Мережу обурив гурток "православних десантів" імені "Цесаревича Олексія"

На п'ятий рік війни орієнтована на дітей "православна військово-патріотична парашутно-десантна школа", створена в 2009-му, досі не перейменована

Користувачі соцмереж сфотографували оголошення набору новобранців до "православної військово-патріотичної парашутно-десантної школи імені Цесаревича Олексія". Про це йдеться в дописі Тамари Лозової, передає Depo.Вінниця.

У соцмережі розгорілося бурхливе обговорення щодо імені представника царської сім'ї, яке носить "школа", покликана виховувати "українських патріотів".

"Школа" розташована в райцентрі Погребище Вінницької області. Тут дітям дають уроки рукопашного бою, вогневої підготовки, розвідувальної справи, парашутно-десантної підготовки, тощо. Керує дитячим гуртком протоієрей Віктор Хоменко - настоятель православного золотокупольного храму Успіння Божої Матері УПЦ МП.

Де і коли було відзнято оголошення про набір до погребищенської "школи" поки не відомо, утім на сайті клубу рукопашного бою "Барс" вказано, що заклад досі працює. Метою його роботи є підготовка юнаків та молоді до проходження військової служби в Збройних Силах України.

"Всі вихованці в першу чергу проходять віросповідання, отримують православне виховання, суворо дотримуються канонів православної церкви.
Вихованці виконують регулярно стрибки з парашутом на льотному полігоні, стрільби з бойової зброї, тренуються рукопашному бою. В подальшому всі вихованці школи готові для проходження служби в підрозділах аеромобільних (повітряно-десантних) військ, військах спеціального призначення, а також матимуть можливість стати військовими священиками", - йдеться в інформаційному дописі на сайті.

Зазначимо, що вся інформація про школу в Мережі досить суперечлива. З одного боку, видання UA-info в 2011-му писало, що школа створена за благословенням архієписпископа Тульчинського и Брацлавського Іонафана, відомого своїми проросійськими поглядами. З іншого, у публікації "України молодої" в 2015-му йдеться про те, що "школа" співпрацює з 95-ю Житомирською аеромобільною бригадою, а її колишні курсанти боронять країну від агресора. Також в матеріалі зазаначається, що свій військовий обов'язок у зоні АТО виконують і інструктори школи "імені Цесаревича Олексія".

Нагадаємо, що духовенство УПЦ МП допомагало терористу Гіркіну окупувати Донбас та Крим.

Також керівництво УПЦ МП виступає проти надання автокефалії Українській православній церкві.

Все ж 29 листопада Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії і підготував проект статуту Української церкви.

Об'єднавчий собор відбудеться у суботу, 15 грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця