ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Монополісти на Вінниччині постійно порушують права споживачів

З початку року підприємства сплатили штрафів на 640 тисяч гривень
Depo.
1 жовтня 2015 11:19
ФОТО: depo.ua
Монополісти на Вінниччині постійно порушують права споживачів
Монополісти на Вінниччині постійно порушують права споживачів

Серед підприємств-монополістів у Вінниці найгіршу репутацію собі заробило "Вінницяобленерго", повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vlasno.info.

На ринку існує поняття природних монополій. Здебільшого, це підприємства, які постачають населенню електроенергію, газ, воду тощо. Через те, що в Україні не передбачена процедура створення альтернатив таким монополіям, держпідприємства часто використовують необізнаність населення у законах для проведення корупційних схем. Як зазначають в Антимонопольному комітеті, на Вінниччині невиправним порушником залишається "Вінницяобленерго". Підприємство порушує права споживачів, використовуючи обманні схеми. Не зважаючи на те, що Антимонопольний комітет регулярно накладає на нього штрафи, ситуація кардинально не міняється роками.

Як повідомив голова Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Микола Слободянюк, було проведено 95 перевірок щодо дотримання законодавства та виявлено понад 500 порушень. За зловживання монопольним становищем були притягнуті до відповідальності такі монополісти як ПАТ "Вінницяобленерго", КП "Вінницяоблводоканал", ПАТ "Вінницягаз" та ТОВ "Газовик".

У відомстві кажуть, відповідно до постанови Кабміну, водоканали при жодних умовах не мають права відключати абонентів від водопостачання. Проте, у Вінницькій області це зустрічається у кожному населеному пункті. Люди не знають, що мають право поскаржитись та подати в суд і виграти компенсацію у подвійному розмірі від переплат. Схожа ситуація спостерігається зі всіма без виключення монополістами.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.