У Вінниці знайшли винних у зараженні дітей гепатитом С

Згідно висновків комісії, причина зараження дітей у застарілому обладнанні на станції переливання крові
Depo.
22 січня 2016 08:43
ФОТО: depo.ua
У Вінниці знайшли винних у зараженні дітей гепатитом С
У Вінниці знайшли винних у зараженні дітей гепатитом С

Вінницькі малюки заражались гепатитом С у дитячій обласній лікарні через застаріле обладнання на станції переливання крові, яке не могло визначити наявність вірусу у крові донорів. Про це Depo.Вінниця повідомила головний педіатр області Лариса Бевза. 

На станцію переливання крові цього року мають закупити нове обладнання для обстеження донорів - апарат "Архітек". Аби його розмістити на станції зроблять перепланування приміщення.

"Зараз ми вивчаємо усі пропозиції, які є на ринку. Коли визначимося, проведемо тендер на закупівлю даного апарату. Ціну його зараз сказати важко, все залежатиме від курсу долара", - повідомила Бевза.

Крім цього, у Вінницькій обласній дитячій лікарні створять банк крові: базу донорів, які готові будуть здати кров, коли потрібно. Хоча, за словами головного лікаря Василя Паненка, знайти донорів не проблема, інша справа - їх обстежити. Донорам треба буде проводити складні аналізи крові - імунохемілюмінесцентний (ІХЛА) та ПЛР (аналіз, який дозволяє визначити наявність вірусів у крові). Аналіз ІХЛА проводиться якраз апаратом "Архітек", який мають закупити для станції переливання крові. ПЛР у Вінниці проводять лише приватні лабораторії. 

"Якраз стоїть питання виділення коштів з бюджету на обстеження донорів у приватних лабораторіях. Щоб купити цілу лабораторію ПЛР потрібні великі кошти. Хоча і "Архітек" коштує кілька мільйонів гривень... Та це суттєво знизить ризики заготівлі неякісної крові", - сказав Паненко. 

Рішення про виділення коштів на ці заходи мають прийняти під час чергової сесії обласної ради, яку заплановано на 9 лютого. 

Нагадаємо, у листопаді минулого року на прес-коференції очільниця фонду "Допомога онкохворим дітям" Валентина Маркевич та депутат обласної ради Лариса Білозір звинуватили завідуючого онкогематологічним відділеням дитячої обласної лікарні Леоніда Остапенка в зараженні дітей гепатитом С. Мовляв у Вінницькій області чи не найгірші показники по Україні. Лікар тоді пояснив, що в лікарні кров не перевіряють, а лише отримують і переливають. Тому причини треба шукати на станції переливання крові.