ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Митрополит УПЦ МП вступився за інтереси Гундяєва

Митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ МП Іонафан вважає, що Всеправославний Собор треба провести на Росії
Depo.
16 червня 2016 18:38
ФОТО: depo.ua

Митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ (МП) Іонафан (Єлецьких) розмістив на персональній Інтернет-сторінці vladyka-ionafan.ru позицію Тульчинської єпархії, що обєднує 12 церковних округів на Сході Вінницької області, щодо проведення Всеправославного Собору, передає Depo.Вінниця.

Колишній клірик Ленінградської єпархії РПЦ митрополит Іонафан вважає, що відмова РПЦ брати участь у Всеправославному Соборі "повністю відповідає очікуванням духовенства Тульчинської єпархії". Він переконаний, що усі архиєреєї світу мають зібратись на території Росії.

"Зручніших за величні храми Санкт-Петербурга (Ісаакіївського або Кронштадського) для проведення такого, воістину Всеправославного Собору в інших православних країнах немає!", - йдеться в повідомленні на сайті панотця.

Митрополит УПЦ МП вступився за інтереси Гундяєва - фото 1

Архиєрей посилається на "бесіди з духовенством Тульчинської єпархії" з приводу проведення "усіченого" Всеправославного Собору та робить висновок, що воно, духовенство, власне на негативне рішення Синоду РПЦ і сподівалося. Більш того, це - "гідне рішення, співпадає з очікуваннями переважної більшості духівництва, ченців і мирян Російської Церкви", стверджує владика.

Нагадаємо, що сьогодні, 16 червня, Верховна Рада попросила Вселенського патріарха надати автокефалію УПЦ КП.  У відповідь РПЦ назвала Верховну Раду самозваним органом, а прийняте Радою звернення до патріарха - грубим порушенням національного та міжнародного права. 

Раніше Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що історичний Всеправославний собор пройде на Криті, незважаючи на те, що Росія не братиме в ньому участі.