UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Вінниччині готуються до 100-річчя "Вапнярського бою"

На відміну від багатьох визвольних змагань періоду 1917-1921 років, Вапнярська визвольна операція армії УНР – це історична класична перемога українського війська над більшовицькими підрозділами Червоної армії

На Вінниччині готуються до 100-річчя "Ва…

На Вінниччині готуються відзначити 100-річчя "Вапнярського бою". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

На відміну від багатьох визвольних змагань періоду 1917-1921 років, Вапнярська визвольна операція армії УНР – це історична класична перемога українського війська над більшовицькими підрозділами Червоної армії, бої з якими тривали на території сучасних Вінниччини та Одещини протягом липня – серпня 1919 року. Головним завданням 3-ї пішої дивізії армії УНР на той час було захоплення Вапнярського залізничного вузла (нині – станція Вапнярка Томашпільського району Вінницької області), який мав величезне стратегічне транспортне значення, і був ключовим для подальшого розгортання наступу у напрямку Одеси й Умані. Разом з тим, для Червоної армії Вапнярка мала стати відправною точкою для просування на Жмеринку і Проскурів, аби відрізати Армію УНР від Києва та Одеси.

Маючи менше військової сили та забезпечення, начальник 3-ї дивізії О.Удовиченко обрав тактику маневрування і локального знищення окремих ворожих підрозділів поодинці. Враховуючи кількість та якість більшовицьких сил, які змагалися за Вапнярський залізничний вузол, помилка командування дивізії могла призвести до повного її знищення. Чоловий наступ на станцію Вапнярка вздовж залізничної колії здійснював 9-й Стрілецький полк 3-ї дивізії, а з запілля провадив атаку її 7-й "Синій полк", перший курінь якого блискуче провів тилову атаку і здобув станцію.

Після перемоги третя піша дивізія Дієвої Армії УНР під командуванням О.Удовиченка за виняткову стійкість і відвагу була офіційно удостоєна назви "Залізна".

Керівництво Вінниччини, громадські організації, історики та митці нашого краю нещодавно виступили з ініціативою увічнення пам’яті цієї знакової події в історії області та всієї держави. Є пропозиції щодо встановлення пам’ятного знака на честь героїв Вапнярської операції Армії УНР.

На засіданні організаційного комітету з підготовки та відзначення на Вінниччині 100-річчя «Вапнярського бою», яке відбулося сьогодні, 15 травня, було вирішено провести наприкінці липня у селищі Вапнярка історичні, культурно-мистецькі заходи для вшанування бійців Третьої дивізії Дієвої Армії УНР.

Нагадаємо, торік у центральному парку Вінниці вояки армії УНР "брали Бершадь" .

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook