На Вінниччині кримська татарка стала призеркою олімпіади з української мови

Рубія Мухтарова навчається у 9-му класі Новогребельської загальноосвітньої школи Калинівського району

На Вінниччині дівчинка з родини кримських татар стала призеркою олімпіади з української мови. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням Калинівка.City.

Рубія Мухтарова навчається у 9-му класі Новогребельської загальноосвітньої школи Калинівського району. Її легко розпізнати серед однокласників - на голові у Рубії хіджаб, одягнена вона у довгу спідницю, не по дитячому стримана і врівноважена. Хоча зараз уже нікого у Новій Греблі хіджабом не здивуєш, оскільки в селі живуть переселенці з Криму.

У Нову Греблю родина Мухтарових, як і решта переселенців, переїхала майже п'ять років тому, після анексії Криму Росією.

Після переїзду з Криму Рубії довелося звикати не лише до нового місця проживання, а й переходити на українську мову навчання, знаходити порозуміння з місцевими однолітками, для яких були незвичні правила поведінки кримськотатарських дітей з мусульманських родин. Але дівчинка швидко влилась в колектив. Зізнається, що в класі навіть має кілька подруг, але більше все ж дружить зі "своїми" дітьми — з гуртожитку.

Тут вона удосконалила свою українську мову, а нещодавно навіть виборола друге місце на обласній учнівській олімпіаді з української мови.

"Ми переїхали з Криму одні з перших, тут мешкаємо вже п'ять років, тут народилися мої маленькі братик і сестричка. Українську мову я знала, в школі часто вчила вірші українською й виступала на конкурсах, хоча саме навчання у школі в Криму було російською. Вдома ми розмовляємо російською і кримсько-татарською, вивчаємо арабську, а в школі розмовляю українською і вивчаю англійську. Українська мова мені подобається, подобаються поети Симоненко, Сосюра, люблю деякі твори Шевченка.", — розповідає дівчинка.

"Дівчинка дуже відповідальна, серйозна. Вона завжди виконує всі завдання. Було таке, що не відвідувала школу, то вдома сама все вивчила. Має відмінні знання не лише з української мови і літератури, а й інших предметів", — каже вчителька української мови і літератури Світлана Ліщук.

Рубія Мухтарова звичайна дівчинка-дев'ятикласниця, але її навчання не можна назвати звичайним.

"Нам не можна співати, танцювати, малювати живих істот чи виготовляти їх копії. Тому я на співи не ходжу, вивчаю лише теорію і виконую контрольні, за якими мені виставляють оцінки. І в розважальних святкових заходах також не можна брати участь", - каже дівчинка.

У школі в Новій Греблі навчається сорок п'ять дітей із сімей переселенців. П'ятеро навчаються на екстернатній формі, решта — за звичайною програмою.

Нагадаємо, кримські татари, які після анесії Криму цілою громадою оселилися в селі Нова Гребля, порівняли геноцид 1944 року із нинішніми утисками та переслідуваннями, що зазнає їхній народ від путінського режиму

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця