ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому півсотні маленьких вінничан хворіють на гепатити

Одна з найбільших причин зараження - передача вірусу від хворої матері до дитини
Depo.
20 квітня 2016 13:28
ФОТО: depo.ua
Чому півсотні маленьких вінничан хворіють на гепатити
Чому півсотні маленьких вінничан хворіють на гепатити

На Вінничичні 64 дитини хворіють на гепатит В та С. Про це повідомила начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації Тетяна Бондаренко, повідомляє Depo.Вінниця

За словами чиновниці, в більшості випадків неможливо відстежити причини зараження дітей: "Якщо це дитина трьох, п'яти, семи років, яка не перебувала в лікарні, не отримувала донорську кров, не оперувалась, то визначити шляхи зараження дуже важко", - пояснила Бондаренко. 

За її словами, чимало випадків передачі вірусу від матері до дитини. Цьому сприяє в і те, що законодавство не зобов'язує вагітну жінку перевірятися на наявність вірусу гепатиту. 

Крім того, як повідомила головний інфекціоніст області Лариса Мороз, через масову відмову батьків вакцинувати дитину, профілактика цього захворювання на дуже низькому рівні. 

"Через те, що у нас пройшла у ЗМІ масштабна антивакцинна кампанія, батьки масово відмовляються від вакцинації. В той час як у всьому світі вакцинація - нормальна процедура, у на в країні її стали боятися", - розповіла Мороз. 

Однією з причин зараження дітей гепатитом може бути також похід до  стоматолога або переливання крові. 

Нагадаємо, восени у Вінниці вибухнув скандал, пов'язаний із зараженням дітей гепатитом С в онкогематологічному відділені дитячої обласної лікарні. 

У зв'язку з цим, у Департаменті охорони здоров'я створили робочу групу, яка дійшла висновку, що причина заражень - застаріле обладнання на станції переливання крові. Цього року на станцію мають закупити нове обладнання.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця