мені дуже хотілося, аби самі студенти познайомилися із творами Олега Сенцова", - каже заслужена артистка України, доцент кафедри сценічної мови Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені Карпенка-Карого Тетяна Кобзар.

Саме пані Тетяна взялася за переклад оповідань ув'язненого українського режисера. Станом на сьогодні жінка переклала усі 8 автобіографічних оповідань митця. А разом зі студентами-другокурсниками зайнялися сценічним прочитанням творів. Оповідання: про дитинство Олега, про його першого пса, про перший візит до лікарні, переплетені із роздумами про любов, вірність, життя, смерть.

"Мені дуже хотілося, аби оповідання Олега Сенцова зазвучали українською. Мушу сказати, що він перекладається дуже легко та просто. Мені здається, що він мислить українською. Дуже хотілося не "залітературити" його твори, а зберегти ті-от словечки", - ділиться пані Тетяна.

Досі сценічне прочитання оповідань Сенцова бачили лише кияни. Вінничанам же презентували трохи менший за масштабом та кількістю учасників виїзний формат, але від того не менш вражаючий та чутливий. Після Вінниці планують показати твори ще і в Чернівцях - 9 липня.

"У студентів - канікули, у мене - відпустка, але така ситуація склалася, що ми вирішили, що треба щось робити. Це - свого роду акція підтримки та солідарності із Олегом Сенцовим. Те, що ми можемо - ми робимо", - наголошує Тетяна Кобзар.

Після завершення вистави молоді актори та їх наставниця вийшли на сцену із аркушами А4, на яких була написана єдина та багатостраждальна для всієї країни, Європи та цивілізованого світу вимога: Free Sentsov.

Нагадаємо, що під час літературного фестивалю "Острів Європа" у Вінниці його організатори та відомі митці також вимагали звільнити політичного в'язня Кремля Олега Сенцова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця