На Вінниччині маленьку дитину долікували до ампутації руки

Ампутацію довелося зробити не через хворобу, а через невдалу крапельницю
Depo.
11 січня 2017 13:46
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині маленьку дитину долікували до ампутації руки
На Вінниччині маленьку дитину долікували до ампутації руки

У Мурованих Курилівцях, що на Вінниччині, медики долікували маленьку дитину до того, що їй довелося ампутувати руку. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "33-й канал".

"У реанімації у дитинки відмерла рука через нехлюйство п'яної медсестри, котра не зняла джгут. Це сталося вночі, маму до дитини не впустили, тому не було кому звернути увагу. Чому у селищі страшно до лікарні попасти, люди під кабінетами мруть, у реанімації таке робиться?!" — писали у соцмережах жителі селища.

За словами одного з жителів Мурованих Курилівець, коли дитину доставили до лікарні, одразу викликали санавіацію з Вінниці, а тим часом поставили їй крапельницю. Кажуть, медсестра не попала голкою у вену, розчин "пішов під шкіру" і викликав некроз, який побачили вже лікарі з Вінниці.

Головний лікар Мирослав Олійник повідомив журналістам свою версію ситуації.

Вероніку Сімченко з села Бахтин привезли в лікарню у п'ятницю вночі у вкрай важкому стані, з високою температурою і судомами. До лікарні батьки добиралися своїм транспортом, з'їхали у кювет і застрягли. Їм назустріч виїхала "швидка". Дитину госпіталізували в реанімаційне відділення з ГРВІ, гіпертонічним синдромом, судомами, гострою кишковою інфекцією, переохолодженням, токсичним шоком. дихальною недостатністю, анемією другого ступеня і, під питяннм, менінгоенцефалітом. Супутня патологія: дитині рік і десять місяців, але вона самостійно навіть стояти не може. Вранці лікарі провели консиліум і викликали консультантів з Вінниці. Дитина була нетранспортабельна, тому після огляду вінницькими лікарями її залиши в районній лікарні.

Наступного дня довелося ще раз викликати консультантів. Коли вони приїхали і знову оглянули дитину, то виявили, що права рука у неї посиніла.

"З чим пов'язане це ускладнення? Важко сказати. Допускаю, що це була недбалість медперсоналу, бо до цієї ручки була підключена система, або ж це був тромбоз, котрий не був пов'язаний напряму з медичною маніпуляцією", – повідомив головний лікар.

Винних головлікар покарав.

"Я розцінюю те, що сталося, як неналежне виконання своїх обов'язків медпрацівниками, тому що вони мали помітити, коли це ускладнення почало розвиватися. Ми провели власне службове розслідування, Ні одна ні друга медсестра, котрі на той час чергували, не визнають своєї вини. Тому я вирішив відсторонити лікаря від займаної посади, він отримав догану. А обидві медсестри звільнені з посад", – додав керівник лікарні.

Зараз дитина у вкрай важкому стані в обласній дитячій лікарні. Мама дівчинки не поспішає судитися з лікарями, оскільки не знає, чи все вони робили правильно.

Завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії ОДКЛ Анатолій Стародуб не поспішає з прогнозами.

"За добу після проведеної у нас терапії рука залишалася холодною, багровою, покращень не було, больова і тактильна чутливість — втрачені. Почалися зміни, пов'язані з функціонуванням нирок. Токсини, які утворюються в результаті ішемії кінцівки, можуть токсично діяти на організм в цілому. Тому на консиліумі ми вирішили, що існування цієї омертвілої частини руки небезпечне для життя пацієнта. Ампутували кисть і нижню третину передпліччя. Нині ампутована рука — у патологоанатомічному відділенні, проводиться дослідження. Поки що офіційних висновків немає", – повідомив Стародуб.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах