ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Вінниччині кримська татарка стала призеркою олімпіади з української мови

Рубія Мухтарова навчається у 9-му класі Новогребельської загальноосвітньої школи Калинівського району

Depo.
11 лютого 2019 10:16
ФОТО: depo.ua

На Вінниччині дівчинка з родини кримських татар стала призеркою олімпіади з української мови. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням Калинівка.City.

Рубія Мухтарова навчається у 9-му класі Новогребельської загальноосвітньої школи Калинівського району. Її легко розпізнати серед однокласників - на голові у Рубії хіджаб, одягнена вона у довгу спідницю, не по дитячому стримана і врівноважена. Хоча зараз уже нікого у Новій Греблі хіджабом не здивуєш, оскільки в селі живуть переселенці з Криму.

У Нову Греблю родина Мухтарових, як і решта переселенців, переїхала майже п'ять років тому, після анексії Криму Росією.

Після переїзду з Криму Рубії довелося звикати не лише до нового місця проживання, а й переходити на українську мову навчання, знаходити порозуміння з місцевими однолітками, для яких були незвичні правила поведінки кримськотатарських дітей з мусульманських родин. Але дівчинка швидко влилась в колектив. Зізнається, що в класі навіть має кілька подруг, але більше все ж дружить зі "своїми" дітьми — з гуртожитку.

Тут вона удосконалила свою українську мову, а нещодавно навіть виборола друге місце на обласній учнівській олімпіаді з української мови.

"Ми переїхали з Криму одні з перших, тут мешкаємо вже п'ять років, тут народилися мої маленькі братик і сестричка. Українську мову я знала, в школі часто вчила вірші українською й виступала на конкурсах, хоча саме навчання у школі в Криму було російською. Вдома ми розмовляємо російською і кримсько-татарською, вивчаємо арабську, а в школі розмовляю українською і вивчаю англійську. Українська мова мені подобається, подобаються поети Симоненко, Сосюра, люблю деякі твори Шевченка.", — розповідає дівчинка.

"Дівчинка дуже відповідальна, серйозна. Вона завжди виконує всі завдання. Було таке, що не відвідувала школу, то вдома сама все вивчила. Має відмінні знання не лише з української мови і літератури, а й інших предметів", — каже вчителька української мови і літератури Світлана Ліщук.

Рубія Мухтарова звичайна дівчинка-дев'ятикласниця, але її навчання не можна назвати звичайним.

"Нам не можна співати, танцювати, малювати живих істот чи виготовляти їх копії. Тому я на співи не ходжу, вивчаю лише теорію і виконую контрольні, за якими мені виставляють оцінки. І в розважальних святкових заходах також не можна брати участь", - каже дівчинка.

У школі в Новій Греблі навчається сорок п'ять дітей із сімей переселенців. П'ятеро навчаються на екстернатній формі, решта — за звичайною програмою.

Нагадаємо, кримські татари, які після анесії Криму цілою громадою оселилися в селі Нова Гребля, порівняли геноцид 1944 року із нинішніми утисками та переслідуваннями, що зазнає їхній народ від путінського режиму

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook