UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Музей-садибу Пирогова обіцяють внести до списку "Великої реставрації"

Раніше до програми потраили музично-драматичний театр імені Садовського у Вінниці і Палац Потоцьких в Тульчині

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Музей-садибу Пирогова обіцяють внести до…
Фото: пресслужба Вінницької ОДА

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко і заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, перебуваючи у Вінниці, пообіцяли сприяння у виділенні коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації проєкту реставрації Національного музею-садиби Миколи Івановича Пирогова. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА. 

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов нагадав про звернення народної депутатки України Ірини Борзової щодо внесення цього об’єкта культурної спадщини до програми  "Велика реставрація".

Музей-садиба Пирогова

За словами Кирила Тимошенка, група експертів відпрацює нове бачення музею та благоустрою садиби. Зі свого боку, міністр Віктор Ляшко пообіцяв особисту і фінансову підтримку у виділенні коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації проєкту реставрації.

У 1920 році напівзруйнований будинок Пирогова віддали під житло групі робітників, що прибули з Америки і утворили тут комуну імені Джона Ріда. Пізніше садиба перейшла до дослідницької сільськогосподарської станції. Саме тоді зробили ремонт будинку і службових приміщень маєтку, але не проводили заходів для збереження тіла хірурга й усипальниці.

Музей-садиба Миколи Пирогова

У 1936 році садибу передали Наркоматові охорони здоров'я України, який розмістив тут Вінницьку обласну інфекційну лікарню. У 1944 році, на другий день після звільнення Вінниці, про усипальницю із забальзамованим тілом хірурга Миколи Пирогова і про його заслуги в воєнній хірургії доповіли у Кремлі, і тоді в садибі вирішили створити музей. 

Музей-садиба Пирогова у Вінниці

У травні 1945 року розпочали першу ребальзамацію тіла Пирогова, яка тривала 119 днів. Це єдиний у світовій науці випадок, коли тіло відновили через 64 роки після смерті.

У 2018 році українські науковці вперше самостійно провели десяте ребальзамування тіла видатного хірурга, не звертаючись по допомогу до московських фахівців. Керували процесом науковці Вінницького національного медуніверситету ім. М. Пирогова.

Вінниця. Музей-садиба Пирогова

Музей Пирогова підпорядковується Міністерству охорони здоров'я України і є в переліку найважливіших об’єктів культурної спадщини України.

Нагадаємо, музично-драматичний театр імені Садовського у Вінниці і Палац Потоцьких в Тульчині внесено до програми "Велика реставрація", хоч це сталося й не з першої спроби. У  травні цього року в списку не було жодного об’єкта  області, хоча на затвердження подавали шість "точок". Зокрема, Вінницька ОДА хотіла залучити державні кошти на реставрацію Палацу Потоцьких у Тульчині, садиби XVI століття у Мурованих Курилівцях, садиби фон Мекк у Браїлові, палацу Грохольських-Можайських у Вороновиці, музею-садиби Миколи Пирогова й театру імені Садовського у Вінниці.  Зрештою пощастило двом будівлям.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme